Góly v závěru zajistily vítězství

12.7.2016 | redakce

Góly v závěru zajistily vítězství V prvním přípravném zápase v rámci herního soustředění vyhráli karvinští fotbalisté v rakouském Golsu nad Mattersburgem díky bláznivé závěrečné desetiminutovce 3:2. Přesně pálili Okleštěk, Panák a Puchel.

přát., úterý 12.7.2016
SV Bauwelt Koch Mattersburg - MFK Karviná  2:3  (1:1)
Branky: 44. Röcher, 81. Ibser - 25. Okleštěk, 85. Panák, 90. Puchel
SV Bauwelt Koch Mattersburg: Kuster - Farkas (46. Höller), Malic (46. Mahrer), Rath, Maksimenko (46. Novak) - Sprangler (46. Ertlthaler), Jano (62. Hawlik), Grgic (46. Seidl) - Röcher (46. Ibser), Bürger (62. Templ), testovaný hráč.
MFK Karviná: Pastornický – Janečka, Dreksa (46. Toml), Hošek, Eismann – Šisler (65. Bagi) – Voltr, Okleštěk (75. Panák), Budínský, Zelený (65. Puchel) – Jurčo (65. Kuchta).
Počet diváků: 250

Góly na jednu či druhou stranu v závěrečné desetiminutovce? V přípravných zápasech Karviné už nic nového. Tentokrát se diváci na stadionku v Golsu dočkali hned tří „kousků“ a po závěrečném hvizdu se mohli radovat hráči nováčka nejvyšší české soutěže ve žlutočerných dresech, přestože v 81. minutě šel do vedení soupeř. Za čtyři minuty však bylo vyrovnáno a v nastavení rozhodl o výhře Puchel.

V samotném úvodu byl lepší rakouský tým, který na Karvinou vletěl s elánem a zahrozil hlavičkou nad břevno a pak dalekonosnou střelou, která si však místo mezi tyče střežené Martinem Pastornickým nenašla. Na druhé straně se naopak mířilo přesně, když se uvolnil a přesně zamířil Tomáš Okleštěk - od 25. minuty tak Karviná vedla. V první půli se hrálo ostře a oba týmy sváděly množství osobních soubojů.

Vedení mohl navýšit po úniku sám na brankáře Jurčo, ale v tutovce zklamal. Minutu před pauzou tak Mattersburg vyrovnal zásluhou Röchera. Po změně stran, kdy chorvatský kouč rakouského celku Ivica Vastić poslal na hřiště od úvodu hned šest čerstvých hráčů, zatímco trenér Karviné vystřídal pouze Tomla za Dreksu, to dlouho vypadalo, že už žádný gól nepadne, ale opak byl nakonec pravdou.

Nejprve střídající Ibser poslal Mattersburg devět minut před koncem do vedení, jenže Karvinští se zmátořili a Panák o čtyři minuty později vyrovnal a Puchel už v nastavení využil chybu rakouské obrany a rozhodl o vítězství, kterého si trenér Jozef Weber vážil. „Kdybychom zápas prohráli, byli bychom hodně zklamaní. Odehráli jsme kvalitní zápas s kvalitním soupeřem, kterému jsme se vyrovnali v tvrdosti a agresivitě, což asi rakouští hráči nečekali. Na klucích i po vyrovnání bylo vidět, že chtějí utkání zvrátit na svoji stranu, a to se nakonec podařilo,“ hlásil spokojený Weber.

Ve středu bude na programu delší dopolední trénink a odpoledne teambuilding v podobě výjezdu do Bratislavy. „Hráčům jsme to slíbili už před zápasem. Ale s výhrou a předvedeným výkonem v zádech se tam hned pojede radostněji a s úsměvem,“ doplnil Jozef Weber.

• Mládež už má volno
včera - Všechna mládežnická družstva si už užívají zaslouženého volna. Postupně budeme přinášet hodnocení jednotlivých kategorií z úst jejich trenérů.

• Nejvyšší soutěž? Nově HET liga
před 2 dny - Dnes v Praze bylo slavnostně oznámeno, že generálním partnerem nejvyšší české fotbalové soutěže pro nový ročník se stává společnost HET! Jde o ryze českou výrobní společnost v oboru vodou ředitelných a rozpouštědlových nátěrových hmot. Tiskovou zprávu najdete ZDE.

• Úprava přípravných duelů
19.6. - Drobných změn doznal letní hrací plán. V pořadí druhý přípravný zápas na hřišti Cracovie Kraków se bude hrát ve středu 28.6. od 17 hodin. V sobotu 1. července se bude domácí zápas s Górnikem Zabrze hrát od 11 hodin a hned ve středu 5. července se Karvinští proti Zaglebie Sosnowiec nepředstaví doma, ale bude se hrát v Goslaw Sport Center ve Wodzislawi (v 17 hodin).

• Sixteen Cup: Stříbro pro U11
18.6. - Starší přípravka U11 absolvovala v sobotu 17. června turnaj v Hranicích na Moravě, kde skončila na výborném druhém místě. Ve finále nestačili svěřenci Josefa Podhrazkého na Slovácko "A", kterému podlehli 0:2. Přesto velká gratulace!

• V Želatovicích 14. místo
16.6. - Mladší žáci U12 obsadili na třídenním turnaji (Memoriál Ladislava Němce a Viléma Zbořila) v Želatovicích 14. místo. Z triumfu se radoval Slovan Bratislava. (1. den) Karviná - Slovan Bratislava 0:12, Karviná - Přerov 6:2, Karviná - Bohemians 1905 0:6. (2.den) Karviná - Želatovice 0:4, Karviná - Prostějov 1:2, Karviná - Valašské Meziříčí 4:3. (3. den) Karviná - Valašské Meziříčí 1:3, Karviná - Přerov 6:0. Kompletní výsledky a celkové pořadí najdete ZDE.

• MFK Karviná pod lupou...
14.6. - Oficiální web ePojisteni.cz ligy postupně rekapituluje sezónu jednotlivých týmů a došlo tak samozřejmě také na svěřence Jozefa Webera - více najdete ZDE.

• S Baníkem od 11 hod.
13.6. - První přípravné utkání už zná svou hodinu výkopu. Karvinští změří síly s ostravským Baníkem v sobotu 24. června od 11 hodin v Dětmarovicích.

• U13 třetí v Prostějově
12.6. - Žákovská třináctka obsadila na kvalitně obsazeném dvoudenním turnaji v Prostějově konečné třetí místo. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.