Góly v závěru zajistily vítězství

12.7.2016 | redakce

Góly v závěru zajistily vítězství V prvním přípravném zápase v rámci herního soustředění vyhráli karvinští fotbalisté v rakouském Golsu nad Mattersburgem díky bláznivé závěrečné desetiminutovce 3:2. Přesně pálili Okleštěk, Panák a Puchel.

přát., úterý 12.7.2016
SV Bauwelt Koch Mattersburg - MFK Karviná  2:3  (1:1)
Branky: 44. Röcher, 81. Ibser - 25. Okleštěk, 85. Panák, 90. Puchel
SV Bauwelt Koch Mattersburg: Kuster - Farkas (46. Höller), Malic (46. Mahrer), Rath, Maksimenko (46. Novak) - Sprangler (46. Ertlthaler), Jano (62. Hawlik), Grgic (46. Seidl) - Röcher (46. Ibser), Bürger (62. Templ), testovaný hráč.
MFK Karviná: Pastornický – Janečka, Dreksa (46. Toml), Hošek, Eismann – Šisler (65. Bagi) – Voltr, Okleštěk (75. Panák), Budínský, Zelený (65. Puchel) – Jurčo (65. Kuchta).
Počet diváků: 250

Góly na jednu či druhou stranu v závěrečné desetiminutovce? V přípravných zápasech Karviné už nic nového. Tentokrát se diváci na stadionku v Golsu dočkali hned tří „kousků“ a po závěrečném hvizdu se mohli radovat hráči nováčka nejvyšší české soutěže ve žlutočerných dresech, přestože v 81. minutě šel do vedení soupeř. Za čtyři minuty však bylo vyrovnáno a v nastavení rozhodl o výhře Puchel.

V samotném úvodu byl lepší rakouský tým, který na Karvinou vletěl s elánem a zahrozil hlavičkou nad břevno a pak dalekonosnou střelou, která si však místo mezi tyče střežené Martinem Pastornickým nenašla. Na druhé straně se naopak mířilo přesně, když se uvolnil a přesně zamířil Tomáš Okleštěk - od 25. minuty tak Karviná vedla. V první půli se hrálo ostře a oba týmy sváděly množství osobních soubojů.

Vedení mohl navýšit po úniku sám na brankáře Jurčo, ale v tutovce zklamal. Minutu před pauzou tak Mattersburg vyrovnal zásluhou Röchera. Po změně stran, kdy chorvatský kouč rakouského celku Ivica Vastić poslal na hřiště od úvodu hned šest čerstvých hráčů, zatímco trenér Karviné vystřídal pouze Tomla za Dreksu, to dlouho vypadalo, že už žádný gól nepadne, ale opak byl nakonec pravdou.

Nejprve střídající Ibser poslal Mattersburg devět minut před koncem do vedení, jenže Karvinští se zmátořili a Panák o čtyři minuty později vyrovnal a Puchel už v nastavení využil chybu rakouské obrany a rozhodl o vítězství, kterého si trenér Jozef Weber vážil. „Kdybychom zápas prohráli, byli bychom hodně zklamaní. Odehráli jsme kvalitní zápas s kvalitním soupeřem, kterému jsme se vyrovnali v tvrdosti a agresivitě, což asi rakouští hráči nečekali. Na klucích i po vyrovnání bylo vidět, že chtějí utkání zvrátit na svoji stranu, a to se nakonec podařilo,“ hlásil spokojený Weber.

Ve středu bude na programu delší dopolední trénink a odpoledne teambuilding v podobě výjezdu do Bratislavy. „Hráčům jsme to slíbili už před zápasem. Ale s výhrou a předvedeným výkonem v zádech se tam hned pojede radostněji a s úsměvem,“ doplnil Jozef Weber.

• U19+U17: Pro nemoc se nehraje
včera - Domácí sobotní ligová utkání dorostenců U19 a U17 proti Slovácku se z důvodu rozsáhlé marodky v domácích týmech odehrají v náhradním termínu - konkrétně ve středu 1.11. od 14 a 16:15 hodin.

• Přípravka U8 čtvrtá!
před 2 dny - V kvalifikaci na Ondrášovka Cup skončil tým MFK Karviná U8 na čtvrtém (zřejmě) nepostupovém místě. Kvalifikační turnaj se hrál v úterý 19. září v Šumperku.

• Generálka Holzera s repre U17
18.9. - Od neděle se Jan Holzer připravuje s národním týmem do 17 let na dvojutkání s Černou Horou, které už značí generálku před startem říjnové kvalifikace. Reprezentace se představí 19.9. ve Spytihněvi a 21.9. v Kroměříži.

• Výsledky mládeže z víkendu
17.9. - Zbrojovka Brno-U19 3:1, Sigma Olomouc-U18 5:2, Zbrojovka Brno-U17 5:0, Sigma Olomouc-U16 2:0, U15-Jihlava 4:0, U14-Jihlava 1:4, U13-Valašské Meziříčí 5:4, U12-Valašské Meziříčí 10:1, Petřkovice-st.žáci B 2:5, Petřkovice-ml.žáci B 5:4.

• Sestřih porážky se Sigmou
16.9. - Na webu iSport.cz se můžete znovu podívat na všechny důležité okamžiky sobotního televizního zápasu, ve kterém padlo osm gólů. Sestřih najdete ZDE.

• U19: Porážka v Brně
16.9. - Ligoví dorostenci prohráli v Rosicích s brněnskou Zbrojovkou 1:3, přestože v utkání šli do vedení gólem Martina Vlachovského. Sedmnáctka na stejném hřišti pak prohrála vysoko 0:5.

• Dárková sada FOOTBALL
15.9. - V obou klubových Fanshopech (na stadionu a v D-Sportu v OC Karviná) nyní zakoupíte limitovanou edici dárkové sady FOOTBALL obsahující sprchový gel a krémové mýdlo. Takže neváhejte a "vyvoňte se" třeba už dnes!

• Bojan Letić sprinterem 6. kola
14.9. - Fitness data 6. kola HET ligy mají mezi sprintery vítěze - Bojana Letiće. Právě bosenský fotbalista MFK Karviná naběhal patnáctou největší porci ze všech (11 631 m), hlavně ale zazářil svou rychlostí. Ve sprintu totiž naběhal úctyhodných 428 metrů, čímž překonal i vyhlášenou raketu Sparty Jonathana Biabianyho.