Karviná dobyla Mladou Boleslav a veze tři body!

13.8.2016 | redakce, foto/Michal Chadim

Karviná dobyla Mladou Boleslav a veze tři body! Tak to je šok, krásný šok. Prvoligový nováček zvítězil 2:1 v Mladé Boleslavi a postaral se o prvotřídní senzaci. Ve druhé půli během minuty otočili zápas Marek Janečka s Janem Šislerem.

3.kolo, sobota 13.8.2016
FK Mladá Boleslav - MFK Karviná  1:2  (1:0)
Branky: 43. Rada - 58. Janečka, 59. Šisler
ŽK: Magera, Rada - Jurčo, Eismann
Rozhodčí: Houdek – Moláček, Mokrusch
FK Mladá Boleslav: Diviš – Pauschek (81. Takács), Kúdela, Hůlka, Fleišman – Jánoš, Rada – Vukadinovič (71. Klobása), Magera, Kalabiška (65. Přikryl) – Chramosta.
MFK Karviná: Laštůvka – Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann – Šisler (87. Panák) – Voltr, Moravec (46. Holík), Budínský (84. Košťál), Zelený – Jurčo.
Počet diváků: 3677

Karvinští nastoupili v Mladé Boleslavi s jedinou změnou v sestavě oproti poslednímu zápasu proti Brnu – Tomáše Oklešťka nahradil plně uzdravený Jan Moravec. Dva noví hráči (Košťál s Holíkem), kteří posílili nováčka teprve v pátek, zůstali jen na lavičce.

Hned po dvaceti vteřinách nechala hostující obrana hodně místa Radovi, který z hranice šestnáctky pálil jen do Laštůvky. Po jeho nejistém zákroku pálil ještě kapitán Magera a orazítkoval břevno. Domácí měli od začátku územní převahu a hrálo se především na polovině týmu ze Slezska. Až po čtvrthodině se svěřenci Jozefa Webera vzpamatovali, ale i nadále nebyli schopni udržet delší časový úsek míč na svých kopačkách.

Ve 38. minutě předvedl Laštůvka fantastický zákrok po střele Chramosty z malého vápna. Odražený míč chtěl ještě do sítě dostat efektně zády otočený Pauschek, ale karvinský gólman si poradil i s tímto. Navíc Chramosta přišlápl Laštůvkovi levou ruku, rozhodčí zapískal a hosté tak mohli být v klidu. Jenže dvě minuty před pauzou se dostal k přízemnímu centru z levé strany Magera, který jej adresoval Jakubu Radovi a ten, ač by tísněn čtyřmi karvinskými hráči, dokázal vystřelit k tyči mimo dosah Jana Laštůvky a domácí favorit šel do vedení.

Do druhého poločasu už nenastoupil Moravec, ale nahradil jej Libor Holík. Úvodních deset minut nenasvědčovalo vážnější zápletce. Ale v tom je fotbal krásný a zajímavý. V 57. minutě se najednou po rohu dostal míč až k neobsazenému Marku Janečkovi a ten zamířil přesně.

Než se domácí tým vzpamatoval z šoku, tak už prohrával! Jan Šisler dostal po fatální chybě domácího stopera Hůlky ideální míč do běhu od Jurča a ranou k tyči zmrazil celý stadion – Karviné se podařil husarský kousek, během dvou minut otočila skóre u jasného favorita, který ve dvou předešlých zápasech ani jednou neinkasoval.

Mladá Boleslav notně znervózněla a na jejich hráčích byla znát podrážděnost. Nejdůležitější však bylo, že karvinská defenziva už svěřence nového kouče Leoše Kalvody do výraznější šance, kromě tutovky Klobásy, nepustila. Už v nastavení pak byl ještě vyslán do brejku Zelený, ale jeho mizerná přihrávka na Voltra celou akci zastavila. Tým z hornického města tak i s úroky vrátil Středočechům porážky z loňského MOL Cupu a mohl tak oslavit premiérové tři body v nejvyšší soutěži.

Domácí trenér Leoš Kalvoda: „Zápas se mi hodnotí těžce, ale i takový je fotbal. V prvním poločase kluci předváděli slušný fotbal. Po změně stran jsme udělali dvě velké chyby a Karviná je potrestala.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Jsme moc spokojení, ale musíme zůstat nohama pevně na zemi. První půli jsme odehráli vyloženě pasivně, ale po přestávce se to zlepšilo i díky posunutí Janečky do zálohy, navíc jsme mladého Holíka hodili poprvé „do vody“ a rozhodně nezklamal. Kluci hráli na krev, odmakali to a je potřeba jim poděkovat.“

• E-SHOP mimo provoz
před 2 dny - Klubový e-shop je od čtvrtečního odpoledne mimo provoz! Klubové produkty vhodné pod vánoční stromeček zakoupíte v pátek 15.12. (14-17 hod.) a v pondělí 18.12. (9-17 hod.) ve Fanshopu na Městském stadionu v Karviné-Ráji a kromě toho také každý den od 9 do 20 hod. v prodejně D-Sport v OC Karviná.

• Trenéři mládeže
12.12. - Pro přehlednost jsme v průběhu podzimu aktualizovali přehled jednotlivých realizačních týmů mládežnických družstev (dorost, žáci a přípravky) MFK Karviná. Více ZDE.

• Přání k druhé adventní neděli
10.12. - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.