Karviná na úvod pouze remizovala

25.6.2016 | redakce

Karviná na úvod pouze remizovala Výsledkově smolný duel odehráli svěřenci Jozefa Webera. Proměnili pouze jednu z několika vyložených šancí, navíc nedali penaltu. Soupeř ze Zabrze trestal dvě minuty před koncem.

přát., sobota 25.6.2016
MFK Karviná - Górnik Zabrze  1:1  (1:0)
Branky: 8. Jurčo – 88. Skrzypczak
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Pastornický - Kontár, Dreksa (46. Gurzeda), Toml (46. Hošek), Zelený (46. Eismann) - Šisler (46. Panák) - Moravec (46. Janečka), Budínský (46. Cana), Okleštěk (46. Urgela), Puchel (46. Juřena) - Jurčo (55. Duda).
Górnik Zabrze: I.poločas: Kuchta (31. Loska) - Matuszek, Kopacz, Szeweluchin, Wawszczyk - Gergel, Danch, Grendel, Kurzawa, Ćerimagić - Urynowicz. II.poločas: Loska (62. Kasprzik) - Teichman, Gajda, Szeweluchin, Wolniewicz - Żurkowski, Nowak, Wajsak, Ł. Wolsztyński (85. Pawłowski) - Skrzypczak, R. Wolsztyński.
Počet diváků: 150

Karvinští vyběhli do utkání ve svých tradičních bílých dresech i s testovanými fotbalisty. V první půli dostali šanci Okleštěk, Toml, Kontár a Jurčo. A právě typický hrotový útočník Pavol Jurčo se jako první zapsal do statistik zápasu, když zužitkoval přesnou přihrávku, a hlavou z malého vápna otevřel v osmé minutě skóre prvního přípravného utkání obou týmů.

Domácí byli lepším týmem, vypracovávali si šance, ale ty trestuhodně zahazovali. Ve dvacáté minutě našel Jurčo na osmi metrech Jana Moravce, ale ten hlavou přestřelil. O dvě minuty později pronikl do vápna Erik Puchel, jeden z hostujících hráčů jej fauloval a byla z toho penalta. K té se postavil Lukáš Budínský a…přestřelil!

Autor prvního gólu, jenž naposledy kopal v Košicích, šel osm minut před přestávkou sám na brankáře, ten si však vybral správnou stranu a jasnou tutovku zlikvidoval.  V úmorném vedru tak první poločas skončil pouze jednobrankovým vedením domácí Karviné. Po krátké přestávce nechal z původní sestavy trenér Weber na hřišti pouze brankáře Pastornického, Kontára a Jurča. Naopak se představili další testovaní borci – stoper Gurzeda a záložník Cana.

V průběhu slabšího druhého poločasu (z karvinské strany) spálili své šance Janečka s Urgelou, do zakončení se hrnuli i mladíci Panák s Dudou. Naopak rychlý brejk hostů musel nadvakrát hasit Piotr Gurzeda. Bohužel v samotném závěru Karvinští o výhru přišli, když se z přímého kopu prosadil přesnou, ale nikterak razantní střelou k tyči Szymon Skrzypczak.

Trenéru Jozefu Weberovi se víc zamlouval výkon jeho svěřenců v prvním poločase. „Ten byl víc fotbalový a celkově v pořádku. Ve druhé půli už to z naší strany bylo utrápenější. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól, šancí na to bylo dost. V závěru jsme pak zbytečně inkasovali a přišli o výhru. Co se týče testovaných hráčů, tak mě zaujali hlavně Okleštěk s Jurčem,“ podotkl po zápase hlavní trenér MFK OKD Karviná.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
dnes - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
včera - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
před 3 dny - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

• U13 v Praze na Minirepublice
před 3 dny - Také žáci U13 už mají za sebou první jarní kolo Minirepubliky. V pražských Horních Měcholupech se jim ale vůbec nedařilo - podlehli Slavii 0:4, Trenčínu 0:6, Pardubicím 1:3 (gól Pecold) a Žilině 0:10.

• Starší žáci: Dohrávky s FM
17.4. - Žáci U15 a U14 dohrávají ve středu 18. dubna 19. kolo proti Frýdku-Místku. Bude se hrát na Bažantnici od 15 a 16:45 hodin.

• Mader do reprezentace U18
15.4. - Defenzivní univerzál staršího dorostu U19 Matúš Mader byl nominován do ️slovenského národního týmu do 18 let k přípravnému dvojutkání proti Slovinsku v termínu 15. - 19. dubna.

• Víkendové výsledky mládeže
15.4. - Teplice-U21 3:0, U19-Ml.Boleslav 0:0,0:3np, Kroměříž-U18 2:0, U17-Ml.Boleslav 0:1, Kroměříž-U16 2:2, Vítkovice-U15 0:0, Vítkovice-U14 1:0, U13-Frýdek-Místek 3:8, U12-Frýdek-Místek 5:2, Rýmařov-st.žáci B 6:0, Rýmařov-ml.žáci B 4:0.

• Sestřih prohry na Slavii
14.4. - Velmi dobrý výkon z hřiště mistrovské Slavie včera body svěřencům Josefa Muchy nepřinesl, ale sestřih nejzajímavějších momentů stojí za to. Video najdete ZDE.