27. srpen 2011

Karviná nestačila na domácí Ústí nad Labem

S cílem navázat na vítězství v derby proti Třinci jeli fotbalisté Karviné do Ústí nad Labem. Oloupit domácí o body se ale nepodařilo, náš tým prohrál 2:4.
FK Ústí nad Labem
sobota 27.8.2011
4:2
(3:0)

Diváci: 712
R. Novák - Hyčka, Džuban, M. Valenta, M. Zeman - Brunclík (65. Peterka), Zachariáš, Martykán, Benčík - Vaněček (83. Holek), Veverka (78. Volek)
J. Kafka - Hoffmann, Bolf, Motyčka, Knötig - Milosavljev, Jursa, Hrtánek, Z. Látal (46. Chovanec) - Bartošák (46. Ciku), Mišinský (84. Cverna)
Branky: 22. Zachariáš, 26. Zachariáš, 42. Valenta, 90+2. Peterka - 50. Hrtánek, 77. Jursa (pen.)
Rozhodčí: Ondřej Lerch - Jiří Moláček, Libor Zeman
ŽK: 68. Benčík, 75. Džuban, 78. Veverka, 84. Zachariáš, 90+1. Novák - 32. Mišinský, 68. Motyčka
ČK: 76. Martykán

První poločas byl v režii loňského účastníka Gambrinus ligy. Hráčů Ústí nad Labem bylo plné hřiště a v úvodu hned několikrát pořádně zahrozili před brankou karvinského gólmana Kafky. Karvinští o sobě dali vědět poprvé v 16. minutě, kdy Knötig po rychlém protiútoku pálil těsně vedle.

Ve 22. minutě se Ústí dostalo do vedení. Po přihrávce Brunclíka se neomylně trefil Zachariáš - 1:0. Ve 25. minutě vychytal Kafka Martykána, ale o minutu později už byl krátký na přesné zakončení Zachariáše po rohovém kopu - 2:0.

Karviná se v průběhu prvního poločasu probouzela a snažila se najít recept na obranu Ústí nad Labem. Místo zkorigování ale přišla další inkasovaná branka. Karviná opět nezvládla rohový kop, míč se z chumlu v šestnáctce dostal k volnému Valentovi a ten nekompromisní ranou z blízka propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:0.

Do druhého poločasu nastoupili místo Látala Chovanec a Bartošáka nahradil muž zápasu proti Třinci Ciku. Změny přinesly zlepšení. Hned v 50. minutě se střelecky prosadil karvinský záložník Hrtánek - 3:1.

Karviná pokračovala v dobývání obranné tvrze Ústí nad Labem, dalekonosnou střelou se blýskl Mišinský, ale těsně minul. V 76. minutě domácí dohrávali v deseti, Martykán po ruce v malém vápně uviděl červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Tomáš Jursa - 3:2.

Svěřenci trenéra Karla Kuly sahali po bodu. V 85. minutě orazítkoval čerstvý Cverna břevno. V druhé minutě nastaveného času ale odstranil všechny otázky o osudu utkání střídající Peterka, který v sólu nejprve napálil vzdálenější tyč, ale z dorážky se nemýlil - 4:2.

MFK OKD Karviná prohrála v Ústí nad Labem 4:2 a po čtyřech odehraných kolech má na kontě tři body. Nejblížší utkání sehraje Karviná 31. srpna v rámci Ondrášovka Cupu doma proti Opavě.