Karviná remizovala se Zaglebie Sosnowiec 1:1

09.07.2016 | redakce

Karviná remizovala se Zaglebie Sosnowiec 1:1 Opět gól v samotném závěru zkazil dojem z utkání proti dalšímu týmu z Polska. Karvinští byli hodinu herně lepší, ale nedokázali vstřelit víc než jednu branku. O tu se postaral parádně hlavou stoper Jan Hošek.

přát., sobota 9.7.2016
MFK Karviná - Zaglebie Sosnowiec  1:1  (1:0)
Branky: 39. Hošek - 83. Dudek
Rozhodčí: Cieslar
MFK Karviná: Pindroch (46. Šrom) - Fiala, Toml (46. Dreksa), Hošek (46. Panák), Zelený (46. Janečka) - Bagi (46. Šisler), Cana (46. Puchel) - Moravec (38. Duda), Budínský (46. Okleštěk), Juřena (65. Smrž) - Jurčo (46. Urgela).
Zaglebie Sosnowiec: Szumski - Sierczyński, Wiktorski, Markowski, Udovićić - Nowak (72. Bała), Klama (46. Mularczyk) - Bartczak (78. Tylec), Dudek, Musiolik (57. Wilk) - Matić (57. Zaradny).
Počet diváků: 0

V zimě 2:2, tentokrát 1:1. Opět měli Karvinští více ze hry i šancí, ale opět bez větší efektivity v koncovce. Úvodní dějství bylo z domácí strany slušné, navíc Toml přestřelil z dobré pozice branku. Zaslouženého vedení se Karviná dočkala šest minut před přestávkou, kdy od rohového praporku posadil Lukáš Budínský míč přesně na hlavu Jana Hoška, který bez sebemenšího zaváhání umístil přesně k tyči – 1:0.

Do druhého poločasu trenér Weber prostřídal, do brány se podíval i testovaný gólman Šrom. Do šedesáté minuty mělo utkání grády, domácí byli živější, jasně lepší a hosté nevěděli, kam dřív v obraně skočit. Bohužel koncovka se i v tomto utkání ukázala jako problém. Za zmínku stojí například tyčka Panáka a plno nedotáhnutých pološancí či přestřelení brány. Poslední půlhodina už byla z karvinské strany slabší, přesto i tak šance na zvýšení náskoku nadále přicházely. Aktivitou hýřil převážně mladý Duda.

Jenže gól přišel na druhé straně a trochu si o něj hráči ve žlutočerných dresech koledovali. Dudek se po rohu dobře zorientoval ve vápně a v chumlu hráčů zamířil přesně - 1:1. Domácí chtěli vyhrát a i po vyrovnání měli šance, jenže Puchel v dobré pozici z levé strany nastřelil jen gólmana a v poslední minutě po brejku Oklešťka se Puchel dostal ke střele a k následné dorážce ještě Smrž, ale i kdyby z toho byla branka, tak by nebyla uznána díky avizovanému ofsajdu.

Trenér Jozef Weber po utkání žehral nad nevyužitými šancemi. „Nevážíme si jich, v lize jich tolik mít nebudeme! Od 60. minuty se mi ale nelíbil ani přístup některých hráčů. Musíme si o tom promluvit, protože na soustředění se už bude krystalizovat sestava a to rozhodování bych měl po tomto zápase snazší. Kluci se musí chtít víc rvát, což jsem u některých postrádal,“ podotkl trenér s tím, že poprvé v přípravě tak nebyl s celkovým výkonem spokojený.

• Minirepublika U13 - porážky!
včera - V posledním společném měření sil v tzv. Minirepublice se kategorii U13 nevedlo. Svěřenci Aleše Hujíka postupně podlehli v Pardubicích pražské Slavii 0:4, Trenčínu 0:3 Pardubicícm 1:7 (gól Matuška) a Žilině 1:3 (gól Matuška).

• Důležitá výhra osmnáctky
před 2 dny - Tři veledůležité body získala ve středu dorostenecká osmnáctka, když na Bažantnici zdolala v dohrávce 24. kola díky gólům Zycha a Streita Slovácko 2:0. Ve druhém utkání šestnáctka schytala debakl 0:8!

• Ve středu hrají dorostenci
před 3 dny - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
21.5. - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
20.5. - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!