Karviná remizovala se Zaglebie Sosnowiec 1:1

9.7.2016 | redakce

Karviná remizovala se Zaglebie Sosnowiec 1:1 Opět gól v samotném závěru zkazil dojem z utkání proti dalšímu týmu z Polska. Karvinští byli hodinu herně lepší, ale nedokázali vstřelit víc než jednu branku. O tu se postaral parádně hlavou stoper Jan Hošek.

přát., sobota 9.7.2016
MFK Karviná - Zaglebie Sosnowiec  1:1  (1:0)
Branky: 39. Hošek - 83. Dudek
Rozhodčí: Cieslar
MFK Karviná: Pindroch (46. Šrom) - Fiala, Toml (46. Dreksa), Hošek (46. Panák), Zelený (46. Janečka) - Bagi (46. Šisler), Cana (46. Puchel) - Moravec (38. Duda), Budínský (46. Okleštěk), Juřena (65. Smrž) - Jurčo (46. Urgela).
Zaglebie Sosnowiec: Szumski - Sierczyński, Wiktorski, Markowski, Udovićić - Nowak (72. Bała), Klama (46. Mularczyk) - Bartczak (78. Tylec), Dudek, Musiolik (57. Wilk) - Matić (57. Zaradny).
Počet diváků: 0

V zimě 2:2, tentokrát 1:1. Opět měli Karvinští více ze hry i šancí, ale opět bez větší efektivity v koncovce. Úvodní dějství bylo z domácí strany slušné, navíc Toml přestřelil z dobré pozice branku. Zaslouženého vedení se Karviná dočkala šest minut před přestávkou, kdy od rohového praporku posadil Lukáš Budínský míč přesně na hlavu Jana Hoška, který bez sebemenšího zaváhání umístil přesně k tyči – 1:0.

Do druhého poločasu trenér Weber prostřídal, do brány se podíval i testovaný gólman Šrom. Do šedesáté minuty mělo utkání grády, domácí byli živější, jasně lepší a hosté nevěděli, kam dřív v obraně skočit. Bohužel koncovka se i v tomto utkání ukázala jako problém. Za zmínku stojí například tyčka Panáka a plno nedotáhnutých pološancí či přestřelení brány. Poslední půlhodina už byla z karvinské strany slabší, přesto i tak šance na zvýšení náskoku nadále přicházely. Aktivitou hýřil převážně mladý Duda.

Jenže gól přišel na druhé straně a trochu si o něj hráči ve žlutočerných dresech koledovali. Dudek se po rohu dobře zorientoval ve vápně a v chumlu hráčů zamířil přesně - 1:1. Domácí chtěli vyhrát a i po vyrovnání měli šance, jenže Puchel v dobré pozici z levé strany nastřelil jen gólmana a v poslední minutě po brejku Oklešťka se Puchel dostal ke střele a k následné dorážce ještě Smrž, ale i kdyby z toho byla branka, tak by nebyla uznána díky avizovanému ofsajdu.

Trenér Jozef Weber po utkání žehral nad nevyužitými šancemi. „Nevážíme si jich, v lize jich tolik mít nebudeme! Od 60. minuty se mi ale nelíbil ani přístup některých hráčů. Musíme si o tom promluvit, protože na soustředění se už bude krystalizovat sestava a to rozhodování bych měl po tomto zápase snazší. Kluci se musí chtít víc rvát, což jsem u některých postrádal,“ podotkl trenér s tím, že poprvé v přípravě tak nebyl s celkovým výkonem spokojený.

• Výsledky mládeže z víkendu
včera - U21-Slovácko 1:1, Sparta Praha-U19 6:1, U18-Prostějov 1:1, Sparta Praha-U17 6:1, U16-Prostějov 3:1, Zbrojovka Brno-U15 1:1, Zbrojovka Brno-U14 7:0.

• Juniorka: Remíza se Slováckem
včera - První ztrátu utrpěl tým U21. V deštivém nedělním dopoledni remizoval na Kovoně se Slováckem 1:1, když o výhru svěřenci trenérů Bielana a Gazdy přišli tři minuty před koncem. Do té doby vedli po brance Lukáše Budínského, který po zranění sbírá důležitou herní praxi.

• Sestřih Zlín - Karviná
před 2 dny - Na webu iSport.cz si můžete prohlédnou t sestřih z utkání na zlínské Letné, kde Karvinští prohrálo po gólů Ekpaie. Video najdete ZDE.

• Ze Sparty s nulou
před 2 dny - Ligoví dorostenci prohráli v Praze se Spartou - devatenáctka 1:6 (gól Pisarek), sedmnáctka stejným výsledkem také 1:6 (gól Lalik).

• V Praze proti Spartě na ČT
před 3 dny - V pátek bylo upřesněno šesté ligové kolo, tedy první po reprezentační přestávce. Svěřenci Jozefa Webera se představí na pražské Letné proti Spartě v neděli 10. září od 18 hodin v přímém přenosu kanálu ČT Sport.

• (Celkem) úspěšná středa
16.8. - Dorostenci i žáci hostili v mistrovských utkáních Zlín a vedli si znamenitě - tým U18 vyhrál 3:0, U16 2:0, U15 5:1 (hattrick Jurásek), pouze tým U14 schytal debakl 1:6.

• Čtyři týmy ve středu v akci
15.8. - Dorosty U18 a U16 na Kovoně, starší žáci U15 a U14 na Bažantnici. Velmi napilno budou mít mládežnická družstva uprostřed týdne (středa 16.8.). Dorostenci hostí Zlín B (14:00 a 16:15 hod.), žáci pak v úvodním zápase sezóny také Zlín (15:00 a 16:45 hod.).

• Wágner ve Sportovním studiu
14.8. - Do studia TV Polar v Ostravě byl v pondělí dopoledne pozván Tomáš Wágner v rámci pravidelného pořadu Sportovní studio - rozhovor s karvinským útočníkem si můžete pustit od času 3:05 ZDE.