23. listopad 2012

Karviná zdolala také Orlovou

Závěrečný zápas kalendářního roku 2012 zakončil domácí celek vítězně. Na Kovoně porazil za umělého osvětlení účastníka MSFL z Orlové 4:1. O výhře rozhodly tři branky během posledních dvanácti minut.
pátek 23.11.2012
4:1
(1:1)

Diváci: 50
FK Slavia Orlová a MSK Orlová
I. poločas: Pastornický - Káňa, Hrtánek, Cverna V., Hottek - Vaněk, Wojnar - Ciku, Mišinský, Puchel - Besta. II. poločas: Pastornický - Káňa, Hrtánek, Cverna V., Berešík - Procházka, Duda, Vaclík, Knötig - Legierski, Juřena.
Branky MFK OKD Karviná: 18. Besta, 78. Legierski, 83. Vaclík, 87. Duda

Domácí trenéři dali v posledním přípravném utkání, které bylo vlastně i posledním v tomto roce, příležitost také několika hráčům dorosteneckého věku a nutno podotknout, že nezklamali ba naopak. Kromě hráčů z týmu U19 se v zápase dokonce objevila i trojice ze "sedmnáctky". Jmenovitě brankář Martin Pastornický a záložníci Lukáš Duda s Erikem Puchelem. „Hráči, které jsme z dorostu do tohoto utkání nasadili, ukázali kvalitu a dobrou výkonnost. Doufáme, že tento náš tah bude nejen je motivovat k další práci,“ řekl trenér Karviné Jan Pánik.

Zajímavé utkání dokreslilo umělé osvětlení a diváci viděli zajímavý fotbal. V sedmnácté minutě došlo k zajímavé situaci. Díky výpadku jističe se celý areál ponořil do tmy a zhruba deset minut se nehrálo. Neplánovaná pauza, jakoby by se domácím hodila. Hned po opětovném zahájení hry totiž Richard Vaněk našel ve vápně Aleše Bestu, který přetavil jeho přihrávku ve vedoucí branku – 1:0. Za dvacet minut však bylo srovnáno. Jeden z hostujících hráčů uprchl domácí obraně a z brejkové situace se nemýlil – 1:1. Spíše bojovný první poločas, ve kterém převládaly centrované míče než střelba, zakončil umístěnou střelou k pravé tyči Vladimír Mišinský. Gól z toho však nebyl, protože výborným zákrokem se prezentoval gólman Slavie Orlová.

Druhý poločas byl gólově zajímavější. Nejprve Tomáš Berešík našel přesným nákopem Legierského, který se v tuto chvíli ještě neprosadil a napálil míč nad bránu. Vše si Jakub Legierski vynahradil v 78. minutě. Do té doby na hřišti téměř neviditelný Richard Vaclík našel přesnou přihrávkou právě polského mládežnického reprezentanta, ten si míč zasekl a poté přesně k tyči poslal Karvinou do vedení – 2:1. O pět minut později předvedl fotbalovou parádu Vaclík společně s Václavem Juřenou. Prvně jmenovaný přihrál do pokutového území Juřenovi, který se neunáhlil a přihrál mu míč zpátky, čímž vyšachovali celou orlovskou obranu a Vaclík střílel z malého vápna - 3:1.

Poslední branku si domácí nechali na 87. minutu. Míč se dostal k Lukáši Dudovi, ten natáhl z dobrých dvaceti metrů a trefil přesně k tyči 4:1. „Bylo to klasické derby. V první půli s námi hosté drželi krok, měli motivaci se ukázat, ale druhá půle už byla zcela v naší režii a v posledních dvanácti minutách jsme vstřelili tři pěkné góly a rozhodli o osudu zápasu,“ zhodnotil utkání trenér Jan Pánik.