Karvinští přišli o výhru v samotném závěru

2.9.2016 | redakce

Kvalitní prověrku v rámci reprezentační pauzy má karvinský prvoligový nováček za sebou. V bouřlivé atmosféře v bohumínském Fotbalovém areálu Pavla Srnička remizoval s Baníkem 1:1, když o výhru přišel v závěrečné minutě z posledního útoku.

přát., pátek 2.9.2016
FC Baník Ostrava - MFK Karviná  1:1  (0:1)
Branky: 90. Kania - 34. Moravec
Rozhodčí: Proske
FC Baník Ostrava: Chmiel – Celba (76. Strakoš), Honiš, Zápotočný, Hučko – Ožvolda (46. Matěj), Hlinka – Mondek (67. Behan), Nerad, Granečný (46. Kania) – J. Šašinka (64. Macej).
MFK Karviná: Pindroch - Toml, Košťál, Hošek (46. Dreksa), Zelený - Mensah (41. Duda) - Moravec (67. Nimely), Budínský (46. Šisler), Okleštěk (75. Smrž), Galuška (60. Eismann) - Panák (60. Jurčo).
Počet diváků: 1350

Krátce před úvodním hvizdem v příjemném prostředí a bouřlivé atmosféře došlo k uctění památky bývalého vynikajícího brankáře Pavla Srnička. K jeho památníku si to namířili kapitáni a sportovní ředitelé obou klubů s kyticemi. Nechyběla ani minuta ticha.

Poté se už však hrálo a ticho rozhodně nepanovalo. O skvělou kulisu se staraly oba tábory fandů a v prvním poločase nebylo chvilky, kdy by se někdo z přítomných nudil. Hrálo se aktivně a útočně na obou stranách. Více si rozhodně ale zachytal karvinský Braňo Pindroch, jenže v první obrovské šanci se ocitl Filip Panák, který využil drobného zaváhání stopera Zápotočného. Baníkovský kapitán se nedomluvil s gólmanem Chmielem, ale Panák nakonec hlavou úspěšný nebyl.

Baník byl o chlup nebezpečnější, ale ve vápně kraloval Pindroch, a když už byl gólman Karviné překonaný, odmával asistent rozhodčího ofsajd. Skóre se poprvé měnilo ve 34. minutě, kdy po podklouznutí Honiše nezaváhal Jan Moravec a překonal Chmiela přesnou střelou k tyči.

Po změně stran už zápas tolik zajímavý nebyl, protože oba týmy různě střídaly. Možná o něco víc ze hry měl Baník, ale dlouho se nemohl prosadit.  Velkým varováním bylo dvanáct minut před koncem nastřelené břevno z kopačky Maceje.

Posledních deset minut pak patřilo jednoznačně Karviné, ale ani jednu z velkých šancí svěřenci Jozefa Webera neproměnili – Toml se krásně zbavil levého beka, odcentroval na Zeleného a ten těsně hlavou minul. Potom Šisler perfektně vybídl balónem za obranu Jurča, který se už už radoval, ale gólman František Chmiel konečky prstů míč vytěsnil na roh.

Sotva na světelné tabuli naskočila 90. minuta, tak po centru z levé strany neobsazený Lukáš Kania vyrovnal. O vteřinu později už sudí Proske zápas ukončil. „Zápas měl výborné parametry, dorazila spousta lidí a nikdo nechtěl prohrát. Samozřejmě nás mrzí ten gól na 1:1, ale na druhou stranu jsme potřebovali vidět i ostatní naše hráče v plném zápřahu, což se podařilo,“ řekl po utkání trenér Karviné Jozef Weber a trochu zalitoval odstoupení čerstvé posily Derricka Mensaha krátce před koncem první půle. Ghanský záložník se střetl s jedním z protihráčů, zůstal otřesen a pod okem se mu začal rýsovat solidní monokl.

• Víkendové výsledky týmů MFK
dnes - HK-U21 3:2, U19-Teplice 0:2, Sigma Olomouc-U17 1:0, Sigma Olomouc-U16 3:0, Zlín-U15 3:0, Zlín-U14 1:1, U13-Uničov 4:4, U12-Uničov 21:2!

• Juniorka prohrála v HK 2:3
dnes - Karvinští junioři se vrací z utkání 26. kola JL, které se hrálo na východě Čech s prázdnou. V utkání se kopaly celkem tři pokutové kopy, dva z nich proměnil domácí tým. Góly hostů Řapek a v závěru z penalty Sas.

• Jan Holzer s repre do Belgie
před 2 dny - Ve dnech 3. – 10.května se v Belgii uskuteční UEFA Development tournament pro reprezentační týmy do 16 let. Klub MFK Karviná bude reprezentovat Jan Holzer, který je v nominaci trenéra Václava Černého. Češi se postupně střetnou s Belgií, Maďarskem a Švýcarskem!

• Vítězství i v odvetách
26.4. - Mladší dorostenci porazili Vítkovice v obou zápasech i podruhé během čtyř dnů. Po sobotních domácích výhrách brali tři body i v Ostravě. Sedmnáctka zvítězila 2:0, šestnáctka 4:1! Dohrávky mají za sebou B žáci na půdě Slovanu Havířov. Ti starší vyhráli 7:1, mladší remizovali 2:2.

• SESTŘIH: Teplice-Karviná
23.4. - Karvinští ani na pátý pokus nebodovali a prodloužili svou černou sérii. Na sestřih nejzajímavějších momentů z utkání v Teplicích se podívejte prostřednictvím webu iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
22.4. - Slovácko-U19 2:0, U17-Vítkovice 1:0, U16-Vítkovice 5:0, U15-Prostějov 2:4, U14-Prostějov 2:0, Přerov-U13 1:2, Přerov-U12 4:12, st.žáci B-Staříč 2:2, ml.žáci B-Staříč 2:1.

• Se Spartou v pátek 12. května
21.4. - Utkání 28. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná vs. AC Sparta Praha má stanovený termín i čas. Toto ostře sledované utkání se odehraje v přímém přenosu ČT Sport v pátek 12. května od 20:15 hod. O zahájení předprodeje vstupenek bude klub informovat v příštím týdnu.

• Další pokuta od DK LFA
20.4. - Disciplinární komise potrestala klub MFK Karviná za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání s SK Slavia Praha pokutou 50 tisíc korun a zároveň hostující klub za výtržnosti hostujících fanoušků a poškození zařízení stadionu pokutou 70 tisíc korun.