Karvinští přišli o výhru v samotném závěru

2.9.2016 | redakce

Kvalitní prověrku v rámci reprezentační pauzy má karvinský prvoligový nováček za sebou. V bouřlivé atmosféře v bohumínském Fotbalovém areálu Pavla Srnička remizoval s Baníkem 1:1, když o výhru přišel v závěrečné minutě z posledního útoku.

přát., pátek 2.9.2016
FC Baník Ostrava - MFK Karviná  1:1  (0:1)
Branky: 90. Kania - 34. Moravec
Rozhodčí: Proske
FC Baník Ostrava: Chmiel – Celba (76. Strakoš), Honiš, Zápotočný, Hučko – Ožvolda (46. Matěj), Hlinka – Mondek (67. Behan), Nerad, Granečný (46. Kania) – J. Šašinka (64. Macej).
MFK Karviná: Pindroch - Toml, Košťál, Hošek (46. Dreksa), Zelený - Mensah (41. Duda) - Moravec (67. Nimely), Budínský (46. Šisler), Okleštěk (75. Smrž), Galuška (60. Eismann) - Panák (60. Jurčo).
Počet diváků: 1350

Krátce před úvodním hvizdem v příjemném prostředí a bouřlivé atmosféře došlo k uctění památky bývalého vynikajícího brankáře Pavla Srnička. K jeho památníku si to namířili kapitáni a sportovní ředitelé obou klubů s kyticemi. Nechyběla ani minuta ticha.

Poté se už však hrálo a ticho rozhodně nepanovalo. O skvělou kulisu se staraly oba tábory fandů a v prvním poločase nebylo chvilky, kdy by se někdo z přítomných nudil. Hrálo se aktivně a útočně na obou stranách. Více si rozhodně ale zachytal karvinský Braňo Pindroch, jenže v první obrovské šanci se ocitl Filip Panák, který využil drobného zaváhání stopera Zápotočného. Baníkovský kapitán se nedomluvil s gólmanem Chmielem, ale Panák nakonec hlavou úspěšný nebyl.

Baník byl o chlup nebezpečnější, ale ve vápně kraloval Pindroch, a když už byl gólman Karviné překonaný, odmával asistent rozhodčího ofsajd. Skóre se poprvé měnilo ve 34. minutě, kdy po podklouznutí Honiše nezaváhal Jan Moravec a překonal Chmiela přesnou střelou k tyči.

Po změně stran už zápas tolik zajímavý nebyl, protože oba týmy různě střídaly. Možná o něco víc ze hry měl Baník, ale dlouho se nemohl prosadit.  Velkým varováním bylo dvanáct minut před koncem nastřelené břevno z kopačky Maceje.

Posledních deset minut pak patřilo jednoznačně Karviné, ale ani jednu z velkých šancí svěřenci Jozefa Webera neproměnili – Toml se krásně zbavil levého beka, odcentroval na Zeleného a ten těsně hlavou minul. Potom Šisler perfektně vybídl balónem za obranu Jurča, který se už už radoval, ale gólman František Chmiel konečky prstů míč vytěsnil na roh.

Sotva na světelné tabuli naskočila 90. minuta, tak po centru z levé strany neobsazený Lukáš Kania vyrovnal. O vteřinu později už sudí Proske zápas ukončil. „Zápas měl výborné parametry, dorazila spousta lidí a nikdo nechtěl prohrát. Samozřejmě nás mrzí ten gól na 1:1, ale na druhou stranu jsme potřebovali vidět i ostatní naše hráče v plném zápřahu, což se podařilo,“ řekl po utkání trenér Karviné Jozef Weber a trochu zalitoval odstoupení čerstvé posily Derricka Mensaha krátce před koncem první půle. Ghanský záložník se střetl s jedním z protihráčů, zůstal otřesen a pod okem se mu začal rýsovat solidní monokl.

• Holzer slaví s repre postup!
včera - Karvinský hráč Jan Holzer pomohl národnímu týmu do 17 let k postupu do další fáze kvalifikace o ME. V závěrečném utkání ve Svitavách stačila k postupu remíza (1:1) s Tureckem. Holzer odehrál celý první poločas. Sumář celé úspěšné 1. fáze kvalifikace včetně dojmů samotného Jana Holzera přineseme v příštím týdnu!

• Na Dukle v sobotu odpoledne
před 2 dny - Na pražské Julisce se svěřenci Jozefa Webera představí v sobotu 4. listopadu od 15 hodin. Rozhodlo o tom upřesnění Ligové fotbalové asociace.

• Kvalifikace Ondrášovka Cupu
před 3 dny - Ve středu od 9 hodin začne ve Sportovním centru Kovona kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup kategorie U12 za účasti osmi týmů včetně domácích. Fandové a rodiče jsou zváni.

• RepreU17 i s Holzerem prohrála
před 3 dny - Druhé utkání 1.fáze kvalifikace o ME nedopadlo pro českou sedmnáctku dobře. S Izraelem totiž tým kouče Václava Černého prohrál 0:2. Jan Holzer odehrál ve středu zálohy celý zápas a obdržel žlutou kartu. Rozhodující utkání je na programu ve čtvrtek ve Svitavách proti Turecku. Čechům by měla stačit k postupu remíza.

• Vstupenky na Plzeň v prodeji
16.10. - Od pondělí probíhá předprodej vstupenek na utkání 12. kola HET ligy, ve kterém Karvinští budou hostit v pátek 27. října Viktorii Plzeň. Bližší informace najdete ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
15.10. - Slovácko-U21 0:2, Znojmo-U18 2:0, Znojmo-U16 1:0, U15-Prostějov 9:0, U14-Prostějov 6:1, st.žáci B-Kopřivnice 1:2, ml.žáci B-Kopřivnice 4:5.

• Sestřih utkání pro Slavii
15.10. - Kdo nestihl a neviděl sobotní večerní televizní domácí zápas proti pražské Slavii, má možnost právě teď podívat se na sestřih nejzajímavějších momentů - ZDE.

• Jasné výhry starších žáků
14.10. - 9:0 a 6:1 - to jsou výsledky týmů U15 a U14 proti Prostějovu. Ve starší kategorii vstřelil šest gólů Matěj Jurásek, v té mladší pak čtyřikrát mířil přesně Adam Opiol.