Na Střelnici se pálilo ostrými, Jablonec-Karviná 5:3

30.7.2016 | redakce

Na Střelnici se pálilo ostrými, Jablonec-Karviná 5:3 Nováčkovská euforie a zároveň možná i daň za nezkušenost! Svěřenci Jozefa Webera odehráli bláznivý zápas, ve kterém nakonec odešli poraženi, byť během první půle nastříleli tři góly.

1.kolo, sobota 30.7.2016
FK Jablonec - MFK Karviná  5:3  (1:3)
Branky: 15., 47. a 74. Wágner, 49. Pernica, 84. Doležal - 25. a 40. Jurčo, 1. Voltr
ŽK: Mehanovič, Kubista, Hybš, Beneš - Janečka, Duda, Fiala
Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pospíšil
FK Jablonec: Valeš - Nový, Pernica, Beneš, Hybš - Hübschman (46. Kubista) - Masopust (75. Díl), Mehanovič (46. Doležal), Trávník, Jiráček - Wágner.
MFK Karviná: Pindroch - Janečka (78. Panák), Toml, Hošek, Eismann - Šisler - Voltr, Okleštěk (54. Duda), Budínský, Zelený - Jurčo (63. Fiala).
Počet diváků: 2570

Karvinští v utkání na severu Čech nemohli počítat se zraněným Janem Moravcem a pilířem zadních řad Pavlem Dreksou, kterého po pátečním příjezdu do Jablonce skolila horečka. Nic to však neubralo na odhodlání porvat se o dobrý výsledek. Hosté nezaháleli a začali jednat okamžitě – po rozehrání našel ve vápně Zelený hlavu Radka Voltra a ten šokoval celou jabloneckou Střelnici a poslal Karvinou do vedení - suverénně nejrychlejší gól nové sezóny bude do 30. kola velmi těžké překonat. Domácí museli přidat a také se tak stalo.

První náznaky nedotáhli borci v zelených do finální podoby, ale po čtvrthodině už ano – centr Masopusta uklidil za bezmocného Pindrocha Tomáš Wágner. Jenže přestřelka pokračovala dále. Lukáš Budínský po pětadvaceti minutách vysunul Pavola Jurča, kterého při prvním pokusu vychytal Valeš, ale z dorážky se už nemýlil a podruhé mohla v karvinských řadách vypuknout gólová euforie!

Jak důležité je mít Braňa Pindrocha se ukázalo při dvou tutovkách Mehanoviče. Jenže karvinská jednička předvedla během 120 vteřin dva vynikající zákroky. A aby toho pro domácí nebylo málo, tak pět minut před přestávkou zaváhal po střele Zeleného jablonecký Valeš a z dorážky pohodlně zvýšil na 3:1 znovu Pavol Jurčo

Domácí hráči byli po poločasovém hvizdu vypískáni, naopak ti karvinští vyprovázeni potleskem svých fandů, kteří dorazili přes celou republiku. Jenže začátek druhé půle byl jako z hororu. Během čtyř minut nováček soutěže ztratil dvoubrankový náskok po Wágnerově druhém gólu v zápase hlavou a přesné střele Pernici. Následně se tempo hry trochu uklidnilo.

Hattrick mohl dokonat Wágner po hodině hry, ale mířil těsně vedle. O čtrnáct minut později se už ale nemýlil, když se k němu dostal odražený míč a útočník jeho kvalit nemohl nedat. Když navíc střídající Doležal v 84. minutě vstřelil pátý gól, tak bylo jasno, že Karvinští si i přes tři vstřelené branky na hřišti soupeře neodvezou ani bodík.

Domácí trenér Zdenko Frťala: „Ukázali jsme vnitřní silu, protože první poločas a zejména úvod, kdy jsme z první akce inkasovali, se jen tak nevidí. Během první půle jsme si zahrávali s ohněm, naopak od samotného začátku druhého dějství jsme chtěli hrát jednodušeji a nátlakově. To se povedlo!“

Hostující trenér Jozef Weber: „Je to pro nás krutá porážka. V první půli jsme hráli velmi dobře a dostali se až do neskutečného vedení 3:1, protože jsme byli velmi produktivní. O přestávce jsme hráče nabádali, že od samotného úvodu druhého dějství přijde velký tlak domácích. Chtělo to přežít deset minut, leč se to nepodařilo a to rozhodlo. Domácím musím pogratulovat k výhře, v tomto pro mě specifickém utkání, na které jsem se moc těšil.“

• Lvíčata zdolala Slováky 4:1
včera - Česká jedenadvacítka ukázala svou sílu a doslova spláchla Slovensko 4:1, i díky hattricku Václava Černého. Gól vstřelil i Zdeněk Linhart. Slováci skóre kosmeticky upravili po změně stran. Utkání na Městském stadionu v Karviné-Ráji sledovalo přes dva a půl tisíce fandů.

• Víkend mládeže MFK Karviná
včera - Během posledního březnového víkendu budou v akci pouze starší dorostenci (mistrovský zápas s Hlučínem, více ZDE, dorostenci U17 na turnaji v Zabrze a mladší žáci, kterým startuje jaro na horké půdě ostravského Baníku.

• Lingr přispěl k první výhře
před 3 dny - Gólem se blýskl a hlavně pomohl k důležité výhře v prvním zápase kvalifikace o postup na Euro U19 záložník Ondřej Lingr. Ve středečním zápase proti Maďarsku otevřel skóre, Češi nakonec v Uherském Hradišti vyhráli 2:1. Obránce Libor Holík odehrál celé utkání, Lingr střídal v samotném závěru. Bližší info ZDE.

• Termínová změna u Juniorky
před 3 dny - Po vzájemné dohodě obou klubů bylo utkání 24. kola JL MFK Karviná U21 vs. 1. FK Příbram U21 přeloženo z 16.4. už na pondělí 27. března s výkopem ve 13 hodin. Hrát by se mělo na umělé trávě SC Kovona. Následné domácí utkání proti Liberci bude sehráno v původně stanoveném termínu, ovšem až o dvě hodiny později kvůli zařazení do internetového vysílání (pondělí 3. dubna v 15 hodin).

• Nimely a Okleštěk skončili
21.3. - Sylvanus Nimely a Tomáš Okleštěk už nejsou hráči Karviné. Liberijský mládežnický reprezentant přestoupil do Ruska, konkrétně do Spartaku Moskva. Třicetiletý Oklešťek se po konci v Karviné dohodl na angažmá s třetiligovou Kroměříží. Oběma hráčům klub přeje hodně fotbalových i osobních úspěchů.

• U21: Debakl v Plzni
20.3. - Juniorka utrpěla na západě Čech vysokou porážku 1:4. Domací ještě k tomu v závěru neproměnili penaltu.

• Sestřih utkání s Plzní
19.3. - Na dramatické a smolné utkání proti mistrovi z Plzně můžete kouknout ZDE v sestřihu webu iSport.cz.

• Víkendové výsledky mládeže
18.3. - Slavia-U19 2:0, U17-Slovácko 0:1, U16-Slovácko 1:2, Opava-U15 1:0, Opava-U14 0:4, Opava-U13 8:2, U13-Vítkovice 6:7, Opava-U12 7:2.