Na úvod hned výhra, Karviná-Skalica 2:1

11.1.2017 | redakce

Na úvod hned výhra, Karviná-Skalica 2:1 Tři góly, dvě penalty a hlavně vítězství domácích. Karvinští otevřeli seriál zimních přípravných utkání výhrou nad lídrem slovenské druhé nejvyšší soutěže. Poprvé v novém roce se trefili Jan Hošek a Erik Puchel.

přát., středa 11.1.2017
MFK Karviná - MFK Skalica  2:1  (2:1)
Branky: 23. Hošek, 35. z pen. Puchel – 33. Ulrich
MFK Karviná: Pindroch (70. Ciupa) - Dressler, Plesník (46. Novák), Hošek, Eismann (46. Putyera) - Medak, Bariš - Simeunovič (46. Okleštěk), Lingr (46. Smrž), Puchel (46. Holík) - Panák (63. Sas).
Počet diváků: 0

V sestavě bez většiny obvyklých opor a naopak s třemi testovanými hráči plus posilami z juniorky nastoupili fotbalisté MFK Karviná k utkání proti slovenskému soupeři. S kapitánskou páskou vyběhl k utkání Patrik Dressler, ve stoperské dvojici vedle Jana Hoška dostal příležitost Radim Plesník z juniorského týmu. V záloze pak nastoupilo trio testovaných fotbalistů – Slovák Bariš, Chorvat Medak a Bosňan Simeunovič.

První gól nového kalendářního roku obstaral Jan Hošek, který si na hranici ofsajdu u zadní tyče počíhal na míč a v pohodě jej uklidil do prázdné brány – ve 23. minutě tak domácí ve žlutých dresech vedli 1:0. Nepříjemnost přišla za čtyři minuty, kdy hosté dostali výhodu pokutového kopu. Jenže Milunovič trefil pouze tyč. Vzápětí se řítil sám na Braňa Pindrocha jeden z hostujících hráčů, ale slovenský gólman se vytáhl výborným zákrokem.

Nepovedenou pětiminutovku nakonec korunoval gól Skalice. Ulrich se zbavil stoperů v šestnáctce a umístěnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Výhodu penalty však o minutu později na druhé straně měli také domácí. Míc si postavil Erik Puchel a bezpečně proměnil – 2:1. V závěru první půle zahrozil ještě Filip Panák, ale neměl přesně seřízená mířidla.

Po krátké přestávce pokračovalo utkání, které už však žádný gól nenabídlo, ale nebezpečnější byla spíše Skalica. Všechny fandy vylekal hned zkraje druhé půle Jakubek, ale mířil těsně nad. Karvinští se do nějaké extra vážné šance nedostali, trenér Weber dal navíc příležitost dalším hráčům. Premiéru za áčko si odbyli další hráči z juniorky – ofenzivní Sas nebo stoper Novák.

Hráči Karviné si tak na úvod přípravy připsali vítězství 2:1 a v sobotu se představí v Rybniku, kde je čeká utkání s polským Ruchem Chorzów.

Domácí trenér Jozef Weber: „Po tomto utkání můžu být spokojený asi pouze s výsledkem, i když někteří hráči neodehráli špatný zápas. Potěšili mě kluci z juniorky a pak naše mladé stálice v kádru, tedy Puchel, Holík nebo Panák. Tyhle jsem chtěl vidět, což splnilo účel. Na hodnocení trojice testovaných fotbalistů je zatím brzy.“

• Juniorka porazila Lokotku 6:2
dnes - Ve svém posledním přípravném utkání zdolala juniorka MFK Karviná doplněna tentokrát převážně o hráče z dorostu U19 divizní Lokomotivu Petrovice vysoko 6:2. Podrobnosti najdete ZDE.

• V MOL Cupu do Slavičína
včera - Pražský losovací aktiv rozhodl, že cesta Karviné v domácím poháru začne u divizního Slavičína. Úřední termín utkání je středa 9. srpna s časem výkopu v 17 hodin.

• Devatenáctka porazila Dubnici
včera - Svěřenci Marcela Frajta (U19) zvítězili v domácím přípravném utkání slovenskou Dubnici 3:1 po gólech Fokaidise, Navrátila a Hejdy. Tým U16 si pak poradil s Hlučínem v poměru 2:0 (góly Luka a Špirko). Sedmnáctka nehrála.

• Losování MOL Cupu ve středu
před 2 dny - Uprostřed týdne se karvinští hráči dozví soupeře pro 2. kolo MOL Cupu. Los proběhne ve středu 26. července od 14 hodin v Praze. Úředně stanovený termín druhého kola je středa 9. srpna.

• Galuška do Viktorie Žižkov
před 2 dny - Záložník Petr Galuška se stěhuje do Prahy. Jednadvacetiletý fotbalista odchází na půlroční hostování do druholigového týmu FK Viktoria Žižkov!

• Ml. dorost: Výhra a prohra
před 3 dny - Dorostenci U17 a U16 odehráli v sobotu přípravné duely na Slovensku v Dubnici. Sedmnáctka zvítězila jasně 5:1, šestnáctka naopak prohrála 1:3.

• Tým U19 druhý na Slovensku
22.7. - Starší dorostenci obsadili na turnaji v Banské Bystrici 2. místo, když ve finále podlehli až po penaltách domácímu týmu. V normální hrací době skončil zápas 3:3! V pátečních duelech v základní skupině nejprve porazili na penalty Podbrezovou (1:1 v norm. hrací době) a následně FA Marka Hamšíka 2:0. Bonus? Vladimír Neuman byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

• S Boleslaví v neděli 13. srpna
21.7. - Utkání 3. kola HET ligy MFK Karviná - FK Mladá Boleslav se bude po upřesnění LFA hrát v neděli 13. srpna od 17 hodin. Tento duel žádná televize vysílat nebude.