Na úvod porážka, Karviná-Baník Ostrava 1:3

24.6.2017 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Na úvod porážka, Karviná-Baník Ostrava 1:3 Pro oba kluby úvodní přípravné utkání na novou ligovou sezónu dopadlo lépe pro fotbalisty Baníku Ostrava.

přát., sobota 24.6.2017
MFK Karviná - FC Baník Ostrava  1:3  (1:2)
Branky: 21. Ramirez - 2. van Eijma, 11. Stáňa, 59. Pekár
Rozhodčí: Dubravský
MFK Karviná: Pastornický - Pilík, Dobrotka, Košťál (46. Hošek) Eismann (46. Vondra) - Smrž (46. Šisler), Bajric (46. Weber) - Hlúpik (46. Moravec), Budínský (46. Panák), Puchel (46. Kalabiška) - Ramirez (46. Řapek).
FC Baník Ostrava: I. poločas: Šustr - Celba, Breda, Šindelář, Granečný - Mondek, Chvěja, Ožvolda, Stáňa - van Eijma, Šašinka O. II. poločas: Chmiel - Sus, Jakubov, Honiš, Helešic - Smékal, Matěj, Pekár, Malý - Šašinka J., Szotkowski.
Počet diváků: 1300

Podle očekávání nasadili Karvinští do hry hned několik zkoušených hráčů, Baník nastoupil v první půli jen s jedním, jenže Irvingly van Eijma dal hned po dvou minutách gól, když mu karvinská obrana dopřála až příliš mnoho prostoru. Baník udával tempo hry a po deseti minutách přidal druhý gól. Mondekovu ránu ještě Pastornický zneškodnil, dorážející Stáňa ale neměl problém s umístěním balonu do sítě – 0:2.

Karvinští se dočkali snížení po standardní situaci, po které Hlúpik střílel, brankář Šustr jeho pokus vyrazil, ale jen k nabíhajícímu Ericu Ramirezovi, který doklepl na 1:2. Ostravané měli do poločasu navrch, střelou vedle se opět připomněl důrazný van Eijma a v závěru poločasu trefil Ožvolda boční síť.

Do druhé půle oba trenéři prostřídali a obě jedenáctky se dost pozměnily. V 58. minutě se z dálky krásně trefil Pekár, když brankáři Pastornickému balon přeskočil ruce – 1:3. Karviná se pak snažila a byla nebezpečnější. V 63. minutě se v čisté šanci zjevil mladý Řapek, brankář Chmiel jeho pokus vytáhl zpod břevna.

V 75. minutě se Řapek hezky uvolnil, střílený centr před bránu ale obrana Baníku odkopla a v 83. minutě se mezi tyče nevešla ani Šislerova rána. Poslední šance utkání patřila Smékalovi, ale ten v naprosto jasné tutovce přestřelil prázdnou bránu! Karvinští tak s Baníkem prohráli podruhé v řadě, ovšem oba zápasy mají u sebe přívlastek přípravné!

Trenér MFK Karviná Jozef Weber: „Testovaných hráčů bylo docela dost, to je pravda. Přiznám se, že to nemám moc rád, protože pak to utkání nemá až takovou kvalitu, proto jsme se také snažili hráče na zkoušce rozdělit do dvou poločasů. K utkání toho zase tolik říct nejde, opravdu se hlavně zkoušelo, některé momenty se mi líbily, jiné ne, a stejné je to i u hráčů.“

• U19+U17: Z Pardubic bez bodů
včera - Ligoví dorostenci odjeli ve středu z východních Čech bez bodů - devatenáctka prohrála 1:4, sedmnáctka 0:1!

• Žáci U13 neuspěli
včera - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
před 3 dny - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.