21. říjen 2012

Nepříjemná domácí ztráta, Karviná-Čáslav 1:1

Po dvou domácích výhrách v řadě přišel nečekaný zádrhel. Karviná jen remizovala v utkání 12. kola s Čáslaví 1:1. Obě branky padly už v úvodním dějství a postarali se o ně Pavel Vrána a hostující Vlastimil Karal.
neděle 21.10.2012
1:1
(1:1)

Diváci: 1315
FK Čáslav
Rakovan - Hrtánek (70. Knötig)., Hoffmann, Cverna V., Cverna O., - Besta (46. Vaněk), Fischer (63. Limanovský), Hottek, Vladavič - Ciku - Vrána.
Antošík - Achemaistos, Rendla, Karal, Kunášek- Charuza, Efthymiadis - Fikejz, Ujec (86. Synek), Krmenčík (81. Dudka) - Hodas (60. Markovič).
Branky: 20. Vrána - 34. Karal
ŽK: Vladavič, Cverna O., Hoffmann - Krmenčík, Rendla, Markovič
Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Vysloužil

Domácí trenéři museli na hřiště vyslat pozměněnou sestavu kvůli vykartovanému středopolaři Michalu Gondovi a díky zranění nemohli nastoupit David Mikula a Antonín Presl. Úvod zápasu byl klasický. Na obou týmech byla vidět důležitost zápasu, ale přeci jen byli aktivnější domácí, kteří drželi více balón na svých kopačkách. První zajímavou příležitost měl po čtvrthodině Roman Fischer. Jeho bombu vyrazil hostující brankář Antošík na roh.

Ve dvacáté minutě se už domácí mohli radovat. Po levé straně zatáhl míč do vápna Ondřej Cverna. Byl sice jemně faulován, ale souboj ustál a předložil míč Pavlu Vránovi, pro kterého již nebyl problém poslat míč do sítě – 1:0. Domácím dodala branka sebevědomí a po rohovém kopu z 25. minuty se mohl radovat opět Vrána, ale tentokrát nemířil přesně mezi tři tyče. Hůře bylo deset minut před přestávkou. Z ničeho nic prošel míč od hostujícího Fikejze křížem přes celé pokutové území až k volnému Karalovi, který vyrovnal – 1:1.

Do přestávky mohlo být ještě hůř nebýt brankáře Mateje Rakovana. Pět minut po inkasované brance šli Ujec s Hodasem proti jednomu domácímu hráči, ale druhý jmenovaný netrefil po naservírování míče prázdnou branku. V nastaveném čase první půle se vytáhl Rakovan. Po přečíslení domácí obrany vychytal Hodase, který během chvíle zahodil dvě tutovky.

Druhý poločas už tak zajímavý, jako ten první, nebyl. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ale hostující obrana fungovala takřka bezchybně. Po hodině hry kličkoval ve vápně Admir Vladavič. Jeho úmysl přihrát Vránovi však gólman Antošík vystihl a míč těsně před domácím útočníkem skryl pod tělem. V posledních dvaceti minutách přišel jakýsi tlak domácího celku, ve kterém však byla evidentní křeč a hostující obrana neměla vážnější problémy. V 75. minutě to zkoušel vzduchem střídající Richard Vaněk. Ale Vrána hlavou zamířil těsně vedle. Nic podstatného se již do konce utkání nestalo, a tak zápas skončil remízou 1:1.

Domácí trenér Jan Pánik: „Ztratili jsme dva body, to je jasné. Problém byl v tom, že jsme nebyli tak fotbaloví. Příliš míčů jsme jen nakopávali a přestože jsme věděli, že soupeř má propracovanou defenzivu, tak jsme do toho dali málo fotbalovosti. Čáslavi stačilo vykopávat míče ze šestnáctky a my jsme si s tím nedokázali poradit. Chyběl nám agresivní hrotový hráč, který by více zaměstnal stopery. Remíza je velké zklamání.“

Hostující trenér Ivan Kopecký: „Vezeme si z Karviné cenný bod. Ze začátku měli domácí navrch a korunovali to první brankou, na který jsme dokázali odpovědět. Škoda dvou stoprocentních šancí Hodase. Druhá půle už nám příliš nevyšla. Nebyli jsme schopni kombinovat. Snad na bodový zisk navážeme příští týden proti Opavě, kdy musíme získat tři body."