Nervy s vítězným penaltovým koncem!

30.11.2016 | redakce

Nervy s vítězným penaltovým koncem! Karvinští slaví svůj premiérový postup do čtvrtfinále domácího poháru. Ve středu zdolali před slušnou návštěvou po penaltách pražskou Duklu.

Pohár, středa 30.11.2016
MFK Karviná - FK Dukla Praha  2:2, po penaltách 4:2  (0:0)
Branky: 57. Panák, 115. Janečka, rozh. penalta Dreksa – 67. Edmond, 117. Považanec
ŽK: Dreksa - Smejkal
Rozhodčí: Doubravský – Kotík, Caletka
MFK Karviná: Pindroch – Holík, Dreksa, Košťál, Eismann – Šisler (59. Galuška), Smrž – Moravec, Budinský (65. Nimely), Puchel – Panák (75. Janečka).
FK Dukla Praha: Hroššo - Juroška, Šimůnek (29. Považanec), Smejkal, Podaný (103. Olayinka) - Bezpalec, Hanousek - Manzia (64. Edmond), Čajić, Preisler - Beauguel.
Počet diváků: 1072

Pohárová jízda ještě nekončí! Karvinští vyrukovali na Duklu v mrazivém podvečeru v obměněné sestavě. Oba týmy jakoby doslova zamrzly, neboť první poločas toho moc zajímavého nenabídl. Až na konci domácí tým Duklu uzamkl v jejím vápně, ale poslední zakončující Vojtěch Smrž nedokázal dotlačit míč do brány.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější a začaly padat i góly. Nejprve se krátce před hodinou hry prosadil po vybídnutí od Budínského mladý Filip Panák, který se tak trefil ve druhém zápase za sebou. Jenže vedení Karviné vydrželo necelých deset minut - na zadní tyči si na centr naskočil střídající Edmond a hlavou nemohl minout.

Deset minut před koncem základní hrací doby začalo sněžit a terén se stával těžkým pro obě mužstva. Týmy si byly vědomy, že pokud nepřidají ještě jeden gól, tak se půjde do třicetiminutového prodloužení, které by jim případně mohlo ubrat nějaké síly před víkendovým závěrečným kolem ePojisteni.cz ligy. Nakonec k prodloužení došlo a rozhodně se v něm bylo na co dívat.

Vedoucí gól měl na kopačce střídající Sylvanus Nimely, ale ani nadvakrát druhý nejlepší střelec I. dorostenecké ligy nepropálil z výhodné pozici připraveného Hrošša v brance Dukly. V úvodu druhé části prodloužení neuspěl ani Petr Galuška, jenže potom si vzal slovo Marek Janečka a pět minut před koncem doklepl oranžový míč (v tu dobu už hustě sněžilo, proto rozhodčí rozhodl o pokračování s tímto míčem)  do sítě a na stadionu propukla euforie. Tu bohužel zkrotil hned za dvě minuty z velké dálky Považanec, jenž trefil přesně za Pindrocha.

To už bylo jasné, že se půjde do penaltového rozstřelu. V první sérii nedal kapitán Eismann, ve druhé se nemýálil Moravec, ve třetí Braňo Pindroch lapil pokus Preislera. Následně proměnil Puchel a za Duklu šel kopat Beauguel. Ten však vysoko přestřelil a Karvinští byli pouze jeden úspěšný pokus od postupu do čtvrtfinále. Zodpovědnost na sebe vzal stoper Pavel Dreska a zkušeně proměnil! Krátké oslavy mohly začít...

Domácí asistent trenéra Josef Mucha: „Jsme moc rádi za postup proti tak kvalitnímu týmu, jakým Dukla určitě je. Škoda, že jsme v prodloužení neudrželi vedení a šli až do penaltové loterie, kde nás podržel Braňo Pindroch. Sice nám před sobotním zápasem v Brně to prodloužení moc neprospělo, ale po výhře se přeci jen regeneruje lépe. Koho pro čtvrtfinále? Mezi tak kvalitní osmičkou si nevyberete, ale už postup do jarních bojů je pro nás velkým úspěchem.“

• Juniorka porazila Lokotku 6:2
dnes - Ve svém posledním přípravném utkání zdolala juniorka MFK Karviná doplněna tentokrát převážně o hráče z dorostu U19 divizní Lokomotivu Petrovice vysoko 6:2. Podrobnosti najdete ZDE.

• V MOL Cupu do Slavičína
včera - Pražský losovací aktiv rozhodl, že cesta Karviné v domácím poháru začne u divizního Slavičína. Úřední termín utkání je středa 9. srpna s časem výkopu v 17 hodin.

• Devatenáctka porazila Dubnici
včera - Svěřenci Marcela Frajta (U19) zvítězili v domácím přípravném utkání slovenskou Dubnici 3:1 po gólech Fokaidise, Navrátila a Hejdy. Tým U16 si pak poradil s Hlučínem v poměru 2:0 (góly Luka a Špirko). Sedmnáctka nehrála.

• Losování MOL Cupu ve středu
před 2 dny - Uprostřed týdne se karvinští hráči dozví soupeře pro 2. kolo MOL Cupu. Los proběhne ve středu 26. července od 14 hodin v Praze. Úředně stanovený termín druhého kola je středa 9. srpna.

• Galuška do Viktorie Žižkov
před 2 dny - Záložník Petr Galuška se stěhuje do Prahy. Jednadvacetiletý fotbalista odchází na půlroční hostování do druholigového týmu FK Viktoria Žižkov!

• Ml. dorost: Výhra a prohra
před 3 dny - Dorostenci U17 a U16 odehráli v sobotu přípravné duely na Slovensku v Dubnici. Sedmnáctka zvítězila jasně 5:1, šestnáctka naopak prohrála 1:3.

• Tým U19 druhý na Slovensku
22.7. - Starší dorostenci obsadili na turnaji v Banské Bystrici 2. místo, když ve finále podlehli až po penaltách domácímu týmu. V normální hrací době skončil zápas 3:3! V pátečních duelech v základní skupině nejprve porazili na penalty Podbrezovou (1:1 v norm. hrací době) a následně FA Marka Hamšíka 2:0. Bonus? Vladimír Neuman byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

• S Boleslaví v neděli 13. srpna
21.7. - Utkání 3. kola HET ligy MFK Karviná - FK Mladá Boleslav se bude po upřesnění LFA hrát v neděli 13. srpna od 17 hodin. Tento duel žádná televize vysílat nebude.