9. květen 2010

Opava na kolenou. MFK OKD Karviná – SFC Opava 2:0

Zasloužená výhra se vůbec nerodila lehce. Karvinští však v honbě za třemi body neponechali nic náhodě. Od počátečních minut byli lepší a svojí herní převahu vyjádřili dvěma góly.
neděle 9.5.2010
2:0
(0:0)

Diváci: 1934
SFC Opava
Kučera – Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš – Pavlík – Ciku, Mišinský, Ficek, Milosavljev – Opic.
Novák – Kolínek (32. Horka), Cigánek, Uvíra, Čáp – Schaffartzik, Partyš, Gonda, Furik (64. Wirth) – Klesnil, Korčian (82. Halaška)
Branky: 71. Opic, 84. z pen. Jursa
ŽK: Jursa, Ficek, Milosavljev – Čáp
Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Čecháček

Zato opavští zklamali. Na Městském stadionu propadli na celé čáře, a nebýt výtečného gólmana Nováka, domů by si odvezli slušný debakl. Celý zápas totiž probíhal v režii domácího týmu, který až na jednu výjimku nepustil hráče Opavy do žádné šance, naopak sám jich spoustu spálil.

V prvním poločase to byl souboj mezi zelenobílými střelci a hostujícím gólmanem. Ten přiváděl domácí doslova k šílenství. Svými excelentními zákroky držel Opavu nad vodou.

Hned v úvodních sekundách vysunul Opic Milosavljeva, ale Novák byl u míče rychleji. I druhý podobný pokus karvinským nevyšel. Novák prokázal dobrý cit pro hru a sebral míč Milosavljevovi z kopaček.

V osmé minutě si zaběhl za obranu kanonýr Opic. V brejkové situaci si nechtíc přikopl míč a pohotový brankář hostí se našemu útočníkovi vrhl pod nohy.

Hosté se do první pološance dostali až v sedmnácté minutě. Tomáš Kučera špatným odkopem „našel“ Gondu, jež se pokusil lobem nachytat našeho gólmana na švestkách. Jeho pokus skončil několik metrů mimo.

Ve 24. minutě si Milosavljev vzpomněl na utkání se Spartou. I tentokrát se pověsil do vzduchu a s jeho hlavičkou měl Novák plné ruce práce – neposedný míč krotil až na brankové čáře.

Hostující brankář vytáhnul o tři minuty později další excelentní zákrok. Opicovu střelu z přímého kopu, která směřovalo pod břevno, vytlačil ukázkovou robinsonádou na rohový kop.

Pět minut před koncem poločasu opět úřadoval Novák. Dělovku Opice vyrazil k nohám nikým nekrytého Mišinského, který nedokázal zasunout míč do opuštěné svatyně. V pokračující akci domácích se balón ocitnul u Hoffmanna, který ho obratem napálil na bránu. Ke vší smůle jen rozezvučel břevno opavské branky.

V nastaveném čase se mohl prosadit Opic. Ale jeho hlavička jen lízla tyč. Proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce se do první příležitosti řítil Ciku s Opicem. Jenomže přečíslení dva na jednoho nevyřešili přesně. Lépe řečeno, Ciku se odhodlal tuto akci řešit individuálně a střela z osmnácti metrů proletěla nad břevnem.

A poté přišel pro domácí šok. Do té doby zcela neškodní hosté se odhodlali k útoku, pronikli do vápna, kde si Jursa počínal nedovoleně. K rozehrání penalty se postavil Čáp a prudkou ranou otřásl brankovou konstrukcí. Tento okamžik byl zřejmě zlomovým momentem utkání.

Nejprve se sice Novák opět vyznamenal při dělovce Opice a poté Cigánek vyhlavičkoval z brankové čáry přímák stejného hráče, ale v 71. minutě se domácí poprvé prosadili. Milosavljev přenechal přihrávku Martinu Opicovi, který ji poslal do vinklu – 1:0.

Kdo by si myslel, že tato branka nakopne opavské ke zvýšené aktivitě, ten se šeredně mýlil. Hráči MFK měli i nadále hru pod kontrolou a potrestali hosty za pasivitu. Opic si naběhl do pokutového území, kde byl faulován, a kopala se penalta. K té se postavil Jursa a střelou k pravé tyči Novákovy brány rozhodl o osudu utkání – 2:0.

K dalšímu důležitému utkání zajíždí MFK OKD Karviná do nedalekých Vítkovic. Regionální derby se odehraje tento pátek od 17:00.