Přestřelka se smutným koncem, Karviná-Sigma 3:5

16.9.2017 | redakce

Přestřelka se smutným koncem, Karviná-Sigma 3:5 Přestože rázně uťali třízápasovou šňůru bez gólů, k zisku ani jednoho bodu to bohužel nevedlo. Karvinští podlehli v domácím prostředí olomoucké Sigmě 3:5. Dva góly domácích vstřelil Lukáš Budínský.

7.kolo, sobota 16.9.2017
MFK Karviná - SK Sigma Olomouc  3:5  (1:2)
Branky: 45. a 81. z pen. Budínský, 51. Panák - 2. a 89. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 75. Houska
ŽK: Janečka, Eismann - Jemelka
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský
MFK Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (73. Čolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramirez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek.
Počet diváků: 3186

S několika změnami v sestavě vyběhli na domácí trávník fotbalisté MFK Karviná. Po karetním trestu se vrátil Jan Šisler a oproti předchozímu zápasu na Spartě se v základu objevil také Peter Štepanovský. Na hrotu útoku místo Erica Ramireze operoval Filip Panák a na levé straně obrany místo Pavla Eismanna Bosňan Bojan Letić. S kapitánskou páskou dovedl mužstvo na trávník záložník Šisler.

V úvodních deseti minutách přišel velmi tvrdý direkt v podobě dvou gólů Sigmy. Už ve druhé minutě se prosadil po zakombinování s Plškem Tomáš Zahradníček a levou nohou do protipohybu Martina Berkovce otevřel skóre. Za osm minut bylo ještě hůř – právě karvinský gólman se rozhodl rozehrát nakrátko na stopera Pavla Košťála, ten se dostal pod velký tlak dvou hráčů Sigmy, byl obrán o míč a Jakub Plšek pohodlně zvýšil na dvougólový rozdíl.

S domácími to evidentně zatřáslo, nemohli se dostat zpátky do hry a Sigma, vědoma si náskoku, spíš pozorně bránila. První nebezpečí pro gólmana Buchtu znamenala až jednatřicátá minuta, kdy Panák vyhrál hlavičkový souboj, k míči se dostal Letić a skákavou střelou prověřil brankáře hostů. Jinak karvinská ofenziva v první půli neexistovala a Olomouc byla jasně lepším týmem na hřišti.

Ovšem jiskřičku naděje vykřesal v samotném závěru Lukáš Budínský, když po rozehrávce standardní situace jej našel přesně na jedenácti metrech Košťál a nejlepší střelec MFK posledních dvou sezón se nemýlil! Sudí Příhoda už ani nenechal rozehrát a pískal konec prvního poločasu.

Do toho druhého už kouč Weber neposlal Štepanovského, kterého nahradil Ericem Ramirezem a trochu "překopal" sestavu na několika pozicích. Karvinští začali excelentně. Bylo jich plné hřiště a odměna v podobě vyrovnávací branky se dostavila záhy. Letić z rohového kopu našel přesně hlavu Filipa Panáka a ten míč uklidil do šibenice, Buchta se jen ohlédl – 2:2!

Pokračoval hezký ofenzivní fotbal, probudili se také zaskočení domácí fanoušci a domácí sahali dokonce po obratu. Budínský málem využil přihrávku od Janečky, jenže Buchta s námahou vyrazil. V 64. minutě hosté po delší době zahrozili, už překonaného Berkovce však zastoupil stoper Košťál. Pohroma přišla o čtyři minuty později – placírkou do protipohybu domácího brankáře strhl znovu vedení na hostující stranu Falta.

Když o sedm minut později zvýšil Houska díky svému výrazu, tak bylo téměř jasno. Zápas nakonec zdramatizovala Karviná, když střídajícího Ramireze srazil jeden z olomouckých hráčů a sudí Příhoda odpískal penaltu. Tu zkušeně proměnil Lukáš Budínský a stále bylo o co hrát. V samotném závěru pak Olomouc přidala pátý gól po brejku dva na jednoho. Plška ještě Berkovec vychytal, ale na dorážku Zahradníčka už neměl nárok. Po dvouminutovém nastavení sudí Příhoda duel ukončil.

Domácí trenér Jozef Weber: „Prohráli jsme zaslouženě. Sigma byla lepší, pohyblivější a fotbalovější především v první půli. Snahou a urputností jsme se do zápasu vrátili, hodně nám pomohl gól do šatny v podání Lukáše Budínského. Ovšem hosté zanedlouho opět překlopili vývoj utkání na svou stranu. Opravdu musím smeknout před výkonem Olomouce, hráli výborně a my jsme vůbec nestíhali po fotbalové stránce.“

Hostující trenér Václav Jílek: „Očekávání byla vysoká, říkali jsme si, že by nám způsob hry Karviné mohl vyhovovat. Pro fanoušky to muselo být skvělé utkání, pro trenéry už tak moc ne. Měli jsme výborný vstup do zápasu, i když s trochou štěstí, ale šli jsme tomu naproti. Potom jsme vývoj kontrolovali a jen škoda, že jsme svou naivitou zbytečně v závěru půle nechali snížit. Po vyrovnání jsme byli chvíli pod psychickou dekou, ale po třetím gólu jsme se už uklidnili. Po čtvrtém už bylo, aspoň pro mě, jasno.“

• MOL Cup v Liberci 1. listopadu
dnes - Osmifinále MOL Cup mezi Libercem a Karvinou má nový termín - na stadionu U Nisy se bude hrát ve středu 1. listopadu od 16:30 hodin. Rozhodla o tom v pátek STK ŘKČ.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - U21-Zlín 0:0, U19-Teplice 2:0, U17-Teplice 0:6, U15-Vítkovice 1:1, U14-Vítkovice 0:1, U13-Bílovec 4:3, U12-Bílovec 7:9, Bruntál-st.žáci B 4:2, Bruntál-ml.žáci B 10:1.

• Sestřih prohry v Teplicích
včera - Karvinští měli na výhru, nevyužili celou řadu šancí a nakonec nemají ani bod. Na sestřih nejdůležitějších okamžiků sobotního utkání ze severu Čech najdete ZDE.

• Devatenáctka porazila Teplice
před 3 dny - Ligový dorost U19 porazil v pátek severočeské Teplice 2:0 po gólech Pisarka a Macka. Sedmnáctka Teplicím podlehla vysoko 0:6!

• Holzer slaví s repre postup!
19.10. - Karvinský hráč Jan Holzer pomohl národnímu týmu do 17 let k postupu do další fáze kvalifikace o ME. V závěrečném utkání ve Svitavách stačila k postupu remíza (1:1) s Tureckem. Holzer odehrál celý první poločas. Sumář celé úspěšné 1. fáze kvalifikace včetně dojmů samotného Jana Holzera přineseme v příštím týdnu!

• Na Dukle v sobotu odpoledne
18.10. - Na pražské Julisce se svěřenci Jozefa Webera představí v sobotu 4. listopadu od 15 hodin. Rozhodlo o tom upřesnění Ligové fotbalové asociace.

• Kvalifikace Ondrášovka Cupu
17.10. - Ve středu od 9 hodin začne ve Sportovním centru Kovona kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup kategorie U12 za účasti osmi týmů včetně domácích. Fandové a rodiče jsou zváni.

• RepreU17 i s Holzerem prohrála
17.10. - Druhé utkání 1.fáze kvalifikace o ME nedopadlo pro českou sedmnáctku dobře. S Izraelem totiž tým kouče Václava Černého prohrál 0:2. Jan Holzer odehrál ve středu zálohy celý zápas a obdržel žlutou kartu. Rozhodující utkání je na programu ve čtvrtek ve Svitavách proti Turecku. Čechům by měla stačit k postupu remíza.