Prohra na hřišti mistra, Plzeň-Karviná 2:0

18.9.2016 | redakce, foto/Michal Chadim

Prohra na hřišti mistra, Plzeň-Karviná 2:0 Karvinští fotbalisté vezou z plzeňské Doosan Areny porážku. Katem nováčka se stal dvougólový záložník Tomáš Hořava. Hosté se dostali do jediné velké šance, tu však čtvrt hodiny před koncem neproměnil Janečka. Navíc už v nastaveném čase uviděl přímou červenou kartu Filip Panák.

7.kolo, neděle 18.9.2016
FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná  2:0  (1:0)
Branky: 11. z pen. a 58. Hořava
ŽK: Budínský, Moravec (oba KAR.)
ČK: 90. Panák
Rozhodčí: Pechanec – Kotík, Koval
FC Viktoria Plzeň: Bolek – Matějů, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela (84. Ďuriš), Kaçe, Hořava (89. Hrošovský), Zeman – Bakoš (71. Krmenčík), Poznar.
MFK Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský (71. Panák), Puchel (61. Eismann) - Jurčo (87. Okleštěk).
Počet diváků: 9561

Hostující trenérský mág Jozef Weber vsadil na hřišti úřadujícího mistra až na jednu výjimku na totožnou základní sestavu z posledního vítězného domácího utkání proti Jihlavě – pouze Petra Galušku nahradil na levém kraji zálohy Erik Puchel.

Od začátku utkání bylo zcela zřejmé, že karvinský gólman Jan Laštůvka bude v neustálé permanenci střel domácího favorita. Hned ve třetí minutě už byl překonaný, ale na brankové čáře ho jistil a následně míč po střele Petržely vykopl stoper Pavel Dreksa.

Domácí byli i nadále neustále na míči, kombinovali a sotva pustili hosty z Karviné na svou polovinu. V 10. minutě navíc přišlo Holíkovo zatáhnutí Bakoše v pokutovém území a sudí Pechanec nezaváhal - pokutový kop. K tomu se postavil Hořava a s přispěním tyče poslal Plzeň do vedení. Další minuty byly obdobné, Karvinští se pouze zřídka dostali aspoň k vápnu domácích.

Plzeň s blížícím se závěrem poločasu chtěla navýšit své vedení a zatápěla „pod kotlem“. Ale Hubníkova ani Poznarova hlavička gólem neskončila, přestože k tomu nebylo daleko. Ani jeden z trenérů neprovedl do druhého poločasu změnu, a tak se pokračovalo ve stejném složení a podobném herním trendu. Prvním varováním po změně stran byla tyč z kopačky střelce prvního gólu.

Navíc krátce před hodinou hry přišel druhý gól do sítě Jana Laštůvky. Parádní pas šajtlí od Limberského do pokutového území sebral Petržela, přesně jej předložil na malé vápno Tomáši Hořavovi a ten se nemohl mýlit! Hosté v bílém se mohli vrátit do zápasu v 74. minutě, ale stoprocentní tutovku zahodil Marek Janečka – domácí brankář Petr Bolek přečetl výborně hru a včas vyběhl, čímž zmenšil střelecký úhel. Viktoria si náskok až do konce utkání zkušeně hlídala a byť se snažila i o třetí gól, tak k němu už nedošlo.

Už v nastaveném čase došlo k jedné nepříjemnosti – přísnou přímou červenou kartu uviděl po faulu na domácího kapitána Hubníka mladý Filip Panák. Při pohledu na tabulku to znamená, že Karvinští si o jednu příčku pohoršili a jsou šestí, Plzeň se dotáhla na vedoucí Zlín (s pondělním zápasem k dobru) a Mladou Boleslav.

Domácí trenér Roman Pivarník: „Nechtěli jsme vůbec nic podcenit, z čehož pramenilo i minimum změn v sestavě oproti čtvrtečnímu pohárovému zápasu s AS Řím. Chtěli jsme hrát aktivně, nátlakově. Navíc nám vyšel výborně úvod zápasu, celé utkání jsme pak kontrolovali a zaslouženě vyhráli."

Hostující trenér Jozef Weber: „Zasloužené vítězství Viktorie, která na nás od začátku doslova vlétla. Bylo vidět, jak moc bere zápas vážně. Utkání rozhodl druhý gól, navíc Hořava s Kacem zahráli uprostřed hřiště velmi dobře, měli spoustu odražených míčů.“

• Lvíčata zdolala Slováky 4:1
včera - Česká jedenadvacítka ukázala svou sílu a doslova spláchla Slovensko 4:1, i díky hattricku Václava Černého. Gól vstřelil i Zdeněk Linhart. Slováci skóre kosmeticky upravili po změně stran. Utkání na Městském stadionu v Karviné-Ráji sledovalo přes dva a půl tisíce fandů.

• Víkend mládeže MFK Karviná
včera - Během posledního březnového víkendu budou v akci pouze starší dorostenci (mistrovský zápas s Hlučínem, více ZDE, dorostenci U17 na turnaji v Zabrze a mladší žáci, kterým startuje jaro na horké půdě ostravského Baníku.

• Lingr přispěl k první výhře
před 3 dny - Gólem se blýskl a hlavně pomohl k důležité výhře v prvním zápase kvalifikace o postup na Euro U19 záložník Ondřej Lingr. Ve středečním zápase proti Maďarsku otevřel skóre, Češi nakonec v Uherském Hradišti vyhráli 2:1. Obránce Libor Holík odehrál celé utkání, Lingr střídal v samotném závěru. Bližší info ZDE.

• Termínová změna u Juniorky
před 3 dny - Po vzájemné dohodě obou klubů bylo utkání 24. kola JL MFK Karviná U21 vs. 1. FK Příbram U21 přeloženo z 16.4. už na pondělí 27. března s výkopem ve 13 hodin. Hrát by se mělo na umělé trávě SC Kovona. Následné domácí utkání proti Liberci bude sehráno v původně stanoveném termínu, ovšem až o dvě hodiny později kvůli zařazení do internetového vysílání (pondělí 3. dubna v 15 hodin).

• Nimely a Okleštěk skončili
21.3. - Sylvanus Nimely a Tomáš Okleštěk už nejsou hráči Karviné. Liberijský mládežnický reprezentant přestoupil do Ruska, konkrétně do Spartaku Moskva. Třicetiletý Oklešťek se po konci v Karviné dohodl na angažmá s třetiligovou Kroměříží. Oběma hráčům klub přeje hodně fotbalových i osobních úspěchů.

• U21: Debakl v Plzni
20.3. - Juniorka utrpěla na západě Čech vysokou porážku 1:4. Domací ještě k tomu v závěru neproměnili penaltu.

• Sestřih utkání s Plzní
19.3. - Na dramatické a smolné utkání proti mistrovi z Plzně můžete kouknout ZDE v sestřihu webu iSport.cz.

• Víkendové výsledky mládeže
18.3. - Slavia-U19 2:0, U17-Slovácko 0:1, U16-Slovácko 1:2, Opava-U15 1:0, Opava-U14 0:4, Opava-U13 8:2, U13-Vítkovice 6:7, Opava-U12 7:2.