Prohra se silným Karpaty Lvov

16.7.2016 | redakce

Prohra se silným Karpaty Lvov Karvinští fotbalisté neudrželi jednogólové vedení nad sedmým týmem poslední sezóny ukrajinské ligy a nakonec prohráli 1:3. Jediný gól domácích borců vstřelil hlavou stoper Pavel Dreksa. Tímto zápasem také skončilo letní soustředění.

přát., sobota 16.7.2016
MFK Karviná - FC Karpaty Lvov  1:3  (1:1)
Branky: 43. Dreksa - 44. Miroshnichenko, 74. Markovic, 80. Chachua
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Pindroch - Janečka, Dreksa (64. Panák), Toml, Eismann - Šisler - Voltr (74. Urgela) Okleštěk (60. Duda), Budínský (74. Juřena), Zelený (64. Puchel) - Jurčo (60. Kuchta).
Počet diváků: 250

Úvod utkání a vlastně i celý první poločas nebyl z karvinské strany vůbec špatný. Domácí se za vytrvalého deště snažili o aktivní kombinační hru a nutno podotknout, že se to celkem dařilo. V samotném úvodu se v tutovce po krásném centru Voltra objevil Jaroslav Zelený, ale z pár metrů překopl prázdnou bránu. Za chvíli na druhé straně netrefil ve skluzu míč před odkrytou bránou útočník Lvova.

Poté následovaly těžké minuty pro hostujícího brankáře, kterému málem ustřelil hlavu Lukáš Budínský – po krátkém ošetření se dal dohromady a pokračovalo se. Karvinští chtěli hrát, snažili se být pořád aktivní a nakonec se jim podařilo skórovat. Dvě minuty před pauzou došlo na standardní situaci, kterou zahrával Tomáš Okleštěk. Nová karvinská posila našla přesně osamoceného Pavla Dreksu, jenž nikým neatakován zamířil ve výskoku úplně přesně. Vedení vydrželo Karviné pouze minutu, protože Miroshnichenko uklidil nohou do sítě přesný přízemní centr svého spoluhráče.

Do druhé půle vyběhla totožná sestava, ale aktivitu přebíral soupeř. Ten se nakonec dočkal dvou branek po hezkých a hlavně rychlých akcích, čímž potvrdil svou nespornou kvalitu. Krátce před třetím gólem měl na noze vyrovnání střídající Urgela, ale na bližší tyči trefil po Puchlově rozehrané standardní situaci pouze boční síť.

V 83. minutě mohl snížit Marek Janečka, ale už překonaného brankáře Lvova zastoupil na brankové čáře jeden z obránců a míč poslal do bezpečí.  Přestože v té době Karvinští svého soupeře zmáčkli, gólově se neprosadili a podruhé v řadě prohráli stejným výsledkem – po ruském týmu tentokrát nestačili ani na ukrajinský. „Další výborná prověrka proti rychlostně skvěle vybavenému soupeři. Na klucích už byla vidět únava, bylo to dost utahané. Ale takové zápasy mám rád, mnohé mi prozradí,“ zhodnotil stručně, jasně a výstižně duel trenér Jozef Weber.

• Lvíčata zdolala Slováky 4:1
včera - Česká jedenadvacítka ukázala svou sílu a doslova spláchla Slovensko 4:1, i díky hattricku Václava Černého. Gól vstřelil i Zdeněk Linhart. Slováci skóre kosmeticky upravili po změně stran. Utkání na Městském stadionu v Karviné-Ráji sledovalo přes dva a půl tisíce fandů.

• Víkend mládeže MFK Karviná
včera - Během posledního březnového víkendu budou v akci pouze starší dorostenci (mistrovský zápas s Hlučínem, více ZDE, dorostenci U17 na turnaji v Zabrze a mladší žáci, kterým startuje jaro na horké půdě ostravského Baníku.

• Lingr přispěl k první výhře
před 3 dny - Gólem se blýskl a hlavně pomohl k důležité výhře v prvním zápase kvalifikace o postup na Euro U19 záložník Ondřej Lingr. Ve středečním zápase proti Maďarsku otevřel skóre, Češi nakonec v Uherském Hradišti vyhráli 2:1. Obránce Libor Holík odehrál celé utkání, Lingr střídal v samotném závěru. Bližší info ZDE.

• Termínová změna u Juniorky
před 3 dny - Po vzájemné dohodě obou klubů bylo utkání 24. kola JL MFK Karviná U21 vs. 1. FK Příbram U21 přeloženo z 16.4. už na pondělí 27. března s výkopem ve 13 hodin. Hrát by se mělo na umělé trávě SC Kovona. Následné domácí utkání proti Liberci bude sehráno v původně stanoveném termínu, ovšem až o dvě hodiny později kvůli zařazení do internetového vysílání (pondělí 3. dubna v 15 hodin).

• Nimely a Okleštěk skončili
21.3. - Sylvanus Nimely a Tomáš Okleštěk už nejsou hráči Karviné. Liberijský mládežnický reprezentant přestoupil do Ruska, konkrétně do Spartaku Moskva. Třicetiletý Oklešťek se po konci v Karviné dohodl na angažmá s třetiligovou Kroměříží. Oběma hráčům klub přeje hodně fotbalových i osobních úspěchů.

• U21: Debakl v Plzni
20.3. - Juniorka utrpěla na západě Čech vysokou porážku 1:4. Domací ještě k tomu v závěru neproměnili penaltu.

• Sestřih utkání s Plzní
19.3. - Na dramatické a smolné utkání proti mistrovi z Plzně můžete kouknout ZDE v sestřihu webu iSport.cz.

• Víkendové výsledky mládeže
18.3. - Slavia-U19 2:0, U17-Slovácko 0:1, U16-Slovácko 1:2, Opava-U15 1:0, Opava-U14 0:4, Opava-U13 8:2, U13-Vítkovice 6:7, Opava-U12 7:2.