Prokletí světel zlomeno, Karviná-Bohemians 1905 3:0!

26.11.2016 | redakce

Prokletí světel zlomeno, Karviná-Bohemians 1905 3:0! Karvinští se s domácím ligovým podzimem rozloučili vítězstvím, o kterém rozhodli po změně stran Panák s Janečkou a Puchlem. Po polovině soutěže tak má ligový nováček dvacet bodů, za týden je na programu jarní předehrávka v Brně.

15.kolo, sobota 26.11.2016
MFK Karviná - Bohemians Praha 1905  3:0  (0:0)
Branky: 48. Panák, 74. Janečka, 90. Puchel
ŽK: Dostál (BOH.)
Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Paták
MFK Karviná: Laštůvka - Dreksa (86. Holík), Košťál, Hošek, Zelený - Šisler, Janečka - Moravec, Budínský, Voltr (68. Puchel) - Jurčo (46. Panák).
Bohemians Praha 1905: Budinský - Dostál, Švec, Šmíd, Havel (85. Jindřišek) - Hubínek - Hašek (59. Kuchta), Jirásek, Mašek, Luts (66. Berger) - Holenda.
Počet diváků: 3548

Hned několik změn připravil kouč Weber před utkáním proti svému bývalému zaměstnavateli - do sestavy se vrátili Budínský s Janečkou, v útoku dostal šanci Jurčo, čímž Voltra odsunul na pozici levého záložníka, a místo v sestavě nezbylo na kapitána Eismanna. Změn doznala i obranná čtveřice, kde Libora Holíka nahradil Pavel Dreksa a na pozici pravého stopera se tak vrátil zkušený Pavel Košťál.

Přestože trenér Weber před zápasem apeloval na vlažné začátky, ani proti Bohemce tomu nebylo jinak. Pražský výběr začal zostra, a kdyby do desáté minuty dal dva góly, nikdo by se nemohl divit. Nejprve Holenda řádně protáhl Jana Laštůvku, následně Luts loboval karvinskou brankářskou jedničku a z brankové čáry míč vykopával Jaroslav Zelený.

Domácí se z tlaku vymanili záhy, ale dva pokusy Budínského hostujícího brankáře (aby se to nepletlo) Budinského nijak výrazně nevystrašily. Od druhé poloviny prvního dějství se hra opticky vyrovnala, ale kdovíjakou šanci hledali přítomní diváci marně.

Do druhé půle udělal trenér Weber jednu změnu - nevýrazného Jurča nahradil Filip Panák, který svou šanci chytil pořádně za pačesy a defacto hosty "načal" a zároveň vstřelil svůj první ligový gól. Po dvou minutách na hřišti obral před vápnem Švece a ač byl zahnán do velkého úhlu, prostřelil Budinského v bráně. Domácím v bílých dresech narostlo sebevědomí, Bohemka však v žádném případě nerezignovala, byť do vážnější šance se s jedinou výjimkou už nedostala.

Uklidňující druhý gól přidal patnáct minut před koncem Marek Janečka, který uplatnil důraz ve vápně a doslova ukradl míč Budinskému z rukavic - gólu předcházel přetažený roh Puchla a Dreksovo vrácení míče do „ohně". Dvě minuty po velké radosti mohlo být naopak smutno, ale ligový nováček má v bráně svou jistotu. Mašek to zkoušel z dobrých dvaadvaceti metrů, ale Laštůvka svůj tým podržel. Na druhé straně mohl dát gól střídající Erik Puchel, ale jeho radost překazil na poslední chvíli Švec, který tak aspoň částečně odčinil chybičku před úvodní brankou.

Ovšem karvinský odchovanec si vzal poslední slovo, když v nastaveném čase utekl do otevřené obrany a krásnou technickou střelou z osmnácti metrů překonal Budinského potřetí. Karvinský tým tak získal ve skvělé kulise, ke které pomohly oba vynikající tábory fandů, tři veledůležité body!

Domácí trenér Jozef Weber: Tohoto vítězství si cením úplně nejvíc ze všech podzimních. V domácím prostředí jsme něco přes měsíc prožívali určitou herní krizi. Tentokrát nám pomohli střídající hráči, ale tak to někdy prostě je. Výsledek je pro Bohemku asi hodně krutý, naopak my jsme rádi, že se nám pod světly konečně podařilo vyhrát."

Hostující trenér Miroslav Koubek: „Fotbal je o gólech, nás „zabil“ první inkasovaný gól po naší chybě krátce po pauze. Přestože jsme byli v první půli lepším týmem, tak jsme nebyli tak důrazní a efektivní jako domácí Karviná.“

• Juniorka prohrála v HK 2:3
dnes - Karvinští junioři se vrací z utkání 26. kola JL, které se hrálo na východě Čech s prázdnou. V utkání se kopaly celkem tři pokutové kopy, dva z nich proměnil domácí tým. Góly hostů Řapek a v závěru z penalty Sas.

• Jan Holzer s repre do Belgie
před 2 dny - Ve dnech 3. – 10.května se v Belgii uskuteční UEFA Development tournament pro reprezentační týmy do 16 let. Klub MFK Karviná bude reprezentovat Jan Holzer, který je v nominaci trenéra Václava Černého. Češi se postupně střetnou s Belgií, Maďarskem a Švýcarskem!

• Vítězství i v odvetách
26.4. - Mladší dorostenci porazili Vítkovice v obou zápasech i podruhé během čtyř dnů. Po sobotních domácích výhrách brali tři body i v Ostravě. Sedmnáctka zvítězila 2:0, šestnáctka 4:1! Dohrávky mají za sebou B žáci na půdě Slovanu Havířov. Ti starší vyhráli 7:1, mladší remizovali 2:2.

• SESTŘIH: Teplice-Karviná
23.4. - Karvinští ani na pátý pokus nebodovali a prodloužili svou černou sérii. Na sestřih nejzajímavějších momentů z utkání v Teplicích se podívejte prostřednictvím webu iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
22.4. - Slovácko-U19 2:0, U17-Vítkovice 1:0, U16-Vítkovice 5:0, U15-Prostějov 2:4, U14-Prostějov 2:0, Přerov-U13 1:2, Přerov-U12 4:12, st.žáci B-Staříč 2:2, ml.žáci B-Staříč 2:1.

• Se Spartou v pátek 12. května
21.4. - Utkání 28. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná vs. AC Sparta Praha má stanovený termín i čas. Toto ostře sledované utkání se odehraje v přímém přenosu ČT Sport v pátek 12. května od 20:15 hod. O zahájení předprodeje vstupenek bude klub informovat v příštím týdnu.

• Další pokuta od DK LFA
20.4. - Disciplinární komise potrestala klub MFK Karviná za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání s SK Slavia Praha pokutou 50 tisíc korun a zároveň hostující klub za výtržnosti hostujících fanoušků a poškození zařízení stadionu pokutou 70 tisíc korun.

• Pět hráčů ve výběrech
20.4. - V 6. kole Mezikrajské soutěže se proti sobě představí MS KFS a Pardubický KFS. V kategorii U14 má MFK Karviná zastoupení v podobě dvojice Jurásek a Jurčák, v kategorii U13 se představí karvinská trojice Hruška, Buřík a Třaskalík. Hraje se v Opavě v úterý 25. dubna.