20. květen 2017

První poločas určil ráz utkání, Bohemians 1905-Karviná 2:0

Karvinskému týmu vůbec nevyšel především první poločas, když v Ďolíčku dvakrát inkasoval. Domácí si druhý poločas hlídali a nepřipustili drama. Klokani vyhráli 2:0!
sobota 20.5.2017
2:0
(2:0)
Ďolíček
Diváci: 4399
Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Bartek, Švec, Hašek, Berger (84. Jindřišek) - Kuchta (72. Mašek), Kabajev (90. Hubínek).
Laštůvka - Moravec, Hošek, Jovanović, Eismann - Weber (68. Vondra), Panák - Dressler (46. Smrž), Budínský, Kalabiška - Wágner (83. Puchel).
Branky: 10. Kabajev, 42. Dostál
ŽK: Smrž (KAR.)
Rozhodčí: Franěk – Peřina, Myška.

Zdravotní stav marodů Šislera, Košťála a Janečky se nezlepšil natolik, aby byli schopni do utkání zasáhnout, a tak s týmem do Prahy ani neodcestovali a jediný úspěšný střelec proti Spartě, Libor Holík, šel pomáhat dorostu. Pozitivem tak aspoň byla přítomnost uzdraveného Jana Vondry, který se vůbec poprvé na jaře objevil aspoň na lavičce a později se dostal na hřiště.

Utkání začalo ve slušném tempu. První obří šanci měl po centru z rohového kopu Tomáš Wágner, ale zblízka mu míč nejspíš uskočil a brankář Fryšták nadvakrát situaci vyřešil. Na druhé straně první vážnější situaci Bohemka dohrála do gólové podoby. Nakopnutý míč k šestnáctce prodloužil do vápna jeden z domácích ke Kabajevovi a ten sám před Laštůvkou nezaváhal.

Ostatně ruský fotbalista byl i nadále při chuti a během dalších patnácti minut se dostal ke třem nebo čtyřem pokusům. Z jednoho padl i gól, ale byl signalizovaný ofsajd. Obranu hostů vylekal centr Kuchty a zakončení Bergera, do kterého naštěstí skočil kapitán Eismann. Po třiceti minutách ztratil na půlce míč Panák a Bohemka šla v přesile na hostující branku. Jenže finální přihrávku Kabajeva vystihl perfektně Jan Hošek.

Hosté byli v těchto minutách naprosto neškodní a bohužel tomu tak bylo až do poločasového hvizdu rozhodčího Fraňka. Když navíc ve 42. minutě zatočil přímý kop přesně za Laštůvku domácí Dostál, bylo to už o dva góly. Navíc vzápětí karvinský gólman chytil čistou tutovku Haškovi. O pár desítek vteřin později promáchl na zadní tyči osamocený Havel.

Druhý poločas už se netýkal Patrika Dresslera, kterého vystřídal Vojtěch Smrž. S tím souvisely i změny na některých postech. Jenže ani to příliš nepomohlo, i když drobné náznaky zlepšení by se našly. Centr Budínského z přímého kopu nejspíš zasáhl hlavou Wágner, jenže byl máván ofsajd. O minutu později to pak celkem hezky zkoušel z dálky Panák, ale minul. Po hodině hry přistál právě Panákovi na hlavě centr od Eismanna, ale blonďatý záložník hlavou z osmi metrů netrefil zařízení! Posledních dvacet minut si zahrál také rekonvalescent Jan Vondra, pro kterého to byly vůbec první jarní minuty v karvinském dresu, jelikož kmenový hráč Sparty se zranil na soustředění v Turecku.

V Ďolíčku začali tušit, že předzápasový cíl bude splněn, ale hráči na hřišti chtěli přidat ještě třetí gólový zářez. Nejblíž k němu měl útočník Kabajev, jenže proti jeho bombě byl zasahující brankář Laštůvka a z dorážky Maška sešlo díky včasnému odkopu jednoho ze stoperů. Bohemka si v poklidu pohlídala vítězství a nic na tom nezměnilo ani trefené břevno z hlavy stopera Hoška.

Domácí trenér Martin Hašek: „Úspěch či neúspěch celé sezóny se smrskl do tohoto zápasu. Pro všechny v klubu to byl psychicky moc náročný týden. Ovšem podali jsme velmi dobrý výkon, za klíčový fakt považuji chycenou tutovku Wágnera v úvodu zápasu - to nás gólman Fryšták podržel. Všichni cítíme úlevu a spadl nám kámen ze srdce."

Hostující trenér Jozef Weber: „Domácím jsme utkání bohužel dost usnadnili tou zahozenou úvodní šancí Wágnera. Tam jsme měli být důslednější. Přestože jsme byli silnější na míči, tak nám to bylo k ničemu, fotbal se rozhoduje ve vápnech. Bohemce gratuluji k zaslouženému vítězství a při pohledu na ostatní výsledky i k záchraně."