Remíza je strašně málo, Karviná-Teplice 1:1

22.4.2018 | redakce

Remíza je strašně málo, Karviná-Teplice 1:1 Dvou gólů, které orámovaly samotný závěr první a začátek druhé půle, se dočkaly přes tři tisícovky fanoušků. Ovšem Karvinští s Teplicemi doma pouze remizovali.

25.kolo, neděle 22.4.2018
MFK Karviná - FK Teplice  1:1  (1:0)
Branky: 45. z pen. Budínský - 46. Žitný
ŽK: Dreksa - Vaněček, Kučera, Diviš
ČK: 70. Vaněček
Rozhodčí: Franěk - Kříž, Kubr
MFK Karviná: Le Giang – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann – Panák, Šisler (79. Ramirez) – Štepanovský (67. Moravec), Budínský, Kalabiška (88. Voltr) – Wágner.
FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevaković, Kučera - Rezek (59. Trubač), Žitný (76. Červenka), Hora (87. Kodeš) - Vaněček.
Počet diváků: 3350

Domácí trenéři museli oželet vykartovaného Jana Hoška, kterého nahradili Markem Janečkou. Karvinští od úvodu hýřili aktivitou a byli nebezpečnější. Z voleje nezamířil přesně Štepanovský, Wágnerovu slabou hlavičku v pohodě lapil do rukavic gólman Diviš. Na druhé straně vylekal všechny fanoušky Vondrášek, který bez přípravy těsně minul.

Ve dvacáté minutě se urodila největší šance celého prvního poločasu. Po přetaženém rohovém kopu Lukáše Budínského hlavičkoval Jan Šisler, obrana Teplic míč vykopla pouze ke Kalabiškovi, který z první vypálil jen těsně vedle - pokud by domácí záložník trefil bránu, těžko by Diviš zasahoval.

Ofenzivní podívaná pokračovala i ve zbytku prvního dějství, Štepanovský se málem nechal inspirovat zlínským brankářem Zlámalem, který v sobotním zápase nalomil tyč své brány. Bomba karvinského záložníka po přesném centru Kalabišky k tomu neměla daleko a dalo se to nazvat vyloženou šancí.

Ve 45. minutě se celý stadion dočkal zaslouženého vedení! Tomáše Wágnera poslal teplický Kučera k zemi a sudí Franěk nařídil penaltu. Tíhu okamžiku zvládl Lukáš Budínský, a přestože Diviš vystihl směr, na míč nedosáhl.

Hned z první akce ve druhé půli, snad po dvaceti vteřinách, bylo vyrovnáno – na malém vápně neobsazený Patrik Žitný měl snadnou práci. Posledních dvacet minut hráli domácí přesilovku po „druhém žlutém faulu“ Davida Vaněčka. Největší šanci s blížícím se koncem měl Lukáš Budínský, ale vysoko přestřelil. Poté ještě Wágner nastřelil u malého vápna Ramireze, který tak zabránil možná i gólu.

Rozhodnout mohl minutu před koncem Panák po výborném přízemním centru střídajícího Ramireze, ovšem z vyložené šance vystřelil z voleje vysoko nad bránu. V poslední šanci pak Budínský neobstřelil zeď. Karvinští tak nezlomili prokletí jménem Teplice, doma pouze remizovali 1:1.

Domácí trenér Josef Mucha: „Opravdu hrozně moc jsme si všichni přáli utkání zvládnout, ale bohužel se to nestalo. Prvních pětatřicet minut byl spíš boj se spoustou nepřesností. Nastartovala nás až tyčka, najednou jsme se dostávali do vápna a v úplném závěru i udeřili. Bohužel jsme zaspali úvod druhého poločasu, což rozhodlo o osudu utkání.“

Hostující trenér Daniel Šmejkal: „Odehráli jsme velmi špatný první poločas, zvlášť pasáž od patnácté do pětačtyřicáté minuty byla tou nejhorší, co jsem v Teplicích zažil. Pomohl nám vstup do druhé půle a rychlý gól. Hra se vyrovnala a nabouralo ji až vyloučení. Hráči ale ukázali srdce a i možná s trochou štěstí jsme to zvládli.“

• Důležitá výhra osmnáctky
včera - Tři veledůležité body získala ve středu dorostenecká osmnáctka, když na Bažantnici zdolala v dohrávce 24. kola díky gólům Zycha a Streita Slovácko 2:0. Ve druhém utkání šestnáctka schytala debakl 0:8!

• Ve středu hrají dorostenci
před 2 dny - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
před 3 dny - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
20.5. - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.