1. listopad 2017

Sedm minut od postupu, Liberec-Karviná 5:3p

Sahali po překvapení, otočili z 0:1 na 2:1, ale ani to nestačilo. Karvinští fotbalisté vypadli z MOL Cupu v osmifinále na půdě libereckého Slovanu po prodloužení.
Diváci: 1289
Kolář – Mikula, Kúdela, Karafiát, Hybš – Breite (58. Kerbr), Vácha (46. Kulhánek), Potočný – Ševčík, Pulkrab, Voltr (77. Folprecht).
Pastornický – Štepanovský, Janečka, Lischka, Letić – Smrž (79. Lingr), Weber – Kalabiška, Puchel (59. Panák), Eismann – Ramirez (71. Wágner).
Branky: 84. a 104. Pulkrab, 16. Mikula, 103. Potočný, 117. Hybš - 28. a 39. Kalabiška, 118. Lingr
ŽK: Voltr, Pulkrab - Štepanovský, Letić, Puchel, Smrž, Kalabiška, Panák
Rozhodčí: Orel

Za pošmourného a chladného počasí se v Liberci rozhodovalo o sedmém čtvrtfinalistovi domácího poháru. Trenér Weber dal mj. šanci brankáři Pastornickému, na stoperu se objevil Marek Janečka, o ofenzivní stránku se měl starat třeba Erik Puchel nebo Eric Ramirez. Těsně před zápasem muselo dojít ke změně, když se během rozcvičení zranil Hošek a musel ho zastoupit Lischka.

Od úvodu potvrzoval Liberec roli papírového favorita a víc práce měl karvinský gólman. Během prvních deseti minut si připsal jeden těžší a dva rutinní zásahy. V 16. minutě však nestačil na umístěnou střelu z dvaceti metrů v podání Mikuly a Slovan šel do vedení. Karvinští se však z rychlé branky oklepali.

První varování obraně Slovanu vystavil Ramirez, když po chybě jednoho z libereckých fotbalistů běžel sám na gólmana, jenže ten vystihl jeho kličku. Vzápětí však centr kapitána Eismanna uklidil hlavou do sítě osamocený Jan Kalabiška a bylo vyrovnáno – psala se 28. minuta utkání.

Od té chvíle se hra vyrovnala a udeřili opět hosté z Karviné. Dlouhý míč potáhl do vápna Ramirez, pod sebe jen adresoval Kalabiškovi a ten ve 39. minutě uklidil podruhé míč do sítě, čímž Karvinští rázem vedli. Do konce prvního dějství se již nic podstatného neudálo a rozhodně víc k přemýšlení toho měli domácí.

Na začátku druhé půle Liberec přitlačil, ale velkou příležitost, kdy se míč potuloval nebezpečně kolem malého vápna, domácí nevyužili. Po hodině hry mohl mít Kalabiška na svém kontě hattrick, jenže Kolář jeho spíš odraženou přihrávku reflexivně vyrazil – nechybělo mnoho a míč skončil v síti. Domácí se snažili, ale ztroskotávali na nepřesnostech ve finální fázi.

V 76. minutě měl na hlavě zřejmě postupovou pojistku po dloubnutí dvougólového Kalabišky střídající Tomáš Wágner, ale jeden z domácích hráčů vykopl míč na brankové čáře. K Liberci se v poslední desetiminutovce přiklonilo štěstí, když v 84. minutě se v malém vápně nejlépe zorientoval Matěj Pulkrab a vyrovnal na 2:2. Zbývající minuty se dohrávaly a hráče čekalo prodloužení.

V tom se dlouho nic nedělo, až Potočný překonal Pastornického a míč až na brankové čáře vykopával Janečka. Ovšem vzápětí slepené góly Potočného a Pulkraba potvrdily, že Liberci se v letošní sezóně v nastavení 2x15 minut daří. Už minulé kolo v Hodoníně dali Severočeši všechny čtyři góly až v prodloužení.

Karvinští se ve druhé části prodloužení sympaticky snažili, bojovali, ale domácí si už postup nenechali vzít. Přesto ještě padly dva góly – nejprve Hybš zvýšil na 5:2, z protiútoku kosmeticky snížil po hezké individuální akci Ondřej Lingr, který se tak trefil i ve třetím pohárovém utkání v této sezóně.

Domácí trenér Jindřich Trpišovský: „Klobouk dolů před Karvinou, po tak dlouhé cestě a s obměněnou sestavou hráli její hráči opravdu dobře.  Uznejme, že měli šance ukončit a postoupit v normální hrací době. My jsme se určitě chtěli vyhnout prodloužení kvůli víkendovému utkání v Jihlavě. To se nepodařilo, ale postoupili jsme do jarních bojů. Když to odlehčím, tak diváci za sto korun viděli osm gólů.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Domácí jsou v laufu, dali pět gólů, my tři. Takže asi zasloužený postup. Mužstvo odvedlo dobrý výkon, obrovská škoda neproměněné hlavičky Tomáše Wágnera. To asi rozhodlo. V závěrečném tlaku Liberec vyrovnal a v prodloužení využil našich dvou ztrát, dal dva góly a bylo jasno. Nyní se už soustředíme na sobotní veledůležitý zápas na Dukle.“