2. srpen 2014

Start do sezóny se úplně nevydařil, Karviná-Most 1:1

Vstup do nové sezóny svěřencům Jozefa Webera úplně ideálně nevyšel. S Mostem remizovali 1:1 a znamená to tedy, že třetí rok po sobě Mostečtí neodjeli z Karviné s prázdnou.
sobota 2.8.2014
1:1
(1:0)

Diváci: 1126
FK Baník Most
Pindroch – Růžička, Trousil, Cverna, Eismann – Janíček, Vaněk – Fiala (76. Juřena), Budínský, Zelený (68. Panák) – Urgela (84. Kurušta).
Mandous – Maruna, Běloušek, Avdič, Řehák – Wermke (58. Petráček), Schut, Procházka Jan (82. Hoffmann), Veselinovič - Procházka Jiří, Kurtaj.
Branky: 38. Vaněk z pen. - 74. Procházka Jiří
ŽK: Vaněk, Eismann - Avdič
Rozhodčí: Jech – Kotalík, Machálek

Velmi solidní první poločas, ale špatná druhá pětačtyřicetiminutovka domácího celku vyústila v konečnou remízu. V celém průběhu úvodního dějství byli Karvinští lepší a šli zaslouženě do vedení po proměněné penaltě Richarda Vaňka. Hosté si nevytvořili vůbec nic a brankář Pindroch se klidně mohl opalovat. Druhá půle však byla přesným opakem. Fotbalisté ze severozápadních Čech přidali, byli aktivnější i nebezpeční a zaslouženě vyrovnali.

Domácí vstoupili do utkání před tisícovkou fandů plni elánu a bylo jich plné hřiště. Mostečtí působili ospale, jakoby na hřišti ještě ani nebyli. Za zmínku však stojí až bomba Tomáše Janíčka, kterou vytáhl nad břevno gólman Mandous. První gól padl o pár minut později. V pokutovém území zahrál jasně rukou Avdič a sudí Jech nezaváhal – pokutový kop. U penaltového puntíku stáli Vaněk s Budínským a nakonec prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe. První karvinský gól nové sezóny byl za malý moment na světě - 1:0.

Do druhého poločasu vyběhly oba týmy v nezměněných sestavách, ale role se obrátila. Most byl aktivnější a postupem času i nebezpečnější. Jenže v zakončení to nebylo nic slavného. Až v šedesáté minutě hosté poprvé opravdu vážně zahrozili. Petráček poslal centr na Kutaje, ale ten však z úhlu netrefil prázdnou bránu. Toto varování Karvinští nebrali vážně, a tak Most patnáct minut před koncem udeřil po krásné akci, kdy doslova do puntíku rozebral domácí defenzivu a Jiří Procházka už měl před sebou pouze prázdnou bránu – 1:1.

Domácí tým byl evidentně otřesen a do konce utkání se už do pořádné šance, která by volala po gólové radosti, nedostal. Premiérové utkání Jozefa Webera na karvinské lavičce tak výhrou neskončilo. Šance na reparát se nabízí příští týden při derby v Třinci.

Fotografie ze zápasu jsou přiloženy níže a kompletní fotogalerii najdete na našem facebooku.

Domácí trenér Jozef Weber: „V první půli jsme měli hru pod kontrolou a teď nás může mrzet, že jsme nepřidali ještě nějaký gól. Ve druhé půli jsme ztratili pohyb a kombinace už také nebyla taková, jaká by měla být. Možná jsme se nechali ukolébat neaktivitou soupeře během prvního poločasu. K individuálním výkonům si víc řekneme sami v kabině. Výsledek nás všechny mrzí, ale je teprve začátek soutěže.“

Hostující trenér Vít Raszyk: „Domácí nás v první půli přehrávali, nedokázali jsme zachytávat jejich náběhy. Nevím, kluci asi ještě byli na hotelu. O přestávce jsme si pár věcí vyjasnili a druhá pětačtyřicetiminutovka toho byla důkazem. Remíza je po průběhu utkání spravedlivá.“