Těsná výhra nad Dunajskou Stredou

28.6.2016 | redakce

Těsná výhra nad Dunajskou Stredou Karvinští si připsali první výhru v letní přípravě, když ve Staškově porazili v tvrdém duelu dvou prvoligových týmů slovenského soka 1:0 díky gólu Lukáše Dudy z úvodu druhého poločasu.

přát., úterý 28.6.2016
FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Karviná  0:1  (0:0)
Branka: 52. Duda
FC DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel (46. Slávik) - Štepanovský, Michalík, Kocsis, Kwin - Polievka (63. Sarr), Ljubičić (83. Nagy), Huk, Pačinda (66. Černák) - Šabala (78. Kondrlík), Szarka (46. Ľupták).
MFK Karviná: Pindroch - Seebacher, Dreksa (46. Toml), Gurzeda (46. Hošek), Eismann (46. Janečka) - Fiala (46. Duda), Cana (46. Okleštěk), Šisler (46. Kontár), Zelený (46. Puchel) - Buhač (46. Jurčo), Juřena (46. Panák).
Počet diváků: 280

Do zápasu na hřišti FK Slávia Staškov (asi 6 km od Čadce) vyběhli od začátku i dva nově zkoušení hráči – Seebacher a Buhač. První poločas nebyl dobrý a trenér Weber musel častokrát zvyšovat hlas. Karvinští produkovali množství ztrát a jednoduše to nebylo ono. Dunajská Streda byla nebezpečnějším týmem, ale pokusy jejich hráčů s přehledem pochytal brankář Pindroch.

Prvoligový nováček zahrozil až na konci první půle, když to z hranice šestnáctky zkoušel Cana a po něm se pokoušel vrátit před bránu míč i Zelený. Do druhé půle až na Pindrocha se Seebacherem poslal hlavní kouč MFK OKD zcela jinou sestavu. Jestliže v sobotu proti Zabrze byl lepší první poločas, tentokrát to byl ten druhý, a to nejen díky vstřelenému gólu.

Ten zařídil v 52. minutě po rychlé spolupráci Oklešťka se spadnuvším Jurčem takřka do prázdné brány záložník Lukáš Duda. Po hodině tvrdého, někdy až zákeřného boje, musel opět předvést své umění brankář Pindroch a konečky prstů vyrazil míč ze šibenice. S přibývajícím časem kupily oba týmy nepřesnosti, slovenský tým evidentně spěchal a chtěl minimálně vyrovnat – to se mu však nepodařilo.

Pojistku měl na noze v 86. minutě Erik Puchel, ale jeho křižnou střelu zlikvidoval brankář Slávik. Karvinští trenéři tak mohli být po utkání spokojení pouze s výsledkem. „V prvním poločase jsme postrádali kvalitu a produkovali hodně nepřesností.  Ve druhé půli jsme se zlepšili, pomohli tomu i oba středoví hráči a samozřejmě i vedoucí gól. V defenzivě jsme zápas zvládli, ale jinak je potřeba stále pracovat, chce to občas přidat i něco navíc a to se nám v tomto utkání nepodařilo,“ shrnul zápas asistent Josef Mucha.

O osudu testovaných hráčů se rozhodne už brzy. Volně přeloženo, ne všichni si zahrají už v sobotu s polskou Termalicou Nieciecza. „Budeme to řešit nejspíš během středy nebo čtvrtku i s vedením,“ dodal Mucha. Mužstvo vyrazilo na zpáteční cestu asi s hodinovým zpožděním kvůli menší poruše autobusu.

• Holzer slaví s repre postup!
včera - Karvinský hráč Jan Holzer pomohl národnímu týmu do 17 let k postupu do další fáze kvalifikace o ME. V závěrečném utkání ve Svitavách stačila k postupu remíza (1:1) s Tureckem. Holzer odehrál celý první poločas. Sumář celé úspěšné 1. fáze kvalifikace včetně dojmů samotného Jana Holzera přineseme v příštím týdnu!

• Na Dukle v sobotu odpoledne
před 2 dny - Na pražské Julisce se svěřenci Jozefa Webera představí v sobotu 4. listopadu od 15 hodin. Rozhodlo o tom upřesnění Ligové fotbalové asociace.

• Kvalifikace Ondrášovka Cupu
před 3 dny - Ve středu od 9 hodin začne ve Sportovním centru Kovona kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup kategorie U12 za účasti osmi týmů včetně domácích. Fandové a rodiče jsou zváni.

• RepreU17 i s Holzerem prohrála
před 3 dny - Druhé utkání 1.fáze kvalifikace o ME nedopadlo pro českou sedmnáctku dobře. S Izraelem totiž tým kouče Václava Černého prohrál 0:2. Jan Holzer odehrál ve středu zálohy celý zápas a obdržel žlutou kartu. Rozhodující utkání je na programu ve čtvrtek ve Svitavách proti Turecku. Čechům by měla stačit k postupu remíza.

• Vstupenky na Plzeň v prodeji
16.10. - Od pondělí probíhá předprodej vstupenek na utkání 12. kola HET ligy, ve kterém Karvinští budou hostit v pátek 27. října Viktorii Plzeň. Bližší informace najdete ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
15.10. - Slovácko-U21 0:2, Znojmo-U18 2:0, Znojmo-U16 1:0, U15-Prostějov 9:0, U14-Prostějov 6:1, st.žáci B-Kopřivnice 1:2, ml.žáci B-Kopřivnice 4:5.

• Sestřih utkání pro Slavii
15.10. - Kdo nestihl a neviděl sobotní večerní televizní domácí zápas proti pražské Slavii, má možnost právě teď podívat se na sestřih nejzajímavějších momentů - ZDE.

• Jasné výhry starších žáků
14.10. - 9:0 a 6:1 - to jsou výsledky týmů U15 a U14 proti Prostějovu. Ve starší kategorii vstřelil šest gólů Matěj Jurásek, v té mladší pak čtyřikrát mířil přesně Adam Opiol.