11. květen 2013

To byl výprask! Karviná vyprovodila Holici 7:1

Kdo přišel na zápas s HFK Olomouc, ten rozhodně nelitoval. Na karvinském stadionu se totiž zrodil prozatím nejvyšší výsledek celé letošní sezóny Fotbalové národní ligy. Domácí poslali hosty do kolen sedmi brankami a nutno dodat, že krásnými. Karviná vyhrála vysoko 7:1.
sobota 11.5.2013
7:1
(4:0)

Diváci: 682
1. HFK Olomouc
Paleček - Hoffmann (72. Cverna V.), Mikula, Homola, Knötig - Fiala, Vaněk (78. Sobala), Hottek, Ciku - Fischer - Mišinský.
Šrom - Kopecký (46. Chmelo), Čep, Jovanovič, Šimko (61. Hornich) - Biolek, Kobylík (70. Hromek), Kovář, Čtvrtníček, Bednář – Nekuda.
Branky: 9. a 85. Mišinský , 41. a 56. Mikula, 15. Vaněk, 38. Fiala, 64. Hottek - 71. Hromek
ŽK: Ciku - Biolek
Rozhodčí: Proske - Vysloužil, Plesar

Do Karviné přijel pátý tým tabulky, což před zápasem budilo respekt. Ale opravdu jen před zápasem. Karvinští svému soupeři nasázeli sedm branek. Dvě dal jarní ostrostřelec Vladimír Mišinský, k němu se přidal stoper David Mikula a po jedné brance přidali Richard Vaněk, Matěj Fiala a Jakub Hottek. Je zapotřebí však dodat, že oba dvougóloví střelci měli zaděláno v posledních minutách utkání na hattrick.

Střelec druhého karvinského gólu, Richard Vaněk, bude určitě aspirovat svou výstavní brankou z pětatřiceti metrů pod břevno na gól celé sezóny. Krásnou branku také vykouzlil karvinský „Maradona“ Jakub Hottek, který kromě jedné branky, kdy krásně obstřelil bezmocného brankáře Šroma, přidal ještě tři gólové nahrávky. Karvinští tak brankáři hostů splatili i s úroky podzimní zápas, ve kterém čaroval a přispěl k bezbrankové remíze.

To, co se na podzim nepodařilo za devadesát minut, se v tomto utkání stalo už v deváté minutě. Roman Fischer krásně vyvezl míč, nahrál ho na pravou stranu Josefu Hoffmannovi, který svým centrem našel přesně hlavu Vladimíra Mišinského a Karviná vedla. Za tři minuty to zkoušel znovu Mišinský, míč však skončil na síti nad břevnem. Po čtvrthodině přišla trefa snů. Richard Vaněk si postavil míč a z pětatřiceti metrů ho poslal s pomocí břevna do sítě za brankáře Šroma.

Chvíli po druhé brance měl Roman Fischer na kopačce gól s pořadovým číslem tři. Jenže ve stoprocentní šanci selhal a bránu přestřelil. Třetí branka tak padla „až“ ve 38. minutě. Hottkův přímý kop hostující brankář neudržel a pro Matěje Fialu nebyl problém poslat míč z metru do prázdné brány. Neskutečný první poločas zakončil svou brankou po rohovém kopu Jakuba Hottka hlavou kapitán David Mikula. Následně předvedl nevídanou věc Matěj Fiala, po akci Elvista Cikua. Ten se zbavil brankáře i jednoho z obránců a předložil takřka na brankovou čáru míč právě Fialovi. K údivu všech skončil míč vedle.

Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti, ale Karvinští nevypustili vůbec nic a dál hráli sympaticky. Velkou šanci zahodil Ciku, který pouze nastřelil Šroma a po chvíli také Hottek, který ani nadvakrát brankáře hostů nepřekonal. V 56. minutě přišla branka číslo pět. Hottkův rohový kop přistál na hlavě kapitána Mikuly a bylo to 5:0. Poté přišly minuty, ve kterých se trochu zapotil také karvinský brankář Paleček. Ten předvedl dva neuvěřitelné reflexivní zákroky a dál tak mohl pomýšlet na čtvrté čisté konto v sezóně.

V 64. minutě se prosadil také Jakub Hottek, když krásným obstřelem z hranice šestnáctky nedal brankáři šanci. Na oslavu svého gólu ukázal všem na svém stehnu vytetovanou hlavu svého idolu a argentinskou modlu Diega Maradonu. Jediná vada na krásném zápase přišla v 71. minutě, kdy po chybičce Davida Mikuly zaznamenal čestný úspěch hostů střídající Hromek, který byl na hřišti asi minutu. Dílo zkázy dokonal pět minut před koncem svou druhou brankou v zápase Mišinský a stanovil tak zatím letošní rekord celé FNL – 7:1.

Domácí trenér Josef Mazura: „Brzké góly pochopitelně zápas velmi ovlivnily. Po čtvrthodině jsme vedli 2:0, tím soupeře zlomili a zápas se nám dohrával velmi dobře a bez problémů. Kluci hráli uvolněně, v pohodě a vyšlo nám všechno, na co jsme sáhli. Těší mě, že utkání z naší strany nebylo jen o standardních situacích, které Jakub Hottek kope opravdu fantasticky, ale prosadili jsme se i ze hry po krásných akcích.“

Hostující trenér Oldřich Machala: „Zápas se mi pochopitelně hodnotí velmi špatně. Bylo až ostudné, co jsme v Karviné předvedli. Dá se říct, že každá situace domácích volala po gólu, což je alarmující. Jsem ohromně zklamaný.“