10. březen 2018

Trefa v závěru zajistila cenný bod, Karviná-Sparta 1:1

Vyprodaný stadion viděl dva rozdílné poločasy a dva góly, každý na jedné straně. Karvinští se rozešli s pražskou Spartou stejným výsledkem jako v květnu v rámci minulé sezóny.
sobota 10.3.2018
1:1
(0:1)
Městský stadion
Diváci: 4833
AC Sparta Praha
Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka (71. Weber), Panák – Voltr (65. Šisler), Budínský, Kalabiška (54. Lingr) – Wágner.
Nița – Zahustel, Hovorka, Costa, M. Frýdek – Kulhánek, Stanciu, Kanga – V. Kadlec, Ben Chaim – Lafata (63. Juliš).
Branky: 87. Wágner - 24. Kanga
ŽK: Budínský, Panák - M. Frýdek
Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Dresler

Trenérský štáb domácích mohl do zápasu počítat s uzdraveným Markem Janečkou, vykartovaného Petera Štepanovského nahradil Radek Voltr a střední záložník Jan Šisler zůstal po odpykání dvouzápasového trestu pouze na lavičce - do hry se dostal až v průběhu utkání.

Z obou stran se začalo opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První větší vzrušení přinesly „nůžky“ v podání Voltra. Pokus to nebyl špatný, ale ani razantní. Na druhé straně se protáhl proti umístěné střele Kadlece gólman Le Giang. Hosté měli územní převahu, ale do šancí se nedostávali.

Inkasovaný gól z 24. minuty proto působil jako „blesk z čistého nebe“. Kulhánek zachytil odkop Kalabišky, míč se odrazil ke Kangovi – po dvou krocích gabonský záložník napřáhl a z dvaadvaceti metrů trefil přesně k tyči. Domácí neměli k vyrovnání daleko. Centr Lukáše Budínského se snesl krásně na hlavu Jana Kalabišky, jenže jeho pokus skončil po odrazu o zem na břevnem.

Po půlhodině hry znovu Kalabiška - halfvolejem přestřelil. Do druhé půle domácí vletěli a působili lepším dojmem. Sparťané postupem času rezignovali na prvky své hry z první půle. Sedm minut po pauze poslal pozdrav Nitovi záložník Budínský, na druhé straně minul Ben Chaim.

Kouči Muchovi vyšla všechna střídání, Lingr, Šisler i Weber hru výrazně rozpohybovali a zkvalitnili. Klub z Letné se za celý zápas nedostal do jasné šance, když už se do ní dral střídající Juliš, tak ho perfektním obranným zákrokem obral o míč těsně před zakončením stoper Hošek. V závěru se domácí dočkali vyrovnání, když Lingr poslal míč za stopery na Tomáše Wágnera. Ten udělal kličku Nitovi a do prázdné brány skóroval, čímž rozpoutal na stadionu velké oslavy.

Ani ve čtvrtém jarním duelu tak svěřenci Josefa Muchy neprohráli a druhou třetinu HET ligy zakončili remízou 1:1.

Domácí trenér Josef Mucha: „S bodem proti Spartě jsme spokojení. První poločas nebyl ideální, kluci byli bojácní. Přesto jsme si vytvořili dvě dobré šance. Uprostřed hřiště nás Sparta přehrávala a vyplynul z toho jediný gól. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Věděli jsme, že Sparta měla v několika zápasech s poslední dvacetiminutovkou problémy. V závěru z toho bylo zasloužené vyrovnání.“

Hostující trenér Pavel Hapal: „Odehráli jsme velmi slušný první poločas, ve druhém jsme určitě mohli být aktivnější. Celkově z našeho výkonu nemám špatný pocit, možná mi jen chyběla větší kvalita a přehled. Mrzí mě, že jsme v zápase udělali jedinou chybu a z ní nás Karviná potrestala. Fotbal je ale o chybách."