Tvrdé K.O. v závěru, Teplice-Karviná 1:0

21.10.2017 | redakce, foto/Antonín Vydra

Tvrdé K.O. v závěru, Teplice-Karviná 1:0 Odehráli výbornou partii, ale nemají ani bod. Karvinští na severu Čech byli jasně lepším týmem, zahodili několik jasných šancí a v konečném součtu se jim to vymstilo. Jejich katem se stal tři minuty před koncem domácí Vaněček.

11.kolo, sobota 21.10.2017
FK Teplice - MFK Karviná  1:0  (0:0)
Branka: 87. Vaněček
ŽK: Krob, Červenka (TEP.)
Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Kříž
FK Teplice: Diviš – Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob – Ljevakovič, Kučera – Hyčka (68. Vošahlík), Trubač (59. Červenka), Rezek - Vaněček.
MFK Karviná: Berkovec - Čolić, Košťál, Lischka, Vondra - Budínský, Šisler - Lingr (77. Štepanovský), Moravec, Kalabiška (82. Wágner) - Panák.
Počet diváků: 4036

S poměrně velkými změnami v základní sestavě vyrukovali na domácí Teplice fotbalisté MFK Karviná. Od začátku dostali příležitost Ondřej Lingr (vůbec poprvé v nejvyšší soutěži) nebo Jan Vondra, naopak nedostalo se na kapitána Pavla Eismanna či Tomáše Wágnera. Lehké zranění nepustilo do hry Marka Janečku a do brány se vrátil Martin Berkovec.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, ale přeci jen byli o něco aktivnější svěřenci kouče Webera. Během prvních dvaceti minut si vytvořili řadu centrů po standardních situacích. Jejich exekutorem byl ve všem případech Lukáš Budínský a nutno podotknout, že teplická obrana byla neustále v permanenci. Je škoda, že se žádný pokus neujal. Budínský to ovšem dvakrát zkoušel také z dálky, v obou případech letěly jeho pokusy těsně nad břevno.

Domácí byli evidentně hrou hostů překvapeni a spoléhali výhradně na brejky. Ovšem Hyčka ani Rezek nemířili přesně, tudíž Berkovec v bráně střely jistil pouze pohledem. O rozruch se ve 29. minutě postaral svou střelou z hranice vápna Ondřej Lingr – těsně vedle.

Aktivnější Karviná nenechala domácí odpočinout. Další velké šance přišly s blížícím se koncem úvodního dějství. Jan Kalabiška (odehrál stý ligový duel v české lize) si počíhal na zadní tyči a hlavičkou o zem nechal vyniknout gólmana Diviše. Poté zakončení kapitána Šislera vykopával z brankové čáry stoper Šušnjar.

Bez jediného zásahu do sestavy se pokračovalo po změně stran. Hned po rozehrání se Karvinští zmocnili míče a s jemnou tečí Budínského střely měl Jakub Diviš v domácí bráně velké problémy. Následná dorážka obsazeného Kalabišky letěla za stadion.

V 55. minutě to z dálky vyzkoušel Admir Ljevakovič, ale střela mířila vedle. Domácí kouč Šmejkal reagoval do sedmdesáté minuty dvěma střídáními, zatímco Jozef Weber neměl důvod sahat do sestavy. K tomu se odhodlal až v 77. minutě, kdy Lingra nahradil Štepanovský. Poslední dvacetiminutovka nabídla spíš boj a devět minut před koncem velkou šanci střídajícího Štepanovského. Tomu procpal míč nejaktivnější hráč na hřišti Lukáš Budínský, ale slovenský záložník v jasné šanci přestřelil.

Velice aktivní hosté ještě zatlačili domácí tým, ale ke gólu nevedlo vůbec nic. Naopak po nenápadné akci a centru se prosadil hlavou v 87. minutě tísněný Vaněček a vystřelil domácím tři body. Karvinským zbyly pouze oči pro pláč.

Domácí trenér Daniel Šmejkal: „Jsem rád, že máme tři body. Nehráli jsme dobře a bylo na nás vidět, že to je důležité utkání. Celý první poločas jsme se nemohli dostat do hry, ve druhé půli se hra vyrovnala a nakonec jsme hezkou brankou rozhodli. Štěstí se tentokrát přiklonilo na naši stranu.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Převládá v nás obrovské zklamání z výsledku a je těžké tento zápas hodnotit. Víme, že jsme neodehráli vůbec špatný duel, ale opět to dopadlo pro nás špatně. Byli jsme mnohem aktivnější než v předchozích venkovních utkáních, ale sráží nás koncovka. Opakovaně neproměňujeme šance a to je problém. Když už se schylovalo k remíze, tak z ojedinělého závaru dostaneme gól.“

• Medailonek Lubomíra Vlka
včera - Čtvrteční Studio fotbal Extra se věnovalo změně na trenérském postu a dopodrobna představilo sportovního ředitele a současně i trenéra Lubomíra Vlka, který zažil úspěšnou a bohatou aktivní kariéru. Příspěvek najdete od času 08:15 minut ZDE.

• Žáci U13 neuspěli
před 3 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.