Ve fantastické atmosféře bod, Karviná-Brno 1:1

6.8.2016 | redakce

Ve fantastické atmosféře bod, Karviná-Brno 1:1 První domácí zápas prvoligové sezóny přinesl svěřencům Jozefa Webera bodík za remízu 1:1, přestože právě oni hráli prakticky celý druhý poločas přesilovku. Jediný gól Karviné vstřelil útočník Pavol Jurčo.

2.kolo, sobota 6.8.2016
MFK Karviná - FC Zbrojovka Brno  1:1  (1:1)
Branky: 28. Jurčo - 37. Řezníček
ŽK: Laštůvka, Budínský - Buchta
ČK: 47. Buchta
Rozhodčí: Příhoda – Koval, Pochylý
MFK Karviná: Laštůvka - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann (87. Puchel) - Šisler - Zelený, Okleštěk (46. Moravec), Budínský, Voltr (76. Panák) - Jurčo.
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský – Buchta, Lacko – Litsingi (90. Šural), Škoda (85. Sedlák), Štohanzl (79. Pašek) – Řezníček.
Počet diváků: 4522

Karvinští vyběhli na trávník nového stadionu i s Janem Laštůvkou v bráně. Jedinou další změnou oproti utkání v Jablonci byl Dreksův návrat na stoperskou pozici vedle Jana Hoška. Domácí začali aktivně a hned v první minutě měl po Voltrově centru šanci Okleštěk, ale byl dobře ubráněn.

Karviná před čtyř a půl tisícovou návštěvou se neustále tlačila dopředu a odměnou jí byl první gól po osmadvaceti minutách hry. Rychlý brejk perfektně vyřešil Pavol Jurčo, když si ve vápně zasekl míč z pravé na levou nohu a po zemi na bližší tyč překonal gólmana Melichárka.

Vedení vydrželo domácím devět minut. Po skvělém reflexivním zákroku už bohužel Jan Laštůvka v domácí bráně nestačil na dorážku Řezníčka a Brno vyrovnalo. Za dalších pět minut mohlo být mnohem hůř, ale Laštůvka fantasticky vychytal Litsingiho, následnou dorážku zblokoval kapitán Eismann. Hned na začátku druhé půle se karvinským borcům naskytla velká možnost po zbytek zápasu – rozhodčí Příhoda udělil druhou žlutou kartu brněnskému Buchtovi a Zbrojovka šla do deseti.

V 56. minutě měl po rohu obrovskou šanci Janečka, ale Melichárek se vyznamenal. Ve zbývajícím průběhu měli Karvinští převahu, ale nedokázali ji zužitkovat - neuspěl třeba Zelený z voleje či střídající mladík Panák. Domácí se tak před takřka vyprodaným stadionem rozešli s Brnem smírně 1:1.

Domácí trenér Jozef Weber: „Prvních třicet minut bylo vyrovnaných, oba mančafty výborně takticky pracovaly. Zápasu prospěl náš gól, pak už to mělo šťávu. Pozitivně vnímám správné reagování našich hráčů na vyloučení brněnského fotbalisty, ale bohužel jsme této výhody nevyužili. Každopádně kluci zápas odmakali, což ocenili i lidé na stadionu.“

Hostující trenér Svatopluk Habanec: „Gratuluji soupeři ke krásnému stadionu. Je fajn, že liga má další takový stánek. S bodem jsme nakonec spokojení, přestože jsme do Karviné jeli s většími ambicemi. Po vyloučení jsme už museli hrát v hlubokém bloku a nakonec ustáli domácí tlak i díky výborným zákrokům brankáře Melichárka.“

• E-SHOP mimo provoz
před 2 dny - Klubový e-shop je od čtvrtečního odpoledne mimo provoz! Klubové produkty vhodné pod vánoční stromeček zakoupíte v pátek 15.12. (14-17 hod.) a v pondělí 18.12. (9-17 hod.) ve Fanshopu na Městském stadionu v Karviné-Ráji a kromě toho také každý den od 9 do 20 hod. v prodejně D-Sport v OC Karviná.

• Trenéři mládeže
12.12. - Pro přehlednost jsme v průběhu podzimu aktualizovali přehled jednotlivých realizačních týmů mládežnických družstev (dorost, žáci a přípravky) MFK Karviná. Více ZDE.

• Přání k druhé adventní neděli
10.12. - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.