Velká facka před odletem, Karviná-Baník 0:5

25.1.2017 | redakce

Velká facka před odletem, Karviná-Baník 0:5 Svěřencům Jozefa Webera vůbec nevyšel poslední přípravný duel před odletem na turecké soustředění. Na domácí půdě podlehli vysoko Baníku po hrubých chybách v obranné fázi.

přát., středa 25.1.2017
MFK Karviná - FC Baník Ostrava  0:5  (0:3)
Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 87. Nerad.
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo).
FC Baník Ostrava: Vašek - Celba, Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný, Helešic – Hrubý (60. Nerad), Hlinka (46. Ožvolda), Pekár (46. Mondek) – Sus (65. Chvěja), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Granečný).
Počet diváků: 0

S třemi testovanými hráči (Vondra, Sedlák, Sarki) vyběhli na domácí umělku fotbalisté MFK. Od začátku byla hra vyrovnaná, domácím se nedala upřít snaha a náznaky tlaku a dvě tři velmi nadějné šance. Jenže po dvaceti minutách přišly velké individuální chyby v rozehrávce a během následujících dvanácti minut Baník třikrát udeřil.

Dvakrát zkušeně zakončil Azevedo, jednou Sus. Karvinští za bezbrankového stavu mohli otevřít skóre - např. střílející Vojtěch Smrž trefil na čáře pouze záda Filipa Panáka, nebo Lukáš Budínský měl také blízko ke gólu. Pak už přišly chyby domácí obrany a zmíněné tři trefy Baníku. V závěru poločasu mohl zvýšit Stáňa, ale výborný zákrok vytáhl gólman Pindroch, který následně vyrazil i pokus ze standardní situace.

O přestávce musel trenér Weber pořádně zvýšit hlas, což aspoň na chvíli pomohlo. Snížení měl na noze v 52. minutě Pavol Jurčo, ale jeho volej zblízka (možná trochu zázračně) lapil hostující gólman Vašek. Co se nepodařilo domácím, povedlo se hostům. Zápotočný s Neradem dokončili střelecký koncert ostravského týmu a domácí tak schytali možná až krutý debakl, na který budou chtít co nejdříve zapomenout.

Domácí trenér Jozef Weber: „I v tomto utkání jsme chtěli dát prostor více hráčům a ukázalo se, že někteří na to prostě nestačí. Je to pro nás všechny výstraha, ale paniku z výsledku neděláme. Spokojený můžu být jen s výkonem testovaného Vondry, který hrál na pozici Jardy Zeleného a pak celkem s první dvacetiminutovkou. Potom jsme třikrát inkasovali po zbytečných chybách v rozehrávce, nefungovali nám stopeři ani gólman. Ale to se stane, nastupili jsme v dosti kombinované sestavě. Víc mě spíš trápí hra našich útočníků, tam to vůbec není dobré.“

• S Boleslaví v neděli 13. srpna
včera - Utkání 3. kola HET ligy MFK Karviná - FK Mladá Boleslav se bude po upřesnění LFA hrát v neděli 13. srpna od 17 hodin. Tento duel žádná televize vysílat nebude.

• Na Telki Cup také Jan Holzer
před 2 dny - Univerzál Jan Holzer byl dodatečně povolán trenérem Václavem Černým do reprezentačního kádru U17 pro mezinárodní turnaj v Maďarsku - Telki Cup v termínu 25.7. - 2.8. Soupeři českých hráčů bude domácí Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko.

• ML.DOROST: Dvě výhry v derby
před 3 dny - Týmy U17 a U16 mají úspěšně za sebou první přípravná utkání. Sedmnáctka ve středu dopoledne vyhrála ve FM 3:0 (góly Přichystal, Věčorek, Pisarek) a šestnáctka porazila na Bažantnici 4:2 Třinec.

• Generálka na Kovoně
18.7. - Poslední utkání letní přípravy (tzv. generálku) sehrají Karvinští v sobotu 22.7. od 17 hodin proti Ruchu Chorzów na Kovoně! Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.

• Budínský na mag. rezonanci
17.7. - Záložník Lukáš Budínský se ve středu podrobí vyšetření magnetickou rezonancí, které určí rozsah zranění levého kolena. Zranění si Budínský přivodil před koncem prvního poločasu utkání se Zlatými Moravci v rámci herního soustředění!

• Zlatý kahan: Nakonec 4. místo
16.7. - Dorostenecká devatenáctka prohrála v neděli dopoledne v Šilheřovicích v boji o bronz se Senicí 1:2 a obsadila konečné čtvrté místo. Podrobnosti k turnaji přineseme v pondělí nebo úterý.

• Juniorka vyhrála 11:0
16.7. - Nově se tvořící juniorka porazila v prvním přípravném utkání i s posilami z A-týmu Staré Město u FM vysoko 11:0. Hattrickem se o výhru přičinil Erik Puchel.

• Zlatý kahan: V neděli o bronz
15.7. - Karvinští starší dorostenci si v neděli od 9:00 hod. zahrají o třetí místo proti Senici. V prvním utkání základní skupiny sice porazili Prešov 4:3, ale v tom druhém prohráli 0:2 s Trenčínem. Porážka je tak odsoudila k druhému místu ve skupině. LIVESTREAM z boje o bronz sledujte ZDE.