10. srpen 2013

Velmi kruté vystřízlivění, Frýdek Místek-Karviná 4:1

Zápas blbec! Tak by se dalo nazvat derby, ve kterém Karvinští na svého soupeře nestačili. Nic na vysoké prohře nezměnila ani kosmetická úprava v podobě gólu Mihaila Jovanoviče. Před parádní diváckou kulisou, kdy jen z Karviné dorazily tři plné autobusy fanoušků, se radovali domácí Valcíři.
MFK Frýdek - Místek
sobota 10.8.2013
4:1
(3:0)
Stovky
Diváci: 5820
Prepsl - Švrček, Literák, Žídek, Silveira - Vrťo, Mozol, Vašenda, Šrom (84. Dobrovolný) - H. Prokeš (89. Korneta), Lukáš (57. Soukup).
Paleček (23. Pindroch) - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (57. Pavelka), Eismann (77. Svatonský) - Mišinský.
Branky: 40. a 52. Vrťo, 4. Prokeš, 12. Mozol - 69. Jovanovič
ŽK: Hottek, Pavelka, Eismann, Ciku (všichni Kar.)
Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Fišer

Po dvou výhrách a šesti bodech na kontě přišel šok ve Frýdku Místku, nováčka FNL. Hrůzostrašný první poločas z pohledu karvinských fotbalistů rozhodl o osudu utkání. Hosté z Karviné v něm třikrát inkasovali a druhá půle se tak dohrávala pouze z povinnosti, i když po vstřelené brance byli Karvinští lepší a šance na zdramatizování výsledku tam byly. Aby toho ještě nebylo málo, tak se během prvního inkasovaného gólu zranil karvinský brankář Paleček. Na hřišti sice vydržel dalších dvacet minut, ale poté musel nuceně vystřídat a do branky se postavil Branislav Pindroch.

Takřka šest tisíc fandů vidělo celkem pět branek. K radosti domácích hned čtyři do sítě Karvinských. Nutno podotknout, že první dvě branky padly po rychlých protiútocích. Ta druhá dokonce krátce po karvinské standardní situaci. Všechno začalo už ve čtvrté minutě, kdy domácí Šrom našel přízemním centrem Prokeše. Jeho tutovku neskutečně chytil brankář Paleček, ale na dorážku už neměl nárok a domácí vedli. Naneštěstí se při této akci zranil. „Vypadá to, že má zvrtnutý prst. Nešlo s tím déle chytat,“ poznamenal trenér Mazura, který tak už ve třiadvacáté minutě poslal do brány Branislava Pindrocha.

Jenže v tu dobu už to bylo o dva góly. Ve dvanácté minutě zahrávali Karvinští standardní situaci. Tu domácí odvrátili a dokonce založili rychlou protiakci. Šrom našel přihrávkou Jana Lukáše, který adresoval finální přihrávku Václavu Mozolovi, který zblízka překonal Palečka podruhé. Hosté se k pořádné šanci v první půli vlastně nedostali. Za zmínku stojí pouze Mišinského akrobatické zakončení, které letělo nad bránu a nedůrazná střela v podání Admira Vladaviče. S tou však neměl brankář Prepsl žádný problém. Ve 38. minutě se blýskl už střídající gólman Pindroch při střele Lukáše.

Za dvě minuty však už nestačil na střelu Tomáše Vrťa, kterému přiťukl míč aktivní Šrom a bylo to o tři branky. Druhou půli také nezačali svěřenci Josefa Mazury ideálně. Sedm minut po změně stran se krásně z voleje trefil podruhé v utkání Vrťo a bylo definitivně rozhodnuto. Za další čtyři minuty chytil gólovku Prokeše brankář Pindroch. Poté už začali zlobit i hosté. V 65. minutě se do gólové hlavičky dostal střídající Pavelka, ale bohužel mu byl odmáván ofsajd. Čestný úspěch v podobě branky přišel jednadvacet minut před závěrečným hvizdem. Ciku, stojící na hranici velkého vápna, našel před brankou Jovanoviče, který efektně patičkou snížil. Takřka okamžitě to pěkným obstřelem zkoušel Ciku sám. Míč z jeho kopačky však skončil pouze na břevně.

Pět minut před koncem ještě spálil tutovku Vladimír Mišinský, který hlavičkoval na malém vápně zcela osamocený pouze těsně nad. Karvinští tak utkání prohráli vysoko 4:1. Tolik branek v jednom utkání inkasovali naposledy v březnu ve Vlašimi, kde shodným výsledkem jako v tomto utkání, prohráli. Šance na reparát přijde už v neděli 18. srpna, kdy do Karviné dorazí Ústí nad Labem.

Domácí trenér Milan Duhan: „Kluci odvedli maximální výkon, jsem naprosto spokojený. Všichni dřeli nadoraz a výsledek v podobě výhry se dostavil."

Hostující trenér Josef Mazura: „Zápas se mi nehodnotí lehce. Domácí šli tvrdě od úvodní minuty za vítězstvím a to se jim podařilo díky vypracovaným a úspěšně zakončeným akcím. Frýdek hrál výborně pozičně a už po první brance jsme věděli, že to budeme těžce otáčet. Z prohry si musíme vzít ponaučení, protože takhle hrát nemůžeme.“