25. únor 2018

Vítězný ligový únor, Karviná-Zlín 4:0

Dva zápasy = 6 bodů! Karvinští v domácím prostředí doslova přejeli účastníka Evropské ligy a zvítězili s přehledem 4:0. Dvakrát se trefil Tomáš Wágner, jednu trefu shodně zaznamenali Lukáš Budínský a Marek Janečka.
neděle 25.2.2018
4:0
(2:0)
Městský stadion
Diváci: 2245
FC Zlín
Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka (84. Weber), Panák – Štepanovský (80. Letić), Budínský, Kalabiška (63. Voltr) – Wágner.
Dostál – Kopečný (46. Mehanović), Hnaníček, Gajič, Matejov – Hronek (71. Železník), Jiráček – Ekpai, Traoré, Holzer – Vukadinovič (81. Džafič).
Branky: 39. a 75 Wágner, 32. z pen. Budínský, 49. Janečka
ŽK: Kalabiška - Hronek
Rozhodčí: Machálek – Mokrusch, Pospíšil

Přes dvě tisícovky promrzlých fanoušků mohlo až na dvě změny sledovat totožnou sestavu jako minule v Mladé Boleslavi. Změny? Místo vykartovaného Šislera se do středu zálohy postavil Filip Panák a vedle něj Marek Janečka. Jeho pozici na stoperu zaujal poprvé po návratu z Něftči Baku Pavel Dreksa.

Úvodní minuty byly spíše opatrné. Postupem času však Karvinští přebírali iniciativu a byli lepším týmem, což dokázali potvrdit i gólově. První větší šanci si připsal ve 29. minutě Peter Štepanovský, ale z velmi zajímavé šance uvnitř pokutového území přestřelil. To však domácím nevadilo dlouho, jelikož o dvě minuty později pronikal do vápna Janečka, stoper Gajić ho fauloval a byla z toho penalta.

K té se postavil tradiční exekutor Lukáš Budínský a tvrdou střelou doprostřed otevřel skóre. Za dalších pět minut se mohl Budínský radovat znovu, když mu míč krásně přistrčil Kalabiška, ale nejlepšího střelce domácích skvěle vychytal brankář Dostál. Z následného  rohu nic nebylo, jenže o pár sekund později Panák skvěle vybídl v běhu Tomáše Wágnera a ten chladnokrevně zakončil. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro MFK.

Vstup do druhého poločasu vyšel domácím na výbornou, protože jim vyšla standardní situace. Budínský naservíroval míč na hlavu Janečky a ten usměrnil míč za bezmocného Dostála už potřetí. Zlín zahrozil v 56. minutě, jenže s hlavičkou Hronka si promrzlý Le Giang poradil. Domácí ofenzivní borci byli při chuti, Budínský levačkou nebezpečně vystrašil Dostála v bráně ševců. Závěrečných třicet minut stihla i staronová posila Radek Voltr.

Poslední ránu do pošramoceného sebevědomí Zlína dal čtvrthodinu před koncem svým druhým gólem Tomáš Wágner, když jemně tečoval trestný kop kapitána Eismanna. O chvíli později mohl karvinský útočník dokonat hattrick, ale Stanislav Dostál to nedovolil. V 83. minutě zahrozil také Zlín, když v jeho největší šanci zklamal Mehanović.

V posledních minutách si stadion užíval vysokého náskoku a jistoty tří bodů. Velmi vtipně pak působilo skandování domácího kotle: „Půjčte jim balón“. Opravdu, hráčům Fastavu duel vůbec nevyšel. Karviná je v tabulce na dvaceti bodech desátá, i s jarní předehrávkou v prosinci třikrát v řadě zvítězila a neinkasovala. Navíc si svěřenci Josefa Muchy výrazně vylepšili bilanci vstřelených gólů.

Domácí trenér Josef Mucha: „Utkání jsme zvládli a zaslouženě vyhráli. Postupně jsme přebírali iniciativu a první gól nás uklidnil. Po výborném vstupu do druhé půle jsme získali ještě víc sebevědomí, hráči se uklidnili a i přes desetiminutový výpadek jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Šest bodů z prvních dvou kol je určitě nad plán, ale čeká nás spousta dalších těžkých utkání. Všichni jsme nohama pevně na zemi, bude to ještě hodně těžké, protože i týmy okolo nás bodují.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Moje hodnocení bude krátké - do prvního gólu jsme aspoň trochu domácím sekundovali, potom už bylo všechno špatně. Přijeli jsme si jen zahrát fotbal a odjíždíme se čtyřmi góly. Výkon hráčů je neobhajitelný a musíme se všichni hodně rychle vzpamatovat, protože ostatní týmy se k nám nebezpečně přibližují.“