27. říjen 2013

Všechny body pro Dynamo, Karviná-Č.Budějovice 1:2

Šest domácích zápasů bez prohry a stop. Na sedmý pokus to nevyšlo. Karvinští podlehli ve 13. kole Fotbalové národní ligy Českým Budějovicím 1:2, byť šance na lepší výsledek určitě byla. Domácím však zlomily vaz dvě velké chyby Jakuba Hottka.
neděle 27.10.2013
1:2
(0:1)

Diváci: 1726
SK Dynamo Č. Budějovice
Pindroch – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk (73. Limanovský), Hottek (56. Pavelka) – Gonda, Vladavič (82. Fiala), Eismann – Mišinský.
Křížek – Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík – Vyskočil, Benát (74. Machovec), L. Jarolím, Klesa (86. Novák) – Linhart (74. Chmelo), Kalod.
Branky: 68. Mikula – 37. Kalod, 55. Vyskočil
ŽK: Vaněk, Mikula, Hoffmann, Eismann - Kalod, Klesa, Vyskočil, Lengyel
Rozhodčí: Orel – Kubr, Vaňkát

Hádanka na úvod - kdy naposledy odcházeli karvinští fotbalisté ze svého hřiště poraženi…? Bylo to přesně 26. srpna minulého roku po porážce od Znojma 0:1. Od té doby posbírali třináct výher a pět remíz. Skončila také série trenéra Josefa Mazury, který jako trenér Karviné po svém březnovém příchodu poprvé doma prohrál.

Všechno však mohlo být úplně jinak. Hned v úvodu, snad po dvaceti vteřinách, se v tutovce ocitl Vladimír Mišinský, ale velkou šanci neproměnil. Karvinští byli dále aktivnější a v 11. minutě zahrozil karvinský útočník opět, kdy zpoza pokutového území vyslal nebezpečnou střelu, ale gólman Křížek byl na zemi včas.

Dynamo se dostalo do hry po dvaceti minutách, když opticky vyrovnalo hru. Do nebezpečnější šance se nedostalo. Na první gól si diváci museli počkat do 37. minuty, kdy chybu Jakuba Hottka s ledově klidným zakončením potrestal Richard Kalod a hosté vedli.

Hrubě nepovedený zápas sehrál defenzivní štít Hottek. V 55. minutě po jeho další chybě zvýšil na dvoubrankový rozdíl Martin Vyskočil. Ihned po tomto kiksu nahradil Hottka autor středečního hattricku do sítě rezervy SFC Opava Karol Pavelka.

Naději na minimálně bod vykřesal v 68. minutě svou brankou kapitán David Mikula, když hostující gólman Křížek vyboxoval míč jen před sebe a Mikula jej vrátil do sítě. Téměř okamžitě byli v domácí v další šanci. Na centr Hoffmanna však Pavelka jen těsně nedosáhl.

Udeřit mohlo i na druhé straně. Krásnou střelou se prezentoval střídající Machovec, ale míč se odrazil od břevna zpět do hřiště. Poslední šanci měl už v nastavení Vladimír Mišinský po zahraném přímém kopu Pavla Eismanna, ale tomu v tomto zápase nebylo přáno. Karvinští tak po přesně čtrnácti měsících vyšli z domácího zápasu naprázdno. A to je s ohledem na výsledky tohoto kola veliké zklamání.

Vybrané fotky z tohoto zápasu najdete v přiložené fotogalerii. Kompletní fotogalerie je pak k dipozici na facebooku.

Domácí trenér Josef Mazura: „Bohužel jsme si dali sami dva góly po individuálních chybách Jakuba Hottka, to rozhodlo. Ale kdybychom proměnili hned první stoprocentní šanci, tak zápas vypadá jinak. Dvoubrankové manko proti takovému celku se už těžko dohání. V posledních zápasech nám skřípe kombinace, a také vázne přechod do útoku. Něco s tím budeme muset dělat.“

Hostující trenér Pavel Hoftych: „Po první nebezpečné šanci jsme si hodně oddechli. Kdyby ji domácí útočník proměnil, tak by naše sebevědomí hodně pokleslo. Několikrát nás také podržel gólman Křížek. Urvali jsme velmi cenné tři body a jsme zpět ve hře o postup."