26. říjen 2016

Vydolovaný bod, Karviná remizovala s Libercem 0:0

Karvinští proti účastníkovi Evropské ligy v dohrávce 8. kola ePojisteni.cz ligy získali bodík za bezbrankovou remízu.
středa 26.10.2016
0:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 3220
FC Slovan Liberec
Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Zelený – Janečka, Šisler – Moravec, Budínský (73. Okleštěk), Eismann (84. Juřena) – Jurčo (52. Voltr).
Dúbravka – Coufal, Latka, Hovorka, Sýkora – Folprecht, Breite (66. Karafiát) – Bartl, Ševčík, Navrátil (63. Vůch) – Marković (72. Da Silva).
ŽK: Šisler - Navrátil
Rozhodčí: Jílek – Antoníček, Kubr

Avizoval změny a ty přišly - trenér Jozef Weber po sobotním výprasku od Teplic sáhl do sestavy a vytáhl z ní Pavla Dreksu s Erikem Puchlem. Místo nich nastoupili na pravém beku Libor Holík a na levé straně zálohy se po pěti zápasech vrátil do základní sestavy kapitán Pavel Eismann. V hostující sestavě chyběl Milan Baroš, který s týmem vůbec nepřijel.

Úvodní dvacetiminutovka patřila jasně hostům ze severu Čech, kteří zahrozili hlavičkou Folprechta, kterou bravurně vytáhl nejlepší hráč zápasu – gólman Jan Laštůvka. Borci před ním působili zakřiknutě, kazili přihrávky a celkově to nebylo vůbec ono. Náznak zlepšení ukázala 22. minuta, kdy se do brejku hnal Lukáš Budínský, ale chybělo tomu kvalitnější zakončení, které by nadělalo Dúbravkovi v liberecké bráně větší starosti. To samé se dá říct o další Budínského střele, kterou lapil gólman hostů o čtyři minuty později.

Oba týmy se do konce prvního dějství snažily strhnout vedení na svou stranu, ale obrana spolu s gólmany pracovala na obou stranách bez větších problémů. Když už se urodil nějaký střelecký pokus, tak ani jeden brankář neměl větší starosti. Po změně stran to už bylo na hřišti více o bojovnosti než kdovíjak hezkém fotbale, ale našly se i pěkné momenty. Třeba několik zákroků Jana Laštůvky, který deptal liberecké hráče až do závěrečného hvizdu – nepřišli si na něj postupně Latka, Sýkora ani v závěru Da Silva.

Právě Sýkorova šance se urodila ve chvíli, kdy domácí hráli v deseti, protože Jan Šisler si musel vyměnit zkrvavený dres po jednom z mnoha soubojů. V 70. minutě to na tribunách jen zahučelo, Budínský krásnou střelou jen o kousek minul šibenici. Po dvouminutovém nastavení rozhodčí Jílek zápas ukončil a vůbec poprvé tak nový Městský stadion v Karviné-Ráji neviděl ani jednu branku, utkání skončilo 0:0, s bodem jsou určitě více spokojení domácí.

Domácí trenér Jozef Weber: „Vydřeli jsme cenný a důležitý bod. Za důležité považuji, že jsme se po sobotním debaklu vzpamatovali v defenzivě a udrželi čisté konto. Liberec vypadal fotbalověji, hlavně prvních patnáct dvacet minut – jako by na nás ještě ležela teplická deka. Postupně jsme se dostávali do hry, chtělo to jen lepší řešení. Druhý poločas považuji za bojovnější než fotbalovější. Ale máme bod, za který jsem opravdu rád.“

Hostující trenér Jindřich Trpišovský: „Výsledek je pro nás zklamáním, ale neodehráli jsme špatný zápas. Bohužel v klíčových momentech nejsme schopni dát gól, navíc výborně zachytal gólman Laštůvka. Domácí jsme snad s výjimkou rány Budínského do vyložené šance nepustili. Líbilo se mi krásné fotbalové prostředí, kulisa byla možná lepší než samotný fotbal.“