Z Prahy s porážkou! V Ďolíčku se MFK dál nedaří

5.8.2017 | redakce, foto/Michal Chadim

Z Prahy s porážkou! V Ďolíčku se MFK dál nedaří Z Vršovic opět s prázdnou. Karvinští nedokázali na hřišti Bohemians Praha 1905 bodovat ani na další pokus a odjeli s porážkou 1:2, o které rozhodl domácí Jirásek pět minut před koncem.

2.kolo, sobota 5.8.2017
Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná  2:1  (1:1)
Branky: 30. Bartek, 85. Jirásek - 37. Wágner
ŽK: Bartek, Kuchta - Eismann, Šisler, Weber, Janečka
Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Kříž
Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (68. Nečas), Švec, Mašek (60. Kabajev), Hašek, Bartek (79. Jirásek) – Kuchta.
MFK Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (46. Vondra) – Šisler, Janečka – Štepanovský (86. Ramirez), Panák (70. Weber), Kalabiška – Wágner.
Počet diváků: 4192

Vítězná sestava se nemění – tohoto starého pořekadla se trenér Weber držel i před duelem v Ďolíčku s Bohemians 1905. V úvodní desetiminutovce viděli fanoušci tři šance – jednu na domácí straně a především dvě karvinské po rohových kopech. Nejprve pálil těsně vedle Švec a na druhé straně konečky prstů vyrazil hlavičku stopera Hoška domácí gólman Fryšták. Za další dvě minuty pak musel Fryšták do vzduchu, míč se dostal k Peterovi Štepanovskému, ale ten trefil právě domácího brankáře.

V prvních dvaceti minutách Karvinští nezvykle chybovali v rozehrávce a pouštěli Bohemku nebezpečně blízko k vlastní bráně, což se kouči Weberovi vůbec nelíbilo a hráči to dle jeho intonace hlasu určitě poznali. Ovšem nedali si říct a ve 30. minutě se po pravé straně prohnal Reiter, míč naservíroval před bránu Davidu Bartkovi a ten se v ideální pozici uvnitř pokutového území nemýlil!

Ovšem vedení domácím nevydrželo dlouho. V 37. minutě vybojoval míč Štepanovský a poslal jej patičkou na Tomáše Wágnera - ten propálil Fryštáka a vyrovnal! Za dvě minuty si oba fotbalisté role vyměnili. Ve stoprocentním zakončení se ocitla posila z Dunajské Stredy, která volila kličku místo střely. Gólman Fryšták však skvělým zákrokem na zemi dostal míč pod svou kontrolu. Víc zajímavějšího se v první půli nestalo.

Do druhého dějství už hosté nastoupili bez svého kapitána Pavla Eismanna – místo něj dostal šanci Jan Vondra. A byl to právě mladý levý bek zapůjčený ze Sparty, který malinko vystrašil domácí. Od té chvíle už ale byli nebezpečnější domácí hráči. Drželi míč, hýřili aktivitou a byli v šancích, které se jim naštěstí nepodařilo dotáhnout do finální podoby (Mašek a Bartek).

Povedlo se to až střídajícími Kabajevovi, který přeloboval Berkovce a míč se od tyče odrazil do sítě. Ovšem rozhodčí signalizovali ofsajd, takže gól v 79. minutě neplatil. Sedm minut před koncem dostali domácí výhodu standardní situace, ale míč po střele Dostála jen těsně minul tyč. Vyústěním tlaku a špatné druhé půle nakonec byl gól v karvinské síti.

Zasloužil se o to v 85. minutě Milan Jirásek, který si našel odražený míč po centru z pravé strany a levačkou míč neomylně uklidil. Bohemka byla při chuti, Kabajev nadvakrát neuspěl, když nejprve napálil karvinského brankáře a z dorážky orazítkoval tyč. To už si první minuty na hřišti užíval venezuelský útočník Eric Ramirez. V samotném závěru se ještě dostal do šance na druhé straně Wágner, ale v koncovce byl zablokován. Následně už sudí Ardeleanu duel ukončil.

Domácí trenér Martin Hašek: „Předpokládali jsme, že průběh utkání bude takový, jako nakonec byl. Hráli jsme podle stanovené taktiky a měli herní převahu. Vytěžili jsme z toho však pouze jeden gól. Karvinští byli nebezpeční pouze ze standardních situací, jednou nás potrestali a vzápětí nám pomohl výborný Fryšták. Druhá půle byla z naší strany o trpělivosti, povedla se nám střídání a vyhráli jsme výborným kolektivním výkonem.“

Hostující trenér Jozef Weber: „V první půli jsme měli možnost jít po dvou standardních a brejkových situacích do vedení. Asi by zápas vypadal jinak, ale to je fotbal. Jsem zklamaný z výkonu ve druhém poločase. Byli jsme pasivní! Nakonec jsme na ten nepovedený druhý poločas doplatili vítězným gólem domácích.“

• U19+U17: Z Pardubic bez bodů
včera - Ligoví dorostenci odjeli ve středu z východních Čech bez bodů - devatenáctka prohrála 1:4, sedmnáctka 0:1!

• Žáci U13 neuspěli
včera - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
před 3 dny - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.