26. duben 2014

Za osm minut bylo takřka hotovo, Zlín-Karviná 3:0

Hrůzostrašný úvod, ve kterém dvakrát inkasovali, rozhodl o porážce karvinských fotbalistů na zlínské Letné. Ti odešli ze hřiště bez bodů poprvé po pěti duelech. Zlín vyhrál jasně 3:0 po dvou gólech Poznara a jednom Železníka. Oba týmy navíc dohrávaly v deseti.
FC Zlín
sobota 26.4.2014
3:0
(2:0)
Stadion Letná
Diváci: 1267
Dostál – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Malcharek, Motal (67. Salachna), Hájek, Jeleček (80. Matějov) – Poznar, Železník (87. Červenka).
Pindroch – Mikula, Ofori, Jovanovič, Cverna O. (62. Holek) - Vaněk, Koutný - Fiala, Gonda (86. Svatonský), Eismann – Kurušta (46. Halaška).
Branky: 1. a 8. Poznar, 65. Železník
ŽK: Benčík, Salachna - Cverna O.
ČK: 59. Malcharek - 29. Jovanovič
Rozhodčí: Houdek – Dobrovolný, Vaňkát

Karvinští až na jednu výjimku nastoupili do zápasu proti zlínským ševcům v totožné sestavě, v jaké vyběhli k domácímu zápasu s Pardubicemi. Jen Juřenu, pykajícího za čtyři žluté karty, nahradil na hrotu útoku Lukáš Kurušta, který právě ve Zlíně v posledním kole minulé sezóny za áčko Karviné debutoval. Navíc na jubilejních 200 minut bez obdržené branky útočil před úvodním hvizdem brankář Branislav Pindroch.

Jenže jubileum se nekonalo, protože Zlín se dostal bleskově do vedení. Ještě v první minutě obdržel ideální míč do šestnáctky Tomáš Poznar, který uklidil míč za záda karvinského brankáře. Jeho neprůstřelnost tak skončila po 193 minutách. To však nebylo všechno. V osmé minutě přiletěl k Poznarovi přesný centr a hlavou zvýšil už na 2:0 pro domácí. A domácí útočník zlobil celý zápas. Několikrát byl blízko hattricku, ale nedočkal se.

Karvinští byli zcela neškodní, k čemuž určitě přispěly dvě rychlé branky. Navíc ve 29. minutě uviděl po faulu na Poznara červenou kartu Mihailo Jovanovič a s karvinskými akciemi na zdramatizování duelu to nevypadalo vůbec dobře. I nadále měl Zlín hru pod kontrolou a Pindroch v karvinské brance se vůbec nenudil. To opačné problémy měl domácí Dostál, který byl takřka úplně bez práce. Po bouřce v kabině poslal trenér Mazura do druhé půle místo Kurušty zkušenějšího Halašku. A byl to právě on, ke kterému se málem dostal centrovaný míč, na který už čekal na zadní tyči. Gólman Dostál si však s nebezpečným centrem poradil.

V 59. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal. Po sedmizápasovém trestu se do sestavy vrátil zlínský Malcharek, ale opět si na nějaký čas odpočine. Po odpískání udeřil hlavou do hrudníku kapitána Mikulu a sudí Houdek bez váhání vytasil červený kartónek. Kdo si myslel, že Karvinští duel ještě zdramatizují, musel být zklamán, jelikož uklidňující třetí branku vstřelil zlínský kapitán Lukáš Železník. Běžela 65. minuta a právě Železník z první trefil přesně centrovaný míč, který se zastavil až za bezmocným Pindrochem v síti.

Karviné se podařilo skórovat až jedenáct minut před koncem, ale gólovou radost překazil Halaškovi zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Domácí si byli vědomi náskoku, a tak v posledních minutách měli více ze hry svěřenci Josefa Mazury. Korigovat se jim však nakonec nepodařilo a ze Zlína odjeli s třígólovou porážkou.

Domácí trenér Martin Pulpit: „Výhru jsme si zasloužili, protože zápas vyzněl jasně v náš prospěch a soupeře jsme vůbec do ničeho nepustili. Třemi získanými body jsme se vzdálili sestupovým pozicím."

Hostující trenér Josef Mazura: „Nezasloužili jsme si bodovat a opravdu jsme se jen modlili, ať po prvních dvou gólech nedostaneme desítku. S takovým výkonem nemůžeme pomýšlet na výhru! Co na výhru, ani na bod ne. Zápas jsme nezvládli od samotného úvodu, když jsme hned z první akce po naší chybě inkasovali. To nás úplně srazilo. Navíc za sedm minut po další individuální chybě z rohového kopu přidali domácí druhou branku, když jsme nedokázali pokrýt Poznara. Po půl hodině ještě navíc přišlo vyloučení Jovanoviče. Po změně stran se počet hráčů vyrovnal, ale zanedlouho jsme inkasovali potřetí a bylo jasno definitivně.“