Žalostná produktivita trvá, Karviná-Liberec 0:1

26.8.2017 | redakce, foto/Milan Haluška

Žalostná produktivita trvá, Karviná-Liberec 0:1 Karvinští opět neodehráli vůbec špatný zápas, ovšem podruhé za sebou padli po nejtěsnějším výsledku 0:1. O výhře Liberce rozhodl devět minut před koncem hostující kapitán.

5.kolo, sobota 26.8.2017
MFK Karviná - FC Slovan Liberec  0:1  (0:0)
Branka: 81. Coufal
ŽK: Kalabiška, Šisler, Štepanovský, Ramirez, Letić - Breite, Kolář
Rozhodčí: Proske – Pelikán, Flimmel
MFK Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Šisler, Janečka - Štepanovský (77. Letić), Panák (61. Budínský), Kalabiška (84. Ramirez) - Wágner.
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Karafiát, Kúdela, Kerbr (60. Havelka) - Breite, Folprecht - Mikula, Graiciar, Voltr (60. Pulkrab) - Potočný (85. Knejzlík).
Počet diváků: 2813

Již v tradiční základní sestavě vyrukovali na liberecký Slovan svěřenci Jozefa Webera. A nutno podotknout, že byli v první půli rozhodně nebezpečnější, soupeře herně přehrávali, ale opět mohli žehrat na neproměňování šancí.

A těch opravdu velkých bylo hned několik. Zpoza šestnáctky velmi dobře mířil Marek Janečka, v 26. minutě pak spálil jasnou šanci Tomáš Wágner, když z malého vápna trefil hlavou po centru Petera Štepanovského pouze nohu brankáře Koláře – jednoznačně šlo o největší šanci prvního poločasu. Domácí působili lepším dojmem, Liberec moc práce brankáři Berkovcovi nepřidělával.

Jen o dvě minuty později mohli Karvinští složit reparát. K Wágnerovi se do vápna dostal míč, ten jej přiťukl Janečkovi a slovenský záložník pálil těsně vedle. Nutno podotknout, že Janečka měl míč na svou slabší nohu. Zbytek poločasu se už nenesl v tak zajímavém duchu a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V 54. minutě pálil ostře Štepanovský, míč se odrazil na hranici vápna k Filipu Panákovi, ale technický pokus do brány nezamířil. Po hodině hry uviděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně Jan Šisler, což značí jediné - duel na Letné proti Spartě se ho týkat nebude. Následně se na hřiště podíval za aplausu tribun Lukáš Budínský a hned po minutě na trávníku nebezpečně z dálky vypálil a Kolář musel ukázat své umění. Utkání se v následujících minutách muselo líbit, hrálo se nahoru dolů a brankáři na obou stranách se rozhodně nenudili.

Nejprve upadl v pokutovém území v souboji tělo na tělo s Mikulou útočník Wágner a na druhé straně nejprve Breite napálil boční síť a v největší šanci Liberce selhala posila ze Sparty Matěj Pulkrab. Ten postupoval sám na Berkovce, ale obstřel mu nevyšel ideálně a karvinský gólman jeho pokus lapil. V 79. minutě se k přímému kopu postavil Lukáš Budínský a Kolář se musel hodně natahovat , aby míč vyrazil. To už byl na hřišti premiérově v karvinském dresu i Bosňan Bojan Letić.

Devět minut před koncem přišel šok v podobě první branky zápasu do domácí sítě. Přečíslení hostů vyřešil efektně Folprecht, posunul na kapitána Coufala, který si v pohodě zpracoval míč a prostřelil Martina Berkovce. Zbytek utkání byl spíše rozkouskovaný poleháváním na trávníku a dvěma střídáními. Ale přeci jen se mohly body dělit, jenže v nastaveném čase Košťál hlavou těsně minul zadní tyč po centru Letiće.

Po čtyřminutovém nastavení sudí Proske ukončil zápas a oba týmy mají čtrnáct dnů na to, aby se připravily na další mistrovské utkání.

Domácí trenér Jozef Weber: „Kromě řady neproměněných šancí nemám týmu co vytknout. Odehráli jsme velmi slušný zápas, hráči plnili předem stanovené taktické věci. Všichni jsme zklamaní, v šatně je ticho, ale i tohle ke sportu patří. Pokud jsme v minulé sezóně měli v některých zápasech štěstí, tak letos tomu tak není. Nepropadáme panice, výkony jsou solidní, ovšem bez efektivity to nepůjde.“

Hostující trenér Jindřich Trpišovský: „Karvinských hráčů mi je líto. Hrálo se opět ve skvělé kulise a domácí byli lepší. Z našeho výkonu jsem zklamaný, ale máme tři body. Musím říct, že nám zachytal brankář Kolář a v závěru jsme byli šťastnější.“

• U19+U17: Z Pardubic bez bodů
včera - Ligoví dorostenci odjeli ve středu z východních Čech bez bodů - devatenáctka prohrála 1:4, sedmnáctka 0:1!

• Žáci U13 neuspěli
včera - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
před 3 dny - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.