17. březen 2018

Zlatá remíza z Hané, Sigma-Karviná 1:1

Karvinští opět bodovali. Tentokrát získali bodík za remízu na Andrově stadionu v Olomouci. Přežili spoustu závarů domácích a sami rychle odpověděli zásluhou Lukáše Budínského na vedoucí gól Sigmy.
SK Sigma Olomouc
sobota 17.3.2018
1:1
(0:0)
Andrův Stadion
Diváci: 2456
Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Zahradníček, Houska (86. Kotouč), Kalvach, Hála (75. Manzia) – Texl (59. Plšek) – Řezníček.
Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka, Panák (58. Šisler) – Štepanovský, Budínský, Voltr (59. Kalabiška) – Wágner.
Branky: 67. Plšek - 69. Budínský
ŽK: Hála, Polom, Řezníček, Zahradníček (vš. OL.)
Rozhodčí: Julínek – Kotík, Podaný

Po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty se vrátil do sestavy Peter Štepanovský a na levé straně zálohy dostal místo Jana Kalabišky přednost Radek Voltr. Úvodní půlhodina příliš vzrušení nenabídla, aktivněji začala Sigma, ale postupem času se hra vyrovnala.

První zajímavější možnost měl Lukáš Budínský, ale jeho střela zpoza vápna nezamířila mezi tři tyče. Sigma se snažila hrát svou hru, tedy s rychlou přechodovou fází. Na to však byli Karvinští výborně připravení a v první půli pracovala hostující obrana spolehlivě. První střelu na bránu reflektovali promrzlí fanoušci až ve 29. minutě – placírka Filipa Panáka však brankáři Reichlovi příliš starostí nenadělala.

Závěrečná patnáctiminutovka nabídla lepší podívanou a přišlo po jedné velké šanci na obou stranách. Po rohovém kopu v 35. minutě měl na hlavě tutovku Tomáš Wágner, ale brankář Reichl předvedl na brankové čáře výborný reflexivní zákrok. Na druhé straně lapil Le Giang tutovku Sladkému, ale ten zakončoval z ofsajdu. Závěr poločasu patřil Sigmě, nejprve Řezníček pálil o centimetry vedle a pak Zahradníček střelou na bližší tyč neuspěl proti brankářské jedničce Karviné.

Začátek druhé půle patřil jednoznačně Sigmě, která svěřence Josefa Muchy svírala. Sladký ani Řezníček však neuspěli a další střelu Řezníčka vytáhl Le Giang na rohový kop. Logickým vyústěním tlaku domácích byl vedoucí gól v 67. minutě. Akci po pravé straně zakončil nechytatelnou dělovkou pod břevno střídající Jakub Plšek – Sigma šla do vedení 1:0.

Z vedení se Hanáci radovali pouhé dvě minuty, protože Lukáš Budínský se zmocnil míče, prošel s ním nikým neatakován až do vápna a umístěnou střelou k tyči svou slabší levou nohou vyrovnal na 1:1. Za dvě minuty musel hasit nebezpečný pokus kapitána Eismanna olomoucký gólman. Následně unikal Hála, ale Patrik Le Giang byl rychlejší – oba se střetli a brankář MFK odnesl střet drobným zraněním, které si vyžádalo ošetření.

Napínavý duel gradoval v poslední desetiminutovce. Na Le Giangovi si vylámal zuby Kalvach a opět také Řezníček. Domácí byli opravdu nebezpeční, ale své snažení do vítězné podoby nedotáhli. Po tříminutovém nastavení sudí Julínek utkání ukončil a karvinský tým si připsal třetí remízu za sebou.

Domácí trenér Václav Jílek:  „Ztratili jsme dva body, z toho jsem hodně zklamaný. Úvod nám nevyšel, nedařilo se nám v předfinální a finální fázi, což nás brzdilo. Od 35. minuty už to bylo lepší a po změně stran to bylo jen o nás.  Škoda dalších závarů a šancí - určitě jsme měli na to, abychom dali druhý gól a vyhráli. Bohužel nestalo se.“

Hostující trenér Josef Mucha: „Vybojovali jsme velmi cenný bod po našem nejslabším jarním výkonu. Přežili jsme opravdu hodně závarů, možná víc než v předchozích zápasech od začátku jara. Sigma byla lepší v kombinaci, měla víc šancí a my jsme to v závěru doslova ubojovali. Utkání nás stálo spoustu sil.“