Ztráta výhry v samotném závěru, Brno-Karviná 1:1

3.12.2016 | redakce, foto/Michal Chadim

Ztráta výhry v samotném závěru, Brno-Karviná 1:1 A je po všem! Karvinští v podzimní derniéře, kterou obvykle obstarává jarní předehrávka, získali v Brně bod, když o výhru přišli v nastaveném čase!

16.kolo, sobota 3.12.2016
FC Zbrojovka Brno - MFK Karviná  1:1  (0:0)
Branky: 90. Vraštil - 47. Šisler
ŽK: Janečka, Zelený (oba KAR.)
Rozhodčí: Ardeleanu – Pochylý, Šimáček
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Šural, Vraštil, Kijanskas, Lutonský – Krejčí (78. Zavadil), Sedlák (63. Růsek) – Hyčka (55. Přichystal), Škoda, Štohanzl – Řezníček.
MFK Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Košťál, Zelený - Šisler, Janečka - Moravec, Budínský (84. Smrž), Voltr (63. Puchel) - Panák (89. Jurčo).
Počet diváků: 2949

V Brně po celý den panovalo krásné a slunečné počasí a nejinak tomu bylo i během utkání, do kterého trenér Weber poslal od začátku Filipa Panáka, jenž se trefil v posledních dvou utkáních - proti Bohemce a v poháru s Duklou. Oproti utkání s Bohemians 1905 se změnila i obranná čtveřice. Košťál nahradil Hoška a Dreksa se z pravého kraje obrany vrátil na stopera. Místo něj toto místo zaujal Holík. Ještě před úvodním hvizdem uctili všichni na stadionu minutou ticha oběti leteckého neštěstí brazilského týmu Chapecoense FC.

Domácí pak začali pěkně zostra a do sedmé minuty si vytvořili dvě opravdu nebezpečné situace díky aktivnímu Řezníčkovi, z čehož ta druhá byla stoprocentní. Nejprve ve 4. minutě domácí útočník na hraně ofsajdové pasti obehrál Laštůvku, ale Hyčka na jeho zpětnou přihrávku na malé vápno nedosáhl. Následně vysunul nejlepšího střelce soutěže Škodu, jenž postupoval třicet metrů zcela sám na karvinského brankáře, ale jeho zakončení lobem skončilo těsně vedle!

Hra se vyrovnala kolem dvacáté minuty, přesto si hosté z Karviné kloudnější a nebezpečnější šanci nevytvořili, přestože měli k dispozici několik rohových kopů - všechny ale domácí obrana ubránila. Vážnější akce Karviné se urodila ve 44. minutě, kdy Budínský z levé strany luxusně nacentroval, ale Dreksa ani "rybičkou" na míč těsně nedosáhl.

Druhý poločas začal pro Karvinou parádně. Rčením, když nevíš, co s míčem, tak vystřel, se nechal inspirovat kapitán Jan Šisler. Když se  k němu vrátil míč, tak jej z hranice vápna poslal na Melichárka a kulatý nesmysl skončil v síti - ve 47. minutě tak šel hostující nováček do vedení.

O sedm minut později to zkoušel opět domácí Řezníček, ale Laštůvka jeho pokus vykopl. V těchto minutách byli domácí nebezpečnější, ale karvinská obrana si věděla rady. Stejně tak konkrétně Dreksa, kdy zblokoval další pokus Řezníčka, který už byl nebezpečně blízko u Laštůvky. S blížícím se závěrem se zvyšovaly hostující akcie. Karvinští hráči nepouštěli Brno do ničeho nebezpečného. Výhru mohl v samotném závěru pojistit Panák, který si to namířil na bránu Melichárka, ale byl tísněn a podobné zakončení jako proti Bohemce mu domácí gólman přečetl.

Až přišla jednadevadesátá minuta a přímý kop Pavla Zavadila, který se na první pokus podařilo odvrátit, ale jeho druhý centr levou nohou už ne -  přesně si naskočil Lukáš Vraštil a vyrovnal! Ligový nováček tak zakončil podzim na výborném sedmém místě s jednadvaceti body. Kdyby v závěru neinkasoval mohla z toho být šestá pozice...

Domácí trenér Svatopluk Habanec: „Po úvodních dvaceti minutách jsme měli být v dvoubrankovém trháku. Přestože se nám v závěru podařilo vyrovnat, tak je to pro nás málo. Potřebovali jsme vyhrát, ale nestalo se. Podzim hodnotím jako nepovedený."

Hostující trenér Jozef Weber: „Ač jsme sahali po třech bodech, tak musím říct, že remíza je zasloužená. V úvodním dějství to byl zápas slabé úrovně, po změně stran zápasu pomohl rychlý gól. V závěrečných minutách nás Brno trochu zmáčklo a hlavně má Pavla Zavadila. Jak už jsem řekl, nakonec asi spravedlivá dělba bodů."

• Juniorka prohrála v HK 2:3
dnes - Karvinští junioři se vrací z utkání 26. kola JL, které se hrálo na východě Čech s prázdnou. V utkání se kopaly celkem tři pokutové kopy, dva z nich proměnil domácí tým. Góly hostů Řapek a v závěru z penalty Sas.

• Jan Holzer s repre do Belgie
před 2 dny - Ve dnech 3. – 10.května se v Belgii uskuteční UEFA Development tournament pro reprezentační týmy do 16 let. Klub MFK Karviná bude reprezentovat Jan Holzer, který je v nominaci trenéra Václava Černého. Češi se postupně střetnou s Belgií, Maďarskem a Švýcarskem!

• Vítězství i v odvetách
26.4. - Mladší dorostenci porazili Vítkovice v obou zápasech i podruhé během čtyř dnů. Po sobotních domácích výhrách brali tři body i v Ostravě. Sedmnáctka zvítězila 2:0, šestnáctka 4:1! Dohrávky mají za sebou B žáci na půdě Slovanu Havířov. Ti starší vyhráli 7:1, mladší remizovali 2:2.

• SESTŘIH: Teplice-Karviná
23.4. - Karvinští ani na pátý pokus nebodovali a prodloužili svou černou sérii. Na sestřih nejzajímavějších momentů z utkání v Teplicích se podívejte prostřednictvím webu iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
22.4. - Slovácko-U19 2:0, U17-Vítkovice 1:0, U16-Vítkovice 5:0, U15-Prostějov 2:4, U14-Prostějov 2:0, Přerov-U13 1:2, Přerov-U12 4:12, st.žáci B-Staříč 2:2, ml.žáci B-Staříč 2:1.

• Se Spartou v pátek 12. května
21.4. - Utkání 28. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná vs. AC Sparta Praha má stanovený termín i čas. Toto ostře sledované utkání se odehraje v přímém přenosu ČT Sport v pátek 12. května od 20:15 hod. O zahájení předprodeje vstupenek bude klub informovat v příštím týdnu.

• Další pokuta od DK LFA
20.4. - Disciplinární komise potrestala klub MFK Karviná za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání s SK Slavia Praha pokutou 50 tisíc korun a zároveň hostující klub za výtržnosti hostujících fanoušků a poškození zařízení stadionu pokutou 70 tisíc korun.

• Pět hráčů ve výběrech
20.4. - V 6. kole Mezikrajské soutěže se proti sobě představí MS KFS a Pardubický KFS. V kategorii U14 má MFK Karviná zastoupení v podobě dvojice Jurásek a Jurčák, v kategorii U13 se představí karvinská trojice Hruška, Buřík a Třaskalík. Hraje se v Opavě v úterý 25. dubna.