Bod z Jihlavy! Juniorka remizovala 1:1

13.9.2016 | redakce

Bod z Jihlavy! Juniorka remizovala 1:1  Přestože byli svěřenci Petra Samce po změně stran pány na hřišti, na výhru to nestačilo. Na vedoucí gól Jihlavy odpověděl krátce po změně stran Vojtěch Smrž, další gól už však hrstka diváků neviděla.

6.kolo, neděle 11.9.2016
Vysočina Jihlava - MFK Karviná  1:1  (1:0)
Branky: 29. Záviška - 48. Smrž
ŽK: Smrž, Toml (oba KAR.)
Rozhodčí: Dresler
MFK Karviná: Pastornický - Strakoš (79. Putyera), Toml, Novák, Jakubov - Sas, Dendis, Smrž, Karčmář, Kania (89. Plesník) - Macej.
Počet diváků: 34

Juniorský tým Karviné odcestoval na Vysočinu pouze s dvanácti hráči do pole a dvěma brankáři. Herní výkon nebyl vůbec zlý, bohužel Karvinští znovu inkasovali – tentokrát z dvaceti metrů do šibenice překonal Pastornického po půlhodině Jan Záviška. Ten stejný hráč o pár minut později ještě orazítkoval břevno.

Ve druhém poločase diktovali tempo hry hráči hostujícího týmu a zaslouženě se krátce po změně stran dočkali vyrovnání z kopačky Vojtěcha Smrže, který doklepl do brány odražený míč. Další šance přicházely, ale za brankovou čáru už Karviná míč neprodrala.

Nepříjemným momentem utkání bylo zranění gólmana Mateje Rakovana ze 77. minuty. Gólman, který v Karviné působil na podzim 2012, musel být po srážce s protihráčem střídán. Avšak ani jeho náhradník Kolář už neinkasoval a oba týmy se rozešly smírně 1:1.

Trenér Petr Samec bod z Jihlavy bral. „Věděli jsme, že Jihlava brala body pouze v prvním kole, ale Juniorská liga je specifická soutěž. Domácí posíleni o pár hráčů A-týmu měli svou kvalitu, úroveň samotného zápasu byla velmi slušná z obou stran. I vinou zdravotních problémů některých kluků si ti na hřišti zahráli dostatečně. Škoda, že jsme ve druhé půli nepřidali víc než jeden gól. Šance jsme na to měli. Ale celkově bod dobrý,“ řekl k utkání 6. kola kouč Samec.

• Ve středu hrají dorostenci
včera - Kromě zápasu juniorky proti Mladé Boleslavi se ve středu na domácím trávníku představí také dorostenci U18 a U16. Na Bažantnici budou dohrávat zápasy proti Slovácku (12 a 14:15 hod.).

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
před 2 dny - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
před 3 dny - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
19.5. - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
18.5. - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.