Trochu kruté, junioři padli v Plzni 1:4

22.3.2017 | redakce

Trochu kruté, junioři padli v Plzni 1:4 Druhou jarní porážku si připsal juniorský tým. V pondělí podlehl na západě Čech domácí Viktorii vysoko 1:4, když se klíčovým momentem střetnutí ukázal gól do šatny v podání domácích.

21.kolo, pondělí 20.3.2017
FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná  4:1  (1:0)
Branky: 44. z pen. Sedláček, 50. Mudra, 74. Kopřiva, 83. Rychnovský - 53. Galuška
ŽK: Mudra, Sedláček, Vukajlovič - Mládek, Strakoš, Macej, Karčmář, Pastornický
Rozhodčí: Váňa
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Kadar, Teršl, Vacovský, Skála – Hlavatý, Mudra (63. Novák) – Rychnovský (83. Vukajlovič), Suchý, Havel (56. Kopřiva) – Sedláček.
MFK Karviná: Pastornický - Strakoš, Novák, Karčmář, Jakubov (65. Kania) - Behan (65. Sas), Dendis, Mládek, Galuška - Macej (83. Pezzotti) - Řapek.
Počet diváků: 80

Hosté z Karviné byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale Plzni na konci prvního poločasu pomohla penalta, kterou bezpečně proměnil domácí Sedláček. Svěřenci Petra Samce se do šancí dostávali v obou poločasech, ale s jejich proměňováním to už bylo horší.

Navíc krátce po změně stran se plzeňský tým ujal dvoubrankového vedení a s hosty to nevypadlo dobře. Jenže zanedlouho bylo sníženo, když z trestného kopu překonal brankáře Sváčka levý záložník a exekutor většiny standardních situací Petr Galuška. Karvinští v dalším průběhu hry sahali po vyrovnání, ale nedočkali se.

Odpor hostů zlomil přesně zakončený rychlý brejk. To však nebylo všechno – sedm minut před koncem udeřili domácí i počtvrté. Ovšem nemuselo zůstat jen u toho, v předposlední minutě odpískal rozhodčí druhou penaltu pro Plzeň. Gólman Pastornický ji však lapil a odvrátil tak pověstného „bůra“. V nervózním utkání, které bylo orámováno hned osmi žlutými kartami, však zůstaly všechny body doma.

Trenér Petr Samec: „Výsledek je pro nás dost krutý a úplně neodpovídá obrazu hry. Dost nás poznamenal gól do šatny z velmi přísné penalty. Herní projev nebyl úplně špatný, bohužel jsme nebyli důrazní v útočné fázi a vzadu udělali pár chyb.“

• U19 ve středu v Pardubicích
včera - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
před 2 dny - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 3 dny - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.

• Memoriál EH: Nakonec 10. místo
12.11. - Během třetího dne turnaje tým U11 zabral a po vítězstvích nad Slováckem a Wislou Krakow si to rozdal s domácím Baníkem v "malém finále" o celkové deváté místo. Bohužel domácí zvítězili jasně 6:1 a svěřenci Ondřeje Hanzla tak nakonec skončili ve velké konkurenci na 10. místě. Podrobnosti o turnaji přineseme v týdnu.

• Víkendové výsledky mládeže
11.11. - Zlín-U18 0:1, Zlín-U16 0:1, U15-Slovácko 0:1, U14-Slovácko 1:2, Šumperk-U13 3:11, Šumperk-U12 1:4.