Juniorka má za sebou první porážku

12.9.2017 | redakce

Juniorka má za sebou první porážku První prohra a první zápas bez vstřeleného gólu v této sezóně. Juniorský tým nezvládl domácí duel se Zbrojovkou Brno, které podlehl 0:1. Hosté navíc v úvodu utkání nedali penaltu.

6.kolo, pondělí 11.9.2017
MFK Karviná - FC Zbrojovka Brno  0:1  (0:0)
Branka: 68. Vintr
ŽK: Duda - Zukal, Svensson
Rozhodčí: Julínek
MFK Karviná: Ciupa - Čolić, Formela (46. Putyera), Sorochenko, Vondra - Smrž (81. Wala), Lischka - Lingr, Weber (57. Fokaidis), Sas (46. Duda) - Puchel (79. Kyriakopoulos).
FC Zbrojovka Brno: Halouska - Vraštil (46. Svensson), Gáč, Zukal, Obůrka - Šustr, Janošek - Fortes (79. Jambor), Vintr (87. Holman), Kroutil - Krula (63. Zikl).
Počet diváků: 50

Utkání začalo vyrovnaně, bez větších šancí. Po čtvrthodině však zaváhal bek Čolić, když v pokutovém území přišlápl jednoho z brněnských hráčů a kopala se penalta. Tu však gólman Ciupa zlikvidoval a skóre se neměnilo.

Karvinští měli dvě solidní příležitosti jít do vedení. Nejprve Puchel z první kromě gólmana přehodil i branku a po něm se zakončující Lingr dostal po hezké kombinaci až do vápna, ale minul o pár centimetrů. S blížícím se koncem první půle se narodila ještě jedna velká příležitost. Měli ji hosté, ale gólman Ciupa bych rychle na zemi a šanci hostů chytil.

Jestliže v prvním poločase bylo Brno lepší díky zvolené taktice (spíš defenzivně a na brejky), tak po změně stran se hra vyrovnala. Střídající Duda se posunul na hrot a celkem zaměstnával obranu hostů. Jenže do pořádné šance se domácí nedostali, přestože trenéři prostřídali a na hřišti se objevili čerství hráči.

Jediný gólový okamžik tak přišel v 68. minutě, kdy přesně zamířil v pokutovém území Vintr a Brno šlo do vedení, které v pohodě a bez výraznějších problémů udrželo až do závěrečného hvizdu. Karvinští tak poprvé v sezóně prohráli, naopak Zbrojovka oslavila první výhru.

Nyní mají svěřenci koučů Gazdy s Bielanem dva týdny na přípravu k zápasu v Olomouci, jelikož původně naplánovaný zápas v Ostravě s Baníkem byl odložen až na pátek 6. října.

Trenér Marek Bielan: „Neodehráli jsme vůbec dobrý první poločas. Brno nás zaskočilo svou agresivitou, jejich hráči byli silnější na míči a v osobních soubojích. Naše akcie na bodový zisk držel dlouho brankář Ciupa, když kromě penalty zlikvidoval v průběhu zápasu i další dvě velké šance hostů. Druhá půle už byla z naší strany lepší, ale tentokrát jsme postrádali kvalitu v útočné fázi, nastoupili jsme bez hrotového útočníka a bylo to znát. Při troše štěstí jsme mohli uhrát bod, ale takhle je výhra hostů zasloužená.“

• Medailonek Lubomíra Vlka
včera - Čtvrteční Studio fotbal Extra se věnovalo změně na trenérském postu a dopodrobna představilo sportovního ředitele a současně i trenéra Lubomíra Vlka, který zažil úspěšnou a bohatou aktivní kariéru. Příspěvek najdete od času 08:15 minut ZDE.

• Žáci U13 neuspěli
před 3 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.