Omlazená juniorka vybojovala cennou remízu

3.10.2017 | redakce

Omlazená juniorka vybojovala cennou remízu Tak tento tah domácím trenérům vyšel! Se čtyřmi hráči ročníku 2000 a nejstarším jednadvacetiletým Lukášem Dudou vyrukoval na Jihlavu domácí tým. Po bojovném výkonu, když navíc dohnali dvoubrankovou ztrátu, si Karvinští bod zasloužili.

9.kolo, pondělí 2.10.2017
MFK Karviná - Vysočina Jihlava  2:2  (0:1)
Branky: 71. Kyriakopoulos, 85. z pen. Sas - 40. z pen. a 56. Záviška
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Ciupa - Putyera, Formela, Macko, Bielan (69. Kaczmarczyk) - Egri (63. Vlachovský), Kyriakopoulos - Sas, Duda, Fokaidis - Pisarek (54. Seriš).
Vysočina Jihlava: Kolář – Vrzal, Kryštůfek (72. Karmazín), Rychetník, Dujmović - Demeter, Svatík – Vašíček, Smejkal, Průša (63. Beseda) - Záviška.
Počet diváků: 60

Pouze s dvěma posilami z A-týmu mohli počítat v pondělním utkání Juniorské ligy trenéři Zbyšek Gazda a Marek Bielan. Kromě stálých členů juniorky tak museli tým doplnit dorostenci. A toto spojení nakonec dopadlo velmi dobře.

Zpočátku se dlouhou dobu nic nedělo. Oba týmy měly jen různé náznaky a k vidění byly hluché pasáže. Když už se schylovalo k bezbrankovému poločasu, tak se jihlavští dočkali přísné penalty, kterou Záviška v pohodě proměnil. Na hostující straně mohlo být ještě veseleji, ale dvoubrankové vedení Jihlavy odmítl gólman Ciupa.

Po taktické poradě během poločasové přestávky šli domácí do druhé půle s odhodláním vstřelit gól a zdramatizovat celý duel.  Jenže toto předsevzetí utrpělo vážné trhliny krátce před hodinou hry, kdy ve vápně dostal Záviška dost prostoru a efektně zády k bráně z nějakých deseti metrů překonal Ciupu podruhé.

V té chvíli si asi jihlavští mysleli, že je hotovo – ovšem hluboce se zmýlili. Karvinští se vrátili do hry gólem řeckého hráče Athanasiose Kyriakopoulose, který po centru snížil. Zbývalo dvacet minut do konce a na domácí byli při chuti.

Z nedotáhnutých šancí mrzí především ta Olivera Putyery, kdy si perfektně potáhl míč, po přihrávce pod sebe se k němu zpátky odrazil a zkusil střelu na první tyč, přestože v lepší pozici se objevil jeho spoluhráč Lukáš Duda – stačilo míč vrátit ještě jednou pod sebe.

Další brejky domácí nedotáhli, přesto se mohli radovat z vyrovnání. Po faulu na Fokaidise proměnil bez nervů pokutový kop Ostap Sas a srovnal na konečných 2:2. Čtyři góly, dvě penalty a velké nasazení – přítomným divákům se muselo pondělní poobědové utkání líbit.

Trenéři Zbyšek Gazda a Marek Bielan: „Kluci velmi mile překvapili, protože víc než polovina nastoupila za juniorku vůbec poprvé. Ceníme si jejich bojovnosti a nasazení. Díky tomu dokázali v poslední dvacetiminutovce vstřelit dva góly a odměnou jim byl konečný výsledek. Kdyby se ještě pár minut nastavovalo, tak věříme, že bychom vítězství strhli na svou stranu. Všichni ukázali, jak se bojuje o místo v sestavě. Velká pochvala pro celý tým, opravdu jsme spokojení.“

• MOL Cup v Liberci 1. listopadu
dnes - Osmifinále MOL Cup mezi Libercem a Karvinou má nový termín - na stadionu U Nisy se bude hrát ve středu 1. listopadu od 16:30 hodin. Rozhodla o tom v pátek STK ŘKČ.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - U21-Zlín 0:0, U19-Teplice 2:0, U17-Teplice 0:6, U15-Vítkovice 1:1, U14-Vítkovice 0:1, U13-Bílovec 4:3, U12-Bílovec 7:9, Bruntál-st.žáci B 4:2, Bruntál-ml.žáci B 10:1.

• Sestřih prohry v Teplicích
včera - Karvinští měli na výhru, nevyužili celou řadu šancí a nakonec nemají ani bod. Na sestřih nejdůležitějších okamžiků sobotního utkání ze severu Čech najdete ZDE.

• Devatenáctka porazila Teplice
před 3 dny - Ligový dorost U19 porazil v pátek severočeské Teplice 2:0 po gólech Pisarka a Macka. Sedmnáctka Teplicím podlehla vysoko 0:6!

• Holzer slaví s repre postup!
19.10. - Karvinský hráč Jan Holzer pomohl národnímu týmu do 17 let k postupu do další fáze kvalifikace o ME. V závěrečném utkání ve Svitavách stačila k postupu remíza (1:1) s Tureckem. Holzer odehrál celý první poločas. Sumář celé úspěšné 1. fáze kvalifikace včetně dojmů samotného Jana Holzera přineseme v příštím týdnu!

• Na Dukle v sobotu odpoledne
18.10. - Na pražské Julisce se svěřenci Jozefa Webera představí v sobotu 4. listopadu od 15 hodin. Rozhodlo o tom upřesnění Ligové fotbalové asociace.

• Kvalifikace Ondrášovka Cupu
17.10. - Ve středu od 9 hodin začne ve Sportovním centru Kovona kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup kategorie U12 za účasti osmi týmů včetně domácích. Fandové a rodiče jsou zváni.

• RepreU17 i s Holzerem prohrála
17.10. - Druhé utkání 1.fáze kvalifikace o ME nedopadlo pro českou sedmnáctku dobře. S Izraelem totiž tým kouče Václava Černého prohrál 0:2. Jan Holzer odehrál ve středu zálohy celý zápas a obdržel žlutou kartu. Rozhodující utkání je na programu ve čtvrtek ve Svitavách proti Turecku. Čechům by měla stačit k postupu remíza.