Juniorka vstoupila do nadstavby domácí prohrou

27.11.2017 | redakce

Juniorka vstoupila do nadstavby domácí prohrou Nečekanou, ale zaslouženou porážkou domácích skončilo znovu po šesti dnech derby juniorek Karviné a Třince. Výhru hostů 2:1 vystřelil dvěma góly Petr Hošek, bratr stoprera MFK Jana Hoška.

15.kolo, neděle 26.11.2017
MFK Karviná - FK Fotbal Třinec  1:2  (1:1)
Branky: 12. Egri - 7. a 73. Hošek
ŽK: Smrž, Řapek (oba KAR.)
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Pastornický - Sas, Mrózek, Lischka, Vondra - Weber (64. Hejda), Smrž - Egri, Duda, Puchel (23. Seriš, 46. Vlachovský) - Řapek (58. Macko).
Počet diváků: 50

Jestliže chtěli Karvinští vstoupit do nadstavby vítězstvím, tak se jim to nepodařilo. Třinec vyrukoval na favorita s útočníky A-týmu Hoškem a Dedičem, což bylo znát.

Dvojče karvinského stopera Jana Hoška hned v sedmé minutě otevřelo skóre střelou přesně k tyči po ztrátě míče na třiceti metrech od brány. Vedení Třince však mělo jepičí život, protože za pár minut si ve vápně udělal prostor David Egri a vyrovnal. V dalších minutách musel hasit nebezpečí brankář Pastornický, což se mu podařilo při pokusech Hoška a Jánošíka.

Domácí mohli jít na konci poločasu do vedení, ale Řapek ve velké šanci zamířil pouze do boční sítě. Po přestávce přibývalo především na karvinské straně nepřesností, oba týmy trefily břevno, což se konkrétně v případě karvinského Tomáše Webera ukázalo nakonec jako klíčové.

Hosté totiž v 73. minutě využili standardní situaci z nějakých osmadvaceti metrů. K ní se postavil Petr Hošek a umístěnou střelou po zemi přesně k tyči rozhodl tento zápas. Ve zbývajícím čase už domácí žádnou pořádnou šanci neměli a sudí Proske po krátkém nastavení zápas ukončil.

Trenér Marek Bielan: „Třinec byl v tomto utkání o něco lepší a fotbalovější – jeho výhra je tak zasloužená. Nám tentokrát nefungoval střed hřiště a nevyhrávali jsme tolik osobních soubojů. Šance jsme měli, ale nevyužili je. Porážky je škoda, teď už se soustředíme na poslední zápas se Slováckem. Pro pohodu do zimní přestávky bychom chtěli vyhrát a udržet se v čele tabulky.“

• Přání k druhé adventní neděli
včera - Na bronzovou neděli přejí všem fanouškům k blížícím se Vánocům Marek Janečka s Patrikem Le Giangem. Samozřejmě také nezapomněli zapálit druhou svíčku na adventním věnci. Podívejte se ZDE.

• Seriál videí od čtvrtku
6.12. - Během zimní přestávky bude klubová televize MFK Karviná TV přinášet zajímavé rozhovory - začne sportovní ředitel Lubomír Vlk, nebude chybět ani šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala a následná interview budou probíhat také se zaměstnanci klubu, aby si každý fanoušek udělal "obrázek", v čem tkví jejich práce. Těšte se a zatím se ZDE podívejte na upoutávku!

• Remízy ml. žáků v Opole
5.12. - Žákovské týmy U13 a U12 odehrály v sobotu přátelská utkání v polském Opole - třináctka remizovala 4:4, dvanáctka zvítězila 8:3.

• Přípravka U10 stříbrná
4.12. - Druhé místo vybojoval tým U10 na nedělním turnaji ve Smilovicích. Podrobnosti přineseme během tohoto týdne.

• Přání k první adventní neděli
3.12. - Právě dnes začal vůbec nejkratší advent, který skončí přesně na Štědrý den. Jako první popřeje všem fanouškům náš nejlepší střelec Lukáš Budínský - podívejte se ZDE.

• Juniorka porazila 1:0 Slovácko
3.12. - V posledním utkání tohoto roku Juniorka zvítězila a upevnila si přes zimu vedení v soutěži. O výhře 1:0 rozhodl pět minut před koncem Kristián Kaczmarczyk. Navíc na začátku druhé půle neproměnil Vojtěch Smrž penaltu.

• Sestřih výhry nad Bohemkou
2.12. - Poslední podzimní zápas = vítězství. Karvinští díky gólu Lukáše Budínského porazili Bohemians Praha 1905 1:0. Na sestřih utkání se podívejte ZDE.

• Rozhovor s Le Giangem
2.12. - K utkání s Bohemians Praha 1905 je samozřejmě připravený také klubový bulletin MFK Karviná. Nabídneme například třístránkový rozhovor s gólmanem Patrikem Le Giangem, představíme Jana Moravce nebo přípravky MFK Karviná.