Tři góly ve druhé půli rozhodly, Trnava-Karviná 3:1

10.2.2018 | redakce

Tři góly ve druhé půli rozhodly, Trnava-Karviná 3:1 Svěřenci Josefa Muchy mají za sebou zimní přípravu. V jejím posledním utkání prohráli v Trnavě s místním Spartakem, byť po prvním poločase vedli. Ovšem domácí třemi rychlými góly po změně stran skóre otočili a zvítězili.

přát., sobota 10.2.2018
FC Spartak Trnava - MFK Karviná  3:1  (0:1)
Branky: 50. a 65. Egho, 70. Lovás - 42. Hošek
FC Spartak Trnava: Vantruba (46. Urminský) – Oravec, Tóth (46. Hladík), Godál (46. Kadlec), Čonka – Greššák (46. Pehlivan), Sloboda – Jirka (69. Lovás), Pekár (46. Brigant), Ofosu (69. Yilmaz) - Egho
MFK Karviná: Le Giang (60. Krnáč) – Čolić, Janečka (76. Smrž), Hošek, Letić (46. Eismann) – Šisler (60. Lingr), Panák – Moravec (46. Štepanovský), Budínský (72. Weber), Kalabiška (60. Pavelka) – Wágner (60. Štěrba).
Počet diváků: 400

Karvinští vyběhli na krásném stadionu v Trnavě a na perfektně připraveném trávníku s kapitánem Markem Janečkou, ovšem bez nemocného Pavla Dreksy. Oba týmy začaly opatrně, první větší příležitost zaznamenali hosté, když v deváté minutě vyslal Šisler dopředu Kalabišku. Ten levou nohou mířil těsně vedle.

Hráči v bílém působili fotbalovějším dojmem, domácí  do dvacáté minuty vyprodukovali pouze dvě střely z dálky, s kterými Patrik Le Giang neměl větší problémy. V dalších minutách hrozili Karvinští převážně ze vzduchu, když třikrát zahrozil Filip Panák, ovšem mladý talent Vantruba, kterého v zimě koupila Slavia a nechá ho ještě na jaře v Trnavě na hostování, ukázal pokaždé své umění .

V 35. minutě se domácí dostali do vápna, přišel faul stopera Hoška a rozhodčí nařídil penaltu. Tu ovšem Godálovi skvěle zlikvidoval Patrik Le Giang. O sedm minut později Jan Hošek své zaváhání napravil, když si na zadní tyči počkal na rohový kop a skluzem dopravil míč do sítě.

Druhý poločas hráčům MFK vůbec nevyšel a přispěl k tomu dozajista i brzký první gól. Pět minut po změně stran vyrovnal nechytatelnou střelou Egho. Stejný hráč o patnáct minut později chladnokrevným zakončením po dlouhém nákopu od vlastního vápna otočil skóre.

Tyto minuty patřily na trávníku jednoznačně domácímu Spartaku, karvinským borcům chyběl především pohyb. Výbornou dvacetiminutovku potvrdil střídající Lovás, když v sedmdesáté minutě ustanovil konečný stav. Snížit mohl osm minut před koncem svým druhým gólem stoper Hošek, jenže po rohovém kopu bránu z dobré pozice přestřelil.

Generálka před startem slovenské i české nejvyšší soutěže tak dopadla lépe pro Spartak Trnava, který v domácím prostředí zvítězil 3:1.

Trenér Josef Mucha: "Čekal jsem, že na přírodní trávě víc ožijeme a dáme do toho i více srdíčka. Chyběl mi v zápase pohyb a sprintové náběhy. Přesto jsme šli do vedení a neodehráli jsme špatnou první půli. Ovšem dostat ve druhé půli tři góly je opravdu moc."

• Výsledky mládeže
včera - Slavia-U19 2:0, Slavia-U17 3:0, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2.

• Hošek s Teplicemi hrát nebude
včera - Ve čtvrtek zastavila Disciplinární komise LFA závodní činnost na jedno utkání stoperu Janu Hoškovi za čtyři žluté karty. Čerstvě devětadvacetiletý fotbalista tak vynechá nedělní duel proti Teplicím.

• Plná zátěž pro Matúše Madera
před 2 dny - Slovenský fotbalista z týmu MFK Karviná U19 Matúš Mader má za sebou se slovenskou reprezentací do 18 let dvojzápas proti Slovinsku (2:0 a 1:2). V obou utkáních odehrál v základní sestavě plný počet minut.

• Dvě vítězství proti FM
18.4. - Starší žáci zvládli na výbornou dohrávky 19. kola! Na Bažantnici obě kategorie porazily Frýdek-Místek - patnáctka 4:2 (2x Molitorisz, Krajčík a Di Carlo), čtrnáctka 1:0 (Hruška).

• U13 v Praze na Minirepublice
18.4. - Také žáci U13 už mají za sebou první jarní kolo Minirepubliky. V pražských Horních Měcholupech se jim ale vůbec nedařilo - podlehli Slavii 0:4, Trenčínu 0:6, Pardubicím 1:3 (gól Pecold) a Žilině 0:10.

• Starší žáci: Dohrávky s FM
17.4. - Žáci U15 a U14 dohrávají ve středu 18. dubna 19. kolo proti Frýdku-Místku. Bude se hrát na Bažantnici od 15 a 16:45 hodin.

• Mader do reprezentace U18
15.4. - Defenzivní univerzál staršího dorostu U19 Matúš Mader byl nominován do ️slovenského národního týmu do 18 let k přípravnému dvojutkání proti Slovinsku v termínu 15. - 19. dubna.

• Víkendové výsledky mládeže
15.4. - Teplice-U21 3:0, U19-Ml.Boleslav 0:0,0:3np, Kroměříž-U18 2:0, U17-Ml.Boleslav 0:1, Kroměříž-U16 2:2, Vítkovice-U15 0:0, Vítkovice-U14 1:0, U13-Frýdek-Místek 3:8, U12-Frýdek-Místek 5:2, Rýmařov-st.žáci B 6:0, Rýmařov-ml.žáci B 4:0.