10. září 2016

Jasné vítězství 3:0 a čisté konto jako bonus!

Úžasná produktivita zajistila karvinskému týmu tři body, který navíc poprvé v nejvyšší soutěži neinkasoval. Karvinští porazili Jihlavu díky gólům Budínského, Janečky a Puchla 3:0!
sobota 10.9.2016
3:0
(2:0)
Městský Stadion
Diváci: 3518
Vysočina Jihlava
Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský (76. Mensah), Galuška (51. Puchel) - Jurčo (86. Kovařík).
Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Šulek (34. Ikaunieks), Urblík – Vaculík (61. Dvořák), Hronek, Zoubele (75. Štěpánek) – Rabušic.
Branky: 13. Budínský, 27. Janečka, 59. Puchel
ŽK: Zelený - Hronek, Rosa
Rozhodčí: Ardeleanu – Ratajová, Peřina

Do utkání s Jihlavou možná trochu překvapivě nevyběhl s kapitánskou páskou Pavel Eismann, nýbrž Jan Šisler. Eismann tak v základní sestavě chyběl vůbec poprvé po neskutečných 93 zápasech, tedy od svého příchodu do Karviné v létě 2014.

Ve vyrovnaném souboji se poměrně brzy dočkali vedoucí branky domácí borci. Lukáš Budínský se postavil k přímému kopu, který ve zdi některý z hráčů tečoval mimo dosah gólmana Hanuše, a Karviná šla do jednobrankového vedení. Velmi důležitý moment přišel v 25. minutě, kdy Zoubele v tutovce trefil pouze výborného Laštůvku.

Za dvě minuty na druhé straně naopak propukla další gólová radost a opět u toho byl Budínský. Jeho rohový kop našel Hoška, ten poslal míč na Marka Janečku, který už měl snadnou práci! Jestliže trenér Weber před zápasem avizoval, že by to chtělo si pomoct standardními situacemi, tak to vyšlo jeho svěřencům na podtrženou jedničku. Jihlava se mohla vrátit do zápasu krátce po pauze, ale Laštůvka přečetl kličku útočníka Rabušice.

Další věcí, která vyšla dokonale, byl čuch v podobě střídání. Jozef Weber poslal na hřiště v 51. minutě Erika Puchla a ten hned po osmi minutách na hřišti vsítil svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži, když i s trochou štěstí a pravou nohou po přizvednutí od Rosy překonal Hanuše. Velký kus práce odvedl i Marek Janečka, který Puchlovi přiťukl míč.

Po třetím gólu bylo jasno, že všechny body zůstanou v Karviné a vypadalo to tak i na hřišti. Domácí byli nebezpečnější, ale žádnou akci už nedokázali dotáhnout do finální podoby. Poslední čtvrthodinu stihl v bílém dresu premiérově i Derrick Mensah, další novic Marián Kovařík si zahrál posledních pět minut. Během tohoto časového úseku ještě zahrozila Vysočina, ale Štěpánek ani Rabušic z dobrých pozic neuspěli.

Karvinští tak před utkáním na hřišti úřadujícího mistra z Plzně získali cenné tři body, naopak Vysočina ani na šestý pokus nevyhrála a rozdíl mezi oběma týmy je už osm bodů! Dalším důležitým poznatkem je první nula v kolonce inkasovaných branek.

Domácí trenér Jozef Weber: „Prožili jsme hezké sobotní odpoledne podpořené velmi slušným výkonem, třemi góly a čistým kontem. Zápas patřil do kolonky nesmírně důležitých a jsem rád, že jsme ho takto zvládli. Nula vzadu je také moc důležitá a moc jsem ji Honzovi Laštůvkovi přál. Opět nás velmi podržel a rovněž lidé na stadionu byli skvělí.“

Hostující trenér Michal Hipp: „Jsem velmi zklamaný z výsledku. V přípravě jsme nic nepodcenili, domácí nás v ničem nepřekvapili, ale mnohé naznačil už úvod. Za zlom považuji zahozenou tutovku Zoubeleho, po které jsme vzápětí podruhé inkasovali. Touto porážkou jsme se dostali do svízelné situace, navíc mám výhrady i k výkonům některých hráčů.“