5. červenec 2016

Karviná má skalp Wisly Kraków

Góly mladíků Puchla s Dudou v závěrech obou poločasů rozhodly o cenné výhře nad třináctinásobným mistrem Polska, kterému už za deset dnů startuje Ekstraklasa.
úterý 5.7.2016
2:1
(1:0)
Kovona
Diváci: 0
Wisla Kraków
Pindroch - Janečka, Dreksa (60. Panák), Toml, Eismann (46. Zelený) - Šisler (46. Bagi), Malý (46. Budínský) - Fiala (46. Moravec), Okleštěk (68. Duda), Puchel (68. Juřena) - Urgela (46. Jurčo).
I.poločas: Miśkiewicz - Kujawa, Uryga, Cywka - Bartosz, Popović, Brlek, Małecki, Pietrzak - Boguski - Zachara. II.poločas: Miśkiewicz (73. Zając) - Jović, Uryga, Żemło, Cywka, Mójta - Brlek, Popović - Boguski - Drzazga, Ondrášek.
Branky: 41. Puchel, 88. Duda - 47. Drzazga
Rozhodčí: Machálek

Z obou stran pohledný zápas, dva domácí góly a nakonec i vítězství nad zvučným a hlavně kvalitním soupeřem z Polska. Karvinští hráči, trenéři i fanoušci mohou být se čtvrtým zápasem letní přípravy spokojení.

Domácí se představili opět s novou tváří – tou byl dvacetiletý slovenský defenzivní záložník Dominik Malý ze Slovanu Bratislava. V úvodním dějství byl lepší hostující tým, který držel míč na svých kopačkách a příliš toho domácím v bílých dresech směrem dopředu nedovolil. První zahrozila Wisla, ale gólman Pindroch nemusel ani zasahovat. Obecně v první půli nebylo vidět mnoho šancí ani střel.

Přesto se Karviná nakonec radovala z gólu. Výborný presink a následnou přihrávku Oklešťka zužitkoval Erik Puchel ve vedoucí gól – běžela 40. minuta, 1:0. Dvě minuty po změně stran už bylo vyrovnáno. Přesný centr z pravé strany uklidil do brány útočník Drzazga - 1:1. Přeci jen druhý poločas nabídl lepší fotbal s šancemi na obou stranách. Nebezpečnější byli domácí, do šancí se postupně dostali Budínský, Janečka či hostující Popovič. Nikdo z nich však nebyl úspěšný.

Po hodině hry navíc musel odstoupit kvůli tržné ráně na hlavě stoper Dreksa, ale nemělo by to být nic vážného, jelikož konec zápasu už sledoval převlečený a zašitý z lavičky - vyřešily to dva nebo tři stehy. Vše směřovalo k remíze, ale nakonec domácí tým udeřil. Tři minuty před koncem uzamkl Wislu před její bránou a na konci zajímavé akce a dvou tří střel byl Lukáš Duda. Ten po přiťuknutí Jurča propálil Zajace, který předtím vychytal dvě střely domácích, ale hostující obrana míč neodkopla do bezpečí.

Cenného skalpu polského týmu si asistent trenéra Josef Mucha vážil. „Nastoupili jsme proti výbornému soupeři, který je takřka ve finální fázi přípravy, jelikož už za deset dnů zahajuje svou soutěž. Především v prvním poločase bylo vidět, jak jsou hosté silní na míči. My jsme hráli z hlubokého bloku, protože jsme se těžko dostávali dopředu. Ve druhém poločase jsme sice inkasovali po nezachyceném brejku, ale byli jsme už přesnější, vytvářeli si šance a nakonec vstřelili i vítězný gól,“ zhodnotil utkání.