5. květen 2018

Po domácí porážce je zle, Karviná-Dukla 1:3

První jarní domácí porážka přišla absolutně nevhod. Karvinští doma před třemi tisícovkami fandů nestačili na klub z hlavního města a navíc hned třikrát inkasovali. Tři kola před koncem je situace hodně složitá.
sobota 5.5.2018
1:3
(0:1)
Městský stadion
Diváci: 3117
FK Dukla Praha
Le Giang – Štěrba, Dreksa, Hošek, Eismann – Panák, Janečka (77. Voltr) – Lingr (46. Letić), Budínský, Kalabiška – Ramirez (61. Šisler).
Rada – Milošević, Ostojić, Jiránek, Podaný – Hanousek, Holík (90. Douděra), Bilovský – Brandner, Djuranović (61. Holenda), Néstor (72. Kušnír).
Branky: 48. Kalabiška – 30. Djuranović, 50. Holík, 61. Milošević
ŽK: Kalabiška, Letić - Holík, Ostojić, Holenda
Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Podaný

Do důležitého utkání nakonec nemohli karvinští trenéři počítat s útočníkem Tomášem Wágnerem, kterého vyřadila ze hry nemoc. Šanci tak dostal Eric Ramirez, do středu hřiště se vrátil Marek Janečka (Jan Šisler zůstal pouze na lavičce) a k Pavlu Dreksovi naskočil do stoperské dvojice jeho obvyklý parťák Jan Hošek.

Samotná hra byla z obou stran velmi opatrná, ani jeden tým nechtěl od začátku udělat chybu. Velká šance přišla až v šestadvacáté minutě, kdy si Filip Panák naskočil na rohový kop Lukáše Budínského, ale jeho zakončení ke smůle domácích skončilo pouze na tyči a vzápětí v rukavicích gólmana Rady, který by jinak byl bezmocný.

Sportovní klišé nedáš-dostaneš bohužel o pár minut zaúřadovalo i na karvinském stadionu – i když nejprve přišlo pouze varování. Nestor utekl jednomu z domácích hráčů, postupoval z levé strany sám a střela skončila těsně vedle tyče. V 31. minutě už bylo zle, když Filip Panák ztratil uprostřed hřiště míč, do nezformované obrany si to namířil Holík. S jeho pokusem si Le Giang poradil, ale s dorážkou Djuranoviće už ne – 0:1.

Posledních patnáct minut nenabídlo nic pořádného, a tak Dukla šla do kabin s jednogólovým náskokem. Do druhé půle poslal trenér Mucha na hřiště místo Lingra levonohého Letiće. Po třech minutách se domácí dočkali důležitého vyrovnání – Panák napravil své zaváhání z první půle, na zemi vybojoval míč u šestnáctky pro Jana Kalabišku a ten nekompromisní střelou na bližší tyč vyrovnal na 1:1!

Jenže remíza vydržela na světelné tabuli pouhé dvě minuty. Nedůsledností v obraně Karviné bylo v tomto zápase požehnaně, čehož využil Holík a střelou z jedenácti metrů na bližší tyč vrátil Dukle náskok – 1:2. O minutu později mohl vyrovnat Letić, ale Rada byl proti a Kalabiška z dorážky přestřelil. Aktivní Kalabiška to z další akce vzal na sebe a z dálky mířil do šibenice – Rada se slušně protáhl a míč vyrazil.

V těchto minutách to bylo nahoru dolů, Dukla mohla jít do trháku, když na Le Gianga „pelášil“ sám Nestor, ale karvinský gólman si na jeho kličku počkal. Po hodině hry zasadil definitivní ránu do karvinského sebevědomí třetím gólem Miloševič, když z nepříliš komfortní pozice překvapil Patrika Le Gianga – 1:3.

Ve zbytku utkání se domácí nezmohli na odpověď ani na pořádnou akci, která by volala po zdramatizování duelu. Dukla se soustředila na obranu a vyrážela do brejků, ovšem Podaný, Bilovský a v samotném závěru Hanousek z tutovek neskórovali. Stav už se nezměnil – Dukla se tímto vítězstvím zřejmě zachránila.

Domácí trenér Josef Mucha: „První poločas jsme Duklu dobývali, kdežto oni hráli ze zabezpečené obrany. Měli jsme velkou šanci po hlavičce Panáka a za chvíli nás po chybě v rozehrávce bohužel soupeř potrestal. Vzpruha přišla hned po přestávce, kdy se nám podařilo vyrovnat. Myslel jsem si, že budeme trpělivější, ale za dvě minuty jsme inkasovali druhý gól.  Potom jsme hru až moc otevřeli, dostali třetí gól a bylo to. Potom už v naší hře byla jen křeč. Je to pro nás velká rána, jsme ve velmi složité situaci, navíc v posledních kolech hrajeme dvakrát venku.“

Hostující trenér Jaroslav Hynek: „Jsme šťastní, výhra v Karviné pro nás znamená téměř jistou záchranu. Pomohl nám úvodní gól, uklidnili jsme se. Jenže výhoda byla hned po přestávce pryč, protože domácí srovnali. Klíčem k úspěchu byl rychlý gól na 2:1 a držel nás také gólman Rada.“