22. duben 2018

Remíza je strašně málo, Karviná-Teplice 1:1

Dvou gólů, které orámovaly samotný závěr první a začátek druhé půle, se dočkaly přes tři tisícovky fanoušků. Ovšem Karvinští s Teplicemi doma pouze remizovali.
neděle 22.4.2018
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 3350
FK Teplice
Le Giang – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann – Panák, Šisler (79. Ramirez) – Štepanovský (67. Moravec), Budínský, Kalabiška (88. Voltr) – Wágner.
Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevaković, Kučera - Rezek (59. Trubač), Žitný (76. Červenka), Hora (87. Kodeš) - Vaněček.
Branky: 45. z pen. Budínský - 46. Žitný
ŽK: Dreksa - Vaněček, Kučera, Diviš
ČK: 70. Vaněček
Rozhodčí: Franěk - Kříž, Kubr

Domácí trenéři museli oželet vykartovaného Jana Hoška, kterého nahradili Markem Janečkou. Karvinští od úvodu hýřili aktivitou a byli nebezpečnější. Z voleje nezamířil přesně Štepanovský, Wágnerovu slabou hlavičku v pohodě lapil do rukavic gólman Diviš. Na druhé straně vylekal všechny fanoušky Vondrášek, který bez přípravy těsně minul.

Ve dvacáté minutě se urodila největší šance celého prvního poločasu. Po přetaženém rohovém kopu Lukáše Budínského hlavičkoval Jan Šisler, obrana Teplic míč vykopla pouze ke Kalabiškovi, který z první vypálil jen těsně vedle - pokud by domácí záložník trefil bránu, těžko by Diviš zasahoval.

Ofenzivní podívaná pokračovala i ve zbytku prvního dějství, Štepanovský se málem nechal inspirovat zlínským brankářem Zlámalem, který v sobotním zápase nalomil tyč své brány. Bomba karvinského záložníka po přesném centru Kalabišky k tomu neměla daleko a dalo se to nazvat vyloženou šancí.

Ve 45. minutě se celý stadion dočkal zaslouženého vedení! Tomáše Wágnera poslal teplický Kučera k zemi a sudí Franěk nařídil penaltu. Tíhu okamžiku zvládl Lukáš Budínský, a přestože Diviš vystihl směr, na míč nedosáhl.

Hned z první akce ve druhé půli, snad po dvaceti vteřinách, bylo vyrovnáno – na malém vápně neobsazený Patrik Žitný měl snadnou práci. Posledních dvacet minut hráli domácí přesilovku po „druhém žlutém faulu“ Davida Vaněčka. Největší šanci s blížícím se koncem měl Lukáš Budínský, ale vysoko přestřelil. Poté ještě Wágner nastřelil u malého vápna Ramireze, který tak zabránil možná i gólu.

Rozhodnout mohl minutu před koncem Panák po výborném přízemním centru střídajícího Ramireze, ovšem z vyložené šance vystřelil z voleje vysoko nad bránu. V poslední šanci pak Budínský neobstřelil zeď. Karvinští tak nezlomili prokletí jménem Teplice, doma pouze remizovali 1:1.

Domácí trenér Josef Mucha: „Opravdu hrozně moc jsme si všichni přáli utkání zvládnout, ale bohužel se to nestalo. Prvních pětatřicet minut byl spíš boj se spoustou nepřesností. Nastartovala nás až tyčka, najednou jsme se dostávali do vápna a v úplném závěru i udeřili. Bohužel jsme zaspali úvod druhého poločasu, což rozhodlo o osudu utkání.“

Hostující trenér Daniel Šmejkal: „Odehráli jsme velmi špatný první poločas, zvlášť pasáž od patnácté do pětačtyřicáté minuty byla tou nejhorší, co jsem v Teplicích zažil. Pomohl nám vstup do druhé půle a rychlý gól. Hra se vyrovnala a nabouralo ji až vyloučení. Hráči ale ukázali srdce a i možná s trochou štěstí jsme to zvládli.“