28. červen 2016

Těsná výhra nad Dunajskou Stredou

Karvinští si připsali první výhru v letní přípravě, když ve Staškově porazili v tvrdém duelu dvou prvoligových týmů slovenského soka 1:0 díky gólu Lukáše Dudy z úvodu druhého poločasu.
FC DAC 1904 Dunajská Streda
úterý 28.6.2016
0:1
(0:0)

Diváci: 280
Tujvel (46. Slávik) - Štepanovský, Michalík, Kocsis, Kwin - Polievka (63. Sarr), Ljubičić (83. Nagy), Huk, Pačinda (66. Černák) - Šabala (78. Kondrlík), Szarka (46. Ľupták).
Pindroch - Seebacher, Dreksa (46. Toml), Gurzeda (46. Hošek), Eismann (46. Janečka) - Fiala (46. Duda), Cana (46. Okleštěk), Šisler (46. Kontár), Zelený (46. Puchel) - Buhač (46. Jurčo), Juřena (46. Panák).
Branka: 52. Duda

Do zápasu na hřišti FK Slávia Staškov (asi 6 km od Čadce) vyběhli od začátku i dva nově zkoušení hráči – Seebacher a Buhač. První poločas nebyl dobrý a trenér Weber musel častokrát zvyšovat hlas. Karvinští produkovali množství ztrát a jednoduše to nebylo ono. Dunajská Streda byla nebezpečnějším týmem, ale pokusy jejich hráčů s přehledem pochytal brankář Pindroch.

Prvoligový nováček zahrozil až na konci první půle, když to z hranice šestnáctky zkoušel Cana a po něm se pokoušel vrátit před bránu míč i Zelený. Do druhé půle až na Pindrocha se Seebacherem poslal hlavní kouč MFK OKD zcela jinou sestavu. Jestliže v sobotu proti Zabrze byl lepší první poločas, tentokrát to byl ten druhý, a to nejen díky vstřelenému gólu.

Ten zařídil v 52. minutě po rychlé spolupráci Oklešťka se spadnuvším Jurčem takřka do prázdné brány záložník Lukáš Duda. Po hodině tvrdého, někdy až zákeřného boje, musel opět předvést své umění brankář Pindroch a konečky prstů vyrazil míč ze šibenice. S přibývajícím časem kupily oba týmy nepřesnosti, slovenský tým evidentně spěchal a chtěl minimálně vyrovnat – to se mu však nepodařilo.

Pojistku měl na noze v 86. minutě Erik Puchel, ale jeho křižnou střelu zlikvidoval brankář Slávik. Karvinští trenéři tak mohli být po utkání spokojení pouze s výsledkem. „V prvním poločase jsme postrádali kvalitu a produkovali hodně nepřesností.  Ve druhé půli jsme se zlepšili, pomohli tomu i oba středoví hráči a samozřejmě i vedoucí gól. V defenzivě jsme zápas zvládli, ale jinak je potřeba stále pracovat, chce to občas přidat i něco navíc a to se nám v tomto utkání nepodařilo,“ shrnul zápas asistent Josef Mucha.

O osudu testovaných hráčů se rozhodne už brzy. Volně přeloženo, ne všichni si zahrají už v sobotu s polskou Termalicou Nieciecza. „Budeme to řešit nejspíš během středy nebo čtvrtku i s vedením,“ dodal Mucha. Mužstvo vyrazilo na zpáteční cestu asi s hodinovým zpožděním kvůli menší poruše autobusu.