Vítězný závěr soustředění, Ružomberok-Karviná 2:3

14.7.2017 | redakce

Vítězný závěr soustředění, Ružomberok-Karviná 2:3 Dva zápasy na Slovensku a stejné konečné výsledky. Ovšem v případě zápasu s Ružomberkem značí výsledek 3:2 vítězství, zatímco se Zlatými Moravci znamenal porážku. O páteční výhře rozhodla trojice úspěšných střelců - Wágner, Panák a Kalabiška.

přát., pátek 14.7.2017
MFK Ružomberok - MFK Karviná  2:3  (1:1)
Branky: 33. z pen. Kunca, 84. Lačný - 5. Wágner, 50. Panák, 58. Kalabiška
MFK Ružomberok: Hajdúch (46. Krajčírik) – Čurma, Menich, Kunca (85. Totkovič), J. Kudlička, Almaský (46. Kmeť), Gerec (73. Zsigmund), Lačný, Kostadinov, Mrva (90. Hoti), Kojnok.
MFK Karviná: Berkovec - Moravec (55. Čikoš), Košťál (60. Piaček), Hošek, Eismann (46. Vondra) - Šisler, Janečka (60. Duda) - Štepanovský, Panák, Kalabiška (75. Puchel) - Wágner (55. Weber).
Počet diváků: 0

Kromě stejného skóre jen s opačným výsledkem oproti středě se téměř jako vejce vejci podobal páteční zápas s druhým poločasem proti Zlatým Moravcům – tedy moře nevyužitých šancí, převaha a zbytečně inkasované góly.

Start do utkání měli Karvinští výborný, když hned v páté minutě zužitkoval přihrávku Filipa Panáka ve vedoucí gól po odrazech od břevna Tomáš Wágner. Pro něj to byla vůbec první trefa v probíhající letní přípravě. Místo navýšení náskoku přišlo vyrovnání po nařízené penaltě - té předcházel rychlý protiútok a faul.

Druhá půle začala pro svěřence Jozefa Webera také dobře. Dva rychlé góly v podání Filipa Panáka a Jana Kalabišky to jasně potvrzují. Pro druhého jmenovaného to už byla pátá trefa v přípravě. Utkání pokračovalo takřka výhradně na jednu bránu a v průběhu zápasu spálili obrovské šance Panák, Štepanovský, Kalabiška nebo Šisler.

Místo navýšení náskoku a pohodlné výhry přišlo „drama“ v podobě snížení po trefě Lačného z 84. minuty. Nicméně dominantní hosté z Karviné už o výhru nepřišli, rozhodčí na nic nečekal a okamžitě po uplynutí devadesáté minuty zápas v Bešeňové ukončil. Karvinský tým si tak připsal druhé vítězství v přípravě, ovšem na čisté konto stále čeká.

Trenér Jozef Weber: „Měli jsme výraznou převahu i šance, šli jsme do rychlého a zaslouženého vedení 3:1. Místo abychom skóre navýšili, tak naopak v závěru zbytečně inkasujeme. Přesto už byla na hráčích vidět dynamika a odcházející únava. Zápas splnil účel, v sobotu si dáme jeden trénink a pojedeme do Karviné. Následně klukům dáme dva dny volno a od úterý se budeme chystat na generálku s Ruchem Chorzów.“

• U19+U17: Z Pardubic bez bodů
včera - Ligoví dorostenci odjeli ve středu z východních Čech bez bodů - devatenáctka prohrála 1:4, sedmnáctka 0:1!

• Žáci U13 neuspěli
včera - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
před 3 dny - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.