Vítězný závěr soustředění, Ružomberok-Karviná 2:3

14.7.2017 | redakce

Vítězný závěr soustředění, Ružomberok-Karviná 2:3 Dva zápasy na Slovensku a stejné konečné výsledky. Ovšem v případě zápasu s Ružomberkem značí výsledek 3:2 vítězství, zatímco se Zlatými Moravci znamenal porážku. O páteční výhře rozhodla trojice úspěšných střelců - Wágner, Panák a Kalabiška.

přát., pátek 14.7.2017
MFK Ružomberok - MFK Karviná  2:3  (1:1)
Branky: 33. z pen. Kunca, 84. Lačný - 5. Wágner, 50. Panák, 58. Kalabiška
MFK Ružomberok: Hajdúch (46. Krajčírik) – Čurma, Menich, Kunca (85. Totkovič), J. Kudlička, Almaský (46. Kmeť), Gerec (73. Zsigmund), Lačný, Kostadinov, Mrva (90. Hoti), Kojnok.
MFK Karviná: Berkovec - Moravec (55. Čikoš), Košťál (60. Piaček), Hošek, Eismann (46. Vondra) - Šisler, Janečka (60. Duda) - Štepanovský, Panák, Kalabiška (75. Puchel) - Wágner (55. Weber).
Počet diváků: 0

Kromě stejného skóre jen s opačným výsledkem oproti středě se téměř jako vejce vejci podobal páteční zápas s druhým poločasem proti Zlatým Moravcům – tedy moře nevyužitých šancí, převaha a zbytečně inkasované góly.

Start do utkání měli Karvinští výborný, když hned v páté minutě zužitkoval přihrávku Filipa Panáka ve vedoucí gól po odrazech od břevna Tomáš Wágner. Pro něj to byla vůbec první trefa v probíhající letní přípravě. Místo navýšení náskoku přišlo vyrovnání po nařízené penaltě - té předcházel rychlý protiútok a faul.

Druhá půle začala pro svěřence Jozefa Webera také dobře. Dva rychlé góly v podání Filipa Panáka a Jana Kalabišky to jasně potvrzují. Pro druhého jmenovaného to už byla pátá trefa v přípravě. Utkání pokračovalo takřka výhradně na jednu bránu a v průběhu zápasu spálili obrovské šance Panák, Štepanovský, Kalabiška nebo Šisler.

Místo navýšení náskoku a pohodlné výhry přišlo „drama“ v podobě snížení po trefě Lačného z 84. minuty. Nicméně dominantní hosté z Karviné už o výhru nepřišli, rozhodčí na nic nečekal a okamžitě po uplynutí devadesáté minuty zápas v Bešeňové ukončil. Karvinský tým si tak připsal druhé vítězství v přípravě, ovšem na čisté konto stále čeká.

Trenér Jozef Weber: „Měli jsme výraznou převahu i šance, šli jsme do rychlého a zaslouženého vedení 3:1. Místo abychom skóre navýšili, tak naopak v závěru zbytečně inkasujeme. Přesto už byla na hráčích vidět dynamika a odcházející únava. Zápas splnil účel, v sobotu si dáme jeden trénink a pojedeme do Karviné. Následně klukům dáme dva dny volno a od úterý se budeme chystat na generálku s Ruchem Chorzów.“

• S Boleslaví v neděli 13. srpna
včera - Utkání 3. kola HET ligy MFK Karviná - FK Mladá Boleslav se bude po upřesnění LFA hrát v neděli 13. srpna od 17 hodin. Tento duel žádná televize vysílat nebude.

• Na Telki Cup také Jan Holzer
před 2 dny - Univerzál Jan Holzer byl dodatečně povolán trenérem Václavem Černým do reprezentačního kádru U17 pro mezinárodní turnaj v Maďarsku - Telki Cup v termínu 25.7. - 2.8. Soupeři českých hráčů bude domácí Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko.

• ML.DOROST: Dvě výhry v derby
před 3 dny - Týmy U17 a U16 mají úspěšně za sebou první přípravná utkání. Sedmnáctka ve středu dopoledne vyhrála ve FM 3:0 (góly Přichystal, Věčorek, Pisarek) a šestnáctka porazila na Bažantnici 4:2 Třinec.

• Generálka na Kovoně
18.7. - Poslední utkání letní přípravy (tzv. generálku) sehrají Karvinští v sobotu 22.7. od 17 hodin proti Ruchu Chorzów na Kovoně! Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.

• Budínský na mag. rezonanci
17.7. - Záložník Lukáš Budínský se ve středu podrobí vyšetření magnetickou rezonancí, které určí rozsah zranění levého kolena. Zranění si Budínský přivodil před koncem prvního poločasu utkání se Zlatými Moravci v rámci herního soustředění!

• Zlatý kahan: Nakonec 4. místo
16.7. - Dorostenecká devatenáctka prohrála v neděli dopoledne v Šilheřovicích v boji o bronz se Senicí 1:2 a obsadila konečné čtvrté místo. Podrobnosti k turnaji přineseme v pondělí nebo úterý.

• Juniorka vyhrála 11:0
16.7. - Nově se tvořící juniorka porazila v prvním přípravném utkání i s posilami z A-týmu Staré Město u FM vysoko 11:0. Hattrickem se o výhru přičinil Erik Puchel.

• Zlatý kahan: V neděli o bronz
15.7. - Karvinští starší dorostenci si v neděli od 9:00 hod. zahrají o třetí místo proti Senici. V prvním utkání základní skupiny sice porazili Prešov 4:3, ale v tom druhém prohráli 0:2 s Trenčínem. Porážka je tak odsoudila k druhému místu ve skupině. LIVESTREAM z boje o bronz sledujte ZDE.