Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2018 byly zveřejněny tyto aktuality:

29.3.U19 a U17 se Spartou 17.dubnaOdložená domácí utkání ligových dorostenců se Spartou mají náhradní termín - úterý 17. dubna ve 12:45 (U19) a 15:00 (U17). Bude se hrát na Kovoně.
29.3.Velikonoční výsledky mládežeU19-Brno 0:0, 4:3np, Třinec-U18 3:0, U17-Brno 0:3, Třinec-U16 2:0, U15-Hlučín 3:1, U14-Hlučín 2:5, U13-Hlučín 1:4, U12-Hlučín 12:1.
28.3.Do Irska s U15 Roman FukalaKapitán žákovského týmu U15 a člen Regionální fotbalové Akademie Moravskoslezského kraje Roman Fukala se zúčastní dvojutkání českého národního týmu do 15 let proti Irsku. Oba zápasy se uskuteční v Dublinu (3. a 5. dubna)!
27.3.Wágner v TOP 5Těsně po reprezentační přestávce vybral oficiální web HET ligy nejlepší pětici dosavadní jarní části! Útočník MFK Karviná Tomáš Wágner se ocitl ve společnosti Lukáše Masopusta, Davise Ikauniekse, Matěje Pulkraba a Nicolae Stanciua. Celý článek najdete ZDE.
26.3.Rozhovor s Janem WolfemMagazín Patriot přinesl velmi zajímavý rozhovor s primátorem Karviné a zároveň předsedou MFK Karviná - více ZDE.
25.3.Konec nadějí repre U17Celý zápas proti Španělsku odehrál v základní sestavě karvinský univerzál Jan Holzer. Reprezentační sedmnáctka však prohrála s týmem z Pyrenejského poloostrova 0:2 a na EURO do Anglie se určitě nepodívá.
24.3.Víkendové výsledky mládežeHradec Králové-U19 0:1, Prostějov-U18 0:0, Hradec Králové-U17 3:0, Prostějov-U16 3:0, Olomouc-U15 5:1, Olomouc-U14 2:1, Vsetín-U13 6:9, Vsetín-U12 3:21.
23.3.V Edenu už v pátek 13. dubnaS upřesňováním jednotlivých kol HET ligy se tento týden doslova "roztrhl pytel". V pátek LFA upřesnila program 24. kola - Karvinští se v pražském Edenu proti Slavii představí už v pátek 13. dubna od 18 hodin v přímém přenosu ČT Sport!
22.3.Lingr a spol. porazili ItáliiReprezentační dvacítka zdolala ve čtvrtek Itálii 1:0 gólem Matěje Chaluše z 90. minuty. Karvinský záložník Ondřej Lingr odehrál v základní sestavě 68 minut. V závěru první půle obdržel žlutou kartu.
21.3.Holzer proti Srbsku střídalNa úvod elitní fáze kvalifikace česká reprezentace do 17 let podlehla Srbsku 0:2. Jan Holzer nastoupil na posledních pět minut. Další zápas čeká svěřence Radka Bejbla v Olomouci v sobotu proti Španělsku.
20.3.Termíny odložených zápasů žákůPoměrně rychle se dohodly náhradní termíny odložených prvních jarních utkání starších a mladších žáků. Týmy U15 a U14 se představí proti Frýdku-Místku 18.4. od 15 a 16:45 hodin. Týmy U13 a U12 budou hostit Vítkovice už 4.4. od 16 hodin. Vše na umělé trávě Městského stadionu v Karviné-Ráji.
19.3.Lingr na Elite TournamentZáložník Ondřej Lingr je od neděle na srazu reprezentační dvacítky před jarním pokračováním Elite Tournament. Svěřence Karla Krejčího čeká doma Itálie (Přeštice 22.3.) a Nizozemsko (v Zeistu 27.3.).
18.3.Remíza v Olomouci - sestřihWeb iSport.cz nabízí sestřih sobotního večerního utkání z Androva stadionu v Olomouci, kde domácí Sigma remizovala s MFK Karviná 1:1. Na gól Plška odpověděl hned za dvě minuty Lukáš Budínský. Video najdete ZDE.
18.3.U21: Porážka v Brně 1:4Juniorka zakončila moravskou část JL vysokou porážkou na jihu Moravy. I přesto v pohodě postoupila do nadstavbových bojů TOP10 i s týmy z Čech. O hracím modelu dalšího pokračování JL budeme informovat v týdnu. Jisté je zatím to, že se začne nejdříve 8. dubna!
17.3.Juniorka hraje v BrněNadstavbovou část moravské skupiny Juniorské ligy zakončí tým trenérů Gazdy a Bielana v neděli po obědě od 13 hodin na půdě brněnské Zbrojovky.
16.3.Patrik Le Giang navařilČtvrteční pořad Studio fotbal Extra se tentokrát věnovalo mj. televiznímu duelu Olomouc-Karviná. Štáb ČT natáčel u brankáře Patrika Le Gianga, který nejenže dobře chytá, ale také výborně vaří. Video si pusťte od času 7:40 min. ZDE.
15.3.V Brně 31. března od 15 hodinZe čtvrtečního upřesnění LFA vyplývá, že duel 22. kola HET ligy FC Zbrojovka Brno vs. MFK Karviná bude sehráno v sobotu 31. března od 15 hodin. Ani jedna z televizních stanic o utkání neprojevila zájem.
14.3.V Liberci padl vlastní gólNa základě dodatečné kontroly videozáznamů byly góly slávisty Milana Škody i karvinského Tomáše Wágnera v 19. kole opraveny na vlastní trefy Antonína Křapky (Boleslav), respektive Vladimíra Coufala (Liberec). Znamená to tedy, že v aktuálním pořadí střelců má karvinský útočník sedm tref!
13.3.Žáci: Vstupy do jara odloženyŘK FAČR M rozhodla o odložení zápasů žákovských soutěží. Starší žáci U15 a U14 měli v sobotu hostit Frýdek-Místek. Mladší žáci U13 a U12 ve čtvrtek Vítkovice. Náhradní termíny zatím nebyly určeny.
12.3.U21: Remíza 2:2 s BaníkemKombinovaný juniorský tým s mladšími dorostenci remizoval na domácí půdě s ostravským Baníkem 2:2 (Prybluda, Řapek), ale mohl i vyhrát. Dvě minuty před koncem trefil Řapek po rohu Sase tyč. I přes remízu se Karvinští vrátili do čela své skupiny.
12.3.Rozhovor s Filipem PanákemKarvinský deník vyzpovídal po sobotním utkání se Spartou záložníka Filipa Panáka. Rozhovor si přečtěte ZDE.
11.3.Sestřih remízy se SpartouSobotní odpolední duel příliš gólových šancí nenabídl, ale i tak se bylo na co dívat. Vyprodaný stadion nakonec viděl dva góly a zápas skončil 1:1. Sestřih nejzajímavějších okamžiků ZDE.
9.3.Devatenáctka zkolabovalaAni dvoubrankový náskok nestačil ligovému dorostu k bodům v derby na půdě Frýdku-Místku. Svěřenci Marcela Frajta dostali v posledních dvaceti minutách tři góly a prohráli 2:3. Navíc v 70. minutě uviděl Kaczmarczyk červenou kartu. Sedmnáctka v následujícím utkání také vedla, jenže nakonec čtyřikrát inkasovala a prohrála 1:4.
9.3.Štepanovský stojí kvůli kartámV posledním utkání v Liberci uviděl záložník Peter Štepanovský čtvrtou žlutou kartu a sobotní zápas se Spartou se ho nebude týkat. Ve čtvrtek jeho trest potvrdila DK LFA.
8.3.Poločasová soutěžSoutěž ve střelbě na přesnost o pět hodnotných cen proběhne v poločase utkání se Spartou. Soutěžit budou permanentkáři - a) sektor C2 řada 8 sedadlo 27 b) sektor C3 řada 5 sedadlo 12 c) sektor D5 řada 8 sedadlo 17) + dva výherci z facebookové soutěže. Pětici výherců prosíme, aby se mezi 35.-40. minutou prvního poločasu dostavili k Fanshopu, kde se budou řídit dalšími instrukcemi. Hlavní cenou je Smartphone Samsung Galaxy J3 2017 od firmy CK MLK - TOURS.
6.3.Předprodej na Spartu běžíUž za čtyři dny budou karvinští fotbalisté hostit pražskou Spartu. Vstupenky na toto atraktivní utkání zakoupí fanoušci v obvyklých předprodejích a v den zápasu na pokladnách stadionu. Bližší info ZDE.
5.3.Juniorka prohrála v Olomouci V poslední minutě přišel juniorský tým o remízu na půdě olomoucké Sigmy. Přestože v utkání dvakrát vedl, nakonec odjíždí s prázdnou po prohře 2:3. Góly hostů zaznamenali Putyera a dorostenec Prybluda.
4.3.Matúš Mader na sraz U18Matúš Mader z týmu ligového dorostu U19 obdržel pozvánku na sraz ️slovenského národního týmu do 18 let. Kontrolní sraz pod vedením trenéra Milana Malatinského proběhne od 4. do 7. března v Senci. Mezi náhradníky figuruje i Kristián Ratica.
4.3.Sestřih remízy v LiberciTomášové Wágner s Weberem se postarali o dva góly do sítě libereckého Slovanu. A protože na druhé straně udeřil dvakrát Pulkrab, skončilo utkání nerozhodně 2:2. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.
2.3.Dorostenci se Spartou nehrajíPlánovaná sobotní utkání dorostenců U19 a U17 musela být odložena. Důvodem je prevence šíření infekčního onemocnění ze strany pražského klubu. Náhradní termín prozatím není znám. Z žákovských týmů bude hrát jen U15 - v sobotu na Jäklu od 15 hod. proti Zlatým Moravcům.
2.3.Hráčem února Tomáš WágnerLigová fotbalová asociace v pátek odtajnila Hráče a Trenéra měsíce února. K radosti všech karvinských fanoušků se nejlepším hráčem stal útočník MFK Tomáš Wágner. Mezi trenéry triumfoval jihlavský Martin Svědík. Podrobnosti ZDE.
1.3.JL od sezóny 2019/2020 nebudeVe čtvrtek se oficiálně rozhodlo, že Juniorská liga má před sebou poslední sezónu a půl. Poté si kluby založí B-týmy, které budou hrát třetí nejvyšší soutěž (tedy ČFL nebo MSFL). Podrobnosti ZDE.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.