Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2016 byly zveřejněny tyto aktuality:

31.7.Sestřih debutu v lizeKarvinští borci i přes snový úvod a vlastně i celý první poločas nakonec podlehli Jablonci 3:5. ZDE se můžete podívat na všechny gólové okamžiky sobotního utkání na severu Čech.
30.7.U19: Vítězství s GórnikemHubenou výhru 1:0 si připsala v pátek devatenáctka v přípravném zápase s polským Górnikem Zabrze. Jediný gól vstřelil po půlhodině hry z penalty Aron Formela.
29.7.Upřesnění utkání 3.kolaLFA upřesnila začátky zápasů 3.kola ePojisteni.cz ligy. Karvinští hráči se na trávníku v Mladé Boleslavi představí v sobotu 13. srpna v 17 hodin. Žádná z televizních společností o toto utkání zájem neprojevila.
28.7.U19 na soustředěníLigová devatenáctka tráví od středy čas mimo Karvinou - konkrétně se na novou sezónu připravuje v nedaleké Řece. Vrcholem minisoustředění bude páteční duel s Górnikem Zabrze, který se bude hrát na Bažantnici od 16 hodin.
27.7.Tisková konference ONLINEOnline přenos z tiskové konference můžete od 13:00 sledovat zde.
26.7.Reportáže o novém stadionuV pondělí dorazily na nový Městský stadion také dva televizní štáby. Reportáž ČT najdete v čase od 12:38 min. ZDE a příspěvek z Polaru pak ZDE.
25.7.Mládež o víkenduPrvní klasický přípravný zápas musela v sobotu zrušit dorostenecká devatenáctka, která se měla představil v Tychy. Sedmnáctka v MVM remizovala s Hlučínem 1:1, šestnáctka stejného soupeře porazila vysoko 5:0. Mladší žáci U13 v rámci trianglu v Ostravě porazili Opavu 7:5 a prohráli s Baníkem 1:11.
24.7.Karviná U21 - Martin 2:1Svěřenci Petra Samce zvládli vítězně svou generálku před startem Juniorské ligy. Na Kovoně zdolali díky dvěma gólům Petra Galušky slovenský FOMAT Martin 2:1.
23.7.Třinec - Karviná 0:4Karvinští zdolali v generálce druholigový Třinec jednoznačně 4:0 po dvou gólech Voltra a jednom Zeleného s Puchlem. Podrobnosti připravujeme!
23.7.S Brnem v sobotu 6. srpnaPremiérový domácí duel nejvyšší fotbalové soutěže proti Zbrojovce Brno odehrajeme po upřesnění termínové listiny 2.kola v sobotu 6. srpna od 17 hodin.
22.7.Stadion je zkolaudovanýFotbaloví fandové mohou jásat. Z radnice totiž přišla skvělá zpráva - fotbalový stadion je předán, zkolaudován a má zbrusu nové popisné číslo 1700! Informovala o tom mluvčí města Šárka Swiderová.
22.7.MVM: V sobotu s HlučínemPro mladší dorostence pokračuje Memoriál Vlastislava Marečka. Na Bažantnici se představí Hlučín - v 10 hodin hrají kategorie U17, po nich ve 12 hodin pak kategorie U16.
20.7.Vysoká výhra i porážkaS rozdílnými výsledky vstoupili do přípravného utkání mladší dorostenci. Zatímco tým U17 deklasoval havířovský starší dorost 10:0, tak šestnáctka v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka prohrála na Bažantnici s Baníkem 1:7.
18.7.Generálka bude v TřinciPoslední zápas letní přípravy odehrají karvinští fotbalisté na hřišti druholigového Třince. Na stadionu Rudolfa Labaje se začne v sobotu 23. července v 17 hodin.
17.7.V Šenově bláznivě 5:5Karvinský juniorský tým remizoval v předposledním přípravném utkání v nedalekém Šenově s místním účastníkem krajského přeboru vysoko 5:5. Podrobnosti ZDE.
17.7.Tým U19 skončil čtvrtýStarší dorostenci obsadili na tradičním turnaji celkové čtvrté místo, když v obou nedělních zápasech o konečné umístění vyhráli. Nejprve zdolali na penalty Nitru a potom Banskou Bystrici 1:0. Podrobnosti a hodnocení trenéra Gibaly přineseme v pondělí nebo úterý.
16.7.Karviná-Karpaty Lvov 1:3Ve svém posledním utkání v rámci herního soustředění prohrál tým Jozefa Webera s ukrajinským soupeřem, přestože vedl po Dreksově gólu. Podrobnosti připravujeme.
16.7.Na umělce o konečné umístěníStaršímu dorostu se nepodařilo postoupit do finálové skupiny Zlatého kahanu a v neděli si zahraje o 4.-6. místo. Hrát se však nebude na Bažantnici, nýbrž kvůli špatnému počasí na umělé trávě SC Kovona. Na devatenáctku čeká nejprve od 8:30 hodin zápas s Nitrou a ihned po něm ještě utkání s Banskou Bystricí, kterou v základní skupině zdolala 1:0. Ve druhém zápase zákl. skupiny svěřenci Petra Gibaly podlehli Příbrami 0:3.
15.7.O víkendu na Zlatý kahan 2016V sobotu startuje na Bažantnici jedna ze dvou skupin Zlatého kahanu 2016 - tedy tradičního turnaje staršího dorostu. Více info najdete v článku na našem webu ZDE.
14.7.Remíza Juniorky s HlučínemKarvinský juniorský tým se ve středu rozešel smírně s třetiligovým Hlučínem 2:2, když inkasoval minutu před koncem utkání. Góly vstřelili Foltyn a Romaněnko.
14.7.Orenburg-Karviná 3:1Karvinští po bezbrankovém prvním poločase šli ve druhé půli do vedení (trefil se Filip Panák), ale to jim nevydrželo dlouho, protože Gazovik Orenburg třemi góly skóre otočil. Podrobnosti připravujeme.
14.7.V Jablonci 30.7. od 17 hodinV minulých dnech došlo k upřesnění prvního kola fotbalové ligy. Karvinští otevřou sezónu v nejvyšší soutěži na jablonecké Střelnici v sobotu 30. července v 17 hodin a žádná z televizních společností o tento zápas neprojevila zájem.
12.7.Laštůvku testuje DarmstadtTým německé Bundesligy SV Darmstadt 98 vyzkouší během tohoto týdne brankáře Jana Laštůvku, který se od 20. června připravoval s karvinským týmem.
11.7.Začala pokládka trávníkuBěhem neděle se začala plocha na nově rekonstruovaném stadionu pomalu zelenat. Byly totiž navezeny první pásy trávy. Fotky najdete na klubovém facebooku.
9.7.Karviná-Sosnowiec 1:1Remízou skončilo poslední přípravný zápas před pondělním odjezdem na soustředění. Karvinští šli do vedení po přesné hlavičce stopera Hoška, jenže hosté sedm minut před koncem vyrovnali.
9.7.V sobotu s Karpaty LvovPůvodně plánovaný zápas s ukrajinským Lvovem se nakonec uskuteční. Hrát se bude na Kovoně v sobotu 16. července od 17 hodin a tento zápas se dá považovat za vrchol týdenního soustředění v Šamoríně, kam Karvinští odjíždějí v pondělí.
9.7.Juniorka: Prohra se Zlínem BPorážkou 0:2 skončil pro juniorský tým třetí přípravný zápas před novou sezónou, který se hrál v lázeňských Luhačovicích.
8.7.Tým U19 začal s přípravouTento týden zahájil ligový dorost v okleštěném složení přípravu na další prvoligový ročník. Svěřenci Petra Gibaly absolvovali zátěžové testy a pokračují v náročných tréninkových jednotkách. Od pondělí je na programu přípravný kemp, do kterého se zapojí i hráči baníkovské devatenáctky. Vrcholem příštího týdne pak bude tradiční turnaj Zlatý kahan 2016.
7.7.Brankář Šrom na testechKarvinský tým nově rozšířil brankář Vojtěch Šrom z ostravského Baníku. Do tréninkového procesu se zapojil poprvé ve čtvrtek.
6.7.Reportáž v ČTZápas s Wislou Kraków navštívila Česká televize. Na příspěvek z Branek, bodů, vteřin se můžete podívat ZDE.
6.7.Porážka juniorky 1:2Juniorka Karviné dnes prohrála ve druhém přípravném utkání v Sedlištích s Frýdkem-Místkem 1:2, přestože po první půli vedla!
4.7.Karviná-Wisla 2:1Karvinští porazili silný polský tým 2:1 díky gólům Erika Puchla a Lukáše Dudy ze závěrů obou poločasů. Podrobnosti připravujeme.
3.7.V sobotu od 10 hodinSobotní přípravné utkání se Zaglebie Sosnowiec začne po dohodě obou klubů o hodinu dříve, než bylo původně v plánu. Nový čas tak zní 10:00 hodin.
3.7.Výhra Juniorky 4:1Nově poskládaný juniorský tým zvládl z plné přípravy první přípravný duel před novou sezónou. V sobotu si na Kovoně mladí hráči poradili s muži Starého Města u FM v poměru 4:1. Podrobnosti najdete ZDE.
2.7.Termalica - Karviná 3:1Ve třetím přípravném utkání byla Karviná kombinačně i herně lepší, ale polský tým v koncovce zápasu dvěma góly rozhodl o své výhře. Gól Karviné vstřelil Lukáš Budínský.
1.7.Juniorku čeká první zápasSvěřenci kouče Petra Samce absolvují v sobotu od 10 hodin na Kovoně první přípravný zápas. Soupeřem jim budou hráči Starého Města u FM. Vstup je zdarma.

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
včera - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
včera - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
před 2 dny - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
před 3 dny - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.

• Sestřih zápasu se Spartou
11.11. - Nejzajímavější okamžiky sobotního domácího utkání proti Spartě Praha najdete v sestřihu iSport.cz ZDE.

• U21: Prohra v Brně 2:4
11.11. - Juniorka MFK dvakrát vedla v Brně po gólech Jana Sucha, přesto odešla v neděli poražena.

• U19+U17: Cenné výhry v Ostravě
10.11. - Páteční podvečer patřil dorostencům MFK Karviná, kteří vyhráli v Ostravě nad Baníkem v obou kategoriích - U19 1:0, U17 2:1!